06 октября
2018
"Новости Приазовья"

132

23 сесія Волноваської районної ради

Голосні суперечки, депутатські перепалки та бурхливі дискусії. У Волновасі відбулося друге пленарне засідання 23-ї чергової сесії районної ради, на якому чиновники розглянули 49 питань. Найбільш обговорюваними темами стали ремонт Володимирівської школи №1 та створення тимчасової контрольної комісії по роботі районної ради. Подробиці у сюжеті Анни Дорохової.

Перше питання на 23-й сесії Волноваської райради — затвердження звіту про виконання районного бюджету та бюджетних програм головними розпорядниками коштів  за перше півріччя 2018 року.

ТЕТЯНА ЧЕРНЕЦЬКА, НАЧАЛЬНИК ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ ВОЛНОВАСЬКОЇ  РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Видаткова частина районного бюджету за 1 півріччя виконана у сумі 477 млн грн. Кошти, спрямовані на освіту – 139,7 млн грн. На охорону здоров’я – 59,9 млн грн. Культуру і мистецтво – 5 млн. Фізкультуру і спорт — 1,2 млн грн».

Заступник голови районної ради Сергій Демченко зауважив, що відсоток виконання бюджетних програм розпорядниками коштів досить низький. Зокрема, галузі освіти, медицини та культури залишаються зі своїми проблемами сам на сам.

СЕРГІЙ ДЕМЧЕНКО, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ: «Видатки районного бюджету у розрізі програм відповідальних виконавців виконані за 1 півріччя на 29,2%. На них використано 33 млн 693 тис. Я пропоную Проект рішення «Про виконання районних бюджетних програм головними розпорядниками коштів за 1 півріччя» взяти до відома, вважати роботу Волноваської районної державної адміністрації в цьому напрямі недостатньою. У другому півріччі 2018 року забезпечити виконання бюджетних програм у повному обсязі. Третє — заслухати голову Волноваської районної державної адміністрації про хід виконання бюджетних програм головними розпорядниками коштів за 9 місяців 2018 року».

Присутні пропозицію підтримали. На сесії депутати підняли питання стосовно ремонту Володимирівської школи №1, де є нагальна проблема з ремонтом покрівлі та заміною старих вікон. Думки присутніх розділилися. Одні наголосили, що гроші на реконструкцію є, інші – що вони відсутні.

ТЕТЯНА ЧЕРНЕЦЬКА, НАЧАЛЬНИК ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ ВОЛНОВАСЬКОЇ  РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «По отделу образования достаточно средств для того, чтобы сделать ремонт. Поменять крышу и окна во Владимировской школе. На сегодня отсутствует ПКД по этим 2 направлениям работ».

СЕРГІЙ ДЕМЧЕНКО, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ: «До кінця цього поточного року нам не вистачає на опалення наших шкіл 390 тон вугля. Це приблизно 1,5 млн грн. Не достатньо фінансових коштів аби виплатити в повному обсязі малозабезпеченій частині освітянам, технічним працівникам шкіл – 4,6 млн грн. То де у нас достатньо коштів?»

Голова Волноваської райдержадміністрації Дмитро Такаджи зауважив, що в.о. начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту раніше надала йому довідку про стовідсоткове забезпечення вугіллям шкіл району.

ДМИТРО ТАКАДЖИ, ГОЛОВА ВОЛНОВАСЬКОЇ  РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Вы передавали документацию по всему отделу образования за своей подписью. По справке, которую вы и я лично докладывал губернатору – у нас 100% обеспеченность углём на сегодняшний момент. Кого вы обманываете здесь? Тогда вы получите ещё одно взыскание за недостоверную информацию».

Після цієї заяви у залі почалися активні дебати.

У результаті, депутати вирішили використати кошти з внутрішніх резервів у сумі 3,5 мільйони гривень на ремонт Володимирівської школи. Друге найбільш обговорюване питання на сесії — розгляд звіту тимчасової контрольної комісії по роботі районної ради. Тут у чиновників виникли суперечності — чи існує взагалі ця комісія.

ВАЛЕРІЙ ЛУБІНЕЦЬ, ГОЛОВА ВОЛНОВАСЬКОЇ  РАЙОННОЇ  РАДИ: «Моє принципове рішення, щоб ця комісія не голосувала з районної ради, всі ви це знаєте. Тому про звіт цієї комісії я зараз ставлю на голосування депутатів районної ради. Щоб зачитати звіт цієї комісії, якої немає, і рішення районної ради по ній не приймалося»

БОГДАН РОГАЧЕНКО, ДЕПУТАТ ВОЛНОВАСЬКОЇ  РАЙОННОЇ  РАДИ: «Згідно з регламентом і законом про місцеве самоврядування, до депутатського запиту був приколотий проект рішення. Я його зачитав, депутати його підтримали».

ВОЛОДИМИР НЕСТЕРЕНКО, ДЕПУТАТ ВОЛНОВАСЬКОЇ  РАЙОННОЇ  РАДИ: «Ситуация такая была — 22 сессия открыта и повестка дня не утверждена из-за того, что группа депутатов, в том числе и я, обратились с запросом внести в повестку дня вопрос отчёта комиссии, которая была создана на предыдущей сессии по результатам работы головы районной рады. Но этот вопрос не был внесен в повестку дня. Сегодня, через несколько дней, фактически продолжение той же сессии, которая открывалась раньше. И вы видели ситуацию с внесением вопроса, как он выносился и как он рассматривался. Одного голоса не хватило. Ну что ж, такая воля».

Не зважаючи на суперечки, депутати прийняли чимало важливих рішень. Зокрема, затвердили районну програму забезпечення робочого процесу в Державних реєстрах нерухомого майна та бізнесу на 2018 рік та ухвалили створення комунального некомерційного підприємства «Волноваський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Волноваської районної ради».

Анна Дорохова, Роман Бабіч, НП.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

11 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
10 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
10 декабря 2018
Медицина у 2019 році.Чого очікувати?
10 декабря 2018
Небезпека на дорогах
10 декабря 2018
Змагання до Дня Збройних сил України
10 декабря 2018
Новий сервіс у ЦНАПі
10 декабря 2018
Мобільні блокпости
10 декабря 2018
Попереду чвертьфінали
10 декабря 2018
Поступилися чемпіону
10 декабря 2018
Шокуючі платіжки за опалення
09 декабря 2018
День боротьби з корупцією
09 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
07 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
07 декабря 2018
Маріуполець — третій у Європі
07 декабря 2018
Зустріч з депутатом
07 декабря 2018
День місцевого самоврядування
07 декабря 2018
«Зелена рада»
07 декабря 2018
Всеукраїнський конкурс професійної майстерності
07 декабря 2018
М’яч над сіткою
07 декабря 2018
Реформа децентралізації
07 декабря 2018
15 років Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю
06 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
06 декабря 2018
Україна здатна захистити свої рубежі
06 декабря 2018
Нема декларації — нема лікарняного листа
06 декабря 2018
Переробляти не можна викидати