18 апреля
2018
МСН Сюжеты

238

НОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ «ШКОЛА АКТИВНИХ ГРОМАДЯН»

У Маріуполі стартує проект «Школа активних громадян». Сьогодні у Фонді розвитку Маріуполя відбулася його презентація за участю секретаря міської ради та представників семи селищних рад. Які цілі і завдання несе в собі нова освітня програма — дивіться в сюжеті Анжели Волонець.

Вже у травні стартує новий освітній проект «Школа активних громадян» для представників батьківських комітетів, вчителів і медиків Маріуполя та прилеглих селищ. Її мета — розвиток соціальних і муніципальних сервісів в умовах шкільної, медичної та адміністративно-територіальної реформ.

ТЕТЯНА ЛОМАКІНА, ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ФОНД РОЗВИТКУ МАРІУПОЛЯ»: «Никто сегодня так не переживает за развитие города, за развитие школ, больниц как мамы и папы, которые ведут детей в школу. И для нас важно дать как можно больше информации о тех реформах, которые сегодня происходят в Украине».

Навчальна програма розрахована на півроку. Вона включає в себе знайомство із законодавчою базою, а також підготовку грантових пропозицій для реалізації проектів за підтримки міжнародних і державних структур.

ОЛЕКСАНДР КОЙКА, ПРЕДСТАВНИК ЄВРОПЕЙСЬКОГО АГЕНСТВА МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ: «Для нас как европейской демократии очень важно, что во всех мероприятиях, которые происходят на местном уровне, были вовлечены граждане, граждане были проконсультированы и всегда был диалог между местными властями и гражданами».

У «Школі активних громадян» можуть взяти участь не тільки маріупольці, але й представники прилеглих до міста селищ.

СТЕПАН МАХСМА, СЕКРЕТАР МІСЬКОЇ РАДИ: «В результате рабочей группы по децентрализации было рекомендовано рассмотреть возможное создание двух громад. Это мариупольской объединенной громады и сартанской. Сейчас мы работаем по образовательной реформе, которую также нужно реализовывать в тех населенных пунктах, которые теоретически будут входить в данную громаду. Мы уже провели ряд встреч на различных уровнях».

ОЛЕКСАНДР КУРКЧИ, СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА САРТАНИ: «Мы стоим на пороге и уже реализуем проекты по реформе образования и по реформе медицины. В нашем поселке, как и во всех населенных пунктах, которые войдут в громаду, очень будет важно правильно внедрить реформу децентрализации, реформу медицины и реформу образования».

Маріуполь планує об’єднуватися в громаду і з сусідніми Бердянським і Покровським сільрадами Мангушського району. Будувати майбутнє з Маріуполем мають намір і самі жителі.

АРТЕМ МАМОНТОВ, АКТИВІСТ С. ПОКРОВСЬКЕ: «Меня интересовал вопрос о реформе децентрализации касательно села Покровского. Мне были интересны дальнейшие перспективы нашего села. От нас Мариуполь просит активного участия громады, местных жителей. Нас слышат, нас не забывают, ждем положительного решения этого вопроса».

СТЕПАН МАХСМА, СЕКРЕТАР МІСЬКОЇ РАДИ: «Данная присоединение улучшит жизнь в данных населенных пунктах».

Жителі Маріуполя і селищ отримають інформаційні листівки. Вони зможуть взяти участь у тренінгах, які проведуть провідні профільні фахівці України. Підготовлені на тренінгах громадяни зможуть передавати кваліфіковано отриману інформацію в громади. Анкету для участі в програмі «Школа активних громадян» можна заповнити до 1 травня, через google взяти форму або написати заяву, і подати її до Фонду розвитку Маріуполя.

АНЖЕЛА ВОЛОНЕЦЬ, ОЛЕКСІЙ ПАВЛЮК, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!
17 января 2019
Втілення в життя проекту «Місто — нашими руками»
17 января 2019
Підтоплення квартир
16 января 2019
Маріупольська Служба Новин
16 января 2019
Чи готові маріупольці оновити відносини?
16 января 2019
Озброєний напад
16 января 2019
Модернізація системи газоочищення конверторного цеху «Азовсталі»
16 января 2019
Обережно — ожеледиця!
16 января 2019
День вшанування «Кіборгів»
16 января 2019
На збори до Туреччини!
16 января 2019
Військові медики переднього краю
15 января 2019
Маріупольська Служба Новин
15 января 2019
Відновлено водопостачання
15 января 2019
Тренажери для спортзалу школи
15 января 2019
Куди здавати ялинки?
15 января 2019
Вартість основних валют
15 января 2019
Підготовка до Водохреща
15 января 2019
Спортсмен потребує допомоги
15 января 2019
Не дочекалися
15 января 2019
Звіт роботи комунальників