18 апреля
2018
МСН Сюжеты

81

НОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ «ШКОЛА АКТИВНИХ ГРОМАДЯН»

У Маріуполі стартує проект «Школа активних громадян». Сьогодні у Фонді розвитку Маріуполя відбулася його презентація за участю секретаря міської ради та представників семи селищних рад. Які цілі і завдання несе в собі нова освітня програма — дивіться в сюжеті Анжели Волонець.

Вже у травні стартує новий освітній проект «Школа активних громадян» для представників батьківських комітетів, вчителів і медиків Маріуполя та прилеглих селищ. Її мета — розвиток соціальних і муніципальних сервісів в умовах шкільної, медичної та адміністративно-територіальної реформ.

ТЕТЯНА ЛОМАКІНА, ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ФОНД РОЗВИТКУ МАРІУПОЛЯ»: «Никто сегодня так не переживает за развитие города, за развитие школ, больниц как мамы и папы, которые ведут детей в школу. И для нас важно дать как можно больше информации о тех реформах, которые сегодня происходят в Украине».

Навчальна програма розрахована на півроку. Вона включає в себе знайомство із законодавчою базою, а також підготовку грантових пропозицій для реалізації проектів за підтримки міжнародних і державних структур.

ОЛЕКСАНДР КОЙКА, ПРЕДСТАВНИК ЄВРОПЕЙСЬКОГО АГЕНСТВА МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ: «Для нас как европейской демократии очень важно, что во всех мероприятиях, которые происходят на местном уровне, были вовлечены граждане, граждане были проконсультированы и всегда был диалог между местными властями и гражданами».

У «Школі активних громадян» можуть взяти участь не тільки маріупольці, але й представники прилеглих до міста селищ.

СТЕПАН МАХСМА, СЕКРЕТАР МІСЬКОЇ РАДИ: «В результате рабочей группы по децентрализации было рекомендовано рассмотреть возможное создание двух громад. Это мариупольской объединенной громады и сартанской. Сейчас мы работаем по образовательной реформе, которую также нужно реализовывать в тех населенных пунктах, которые теоретически будут входить в данную громаду. Мы уже провели ряд встреч на различных уровнях».

ОЛЕКСАНДР КУРКЧИ, СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА САРТАНИ: «Мы стоим на пороге и уже реализуем проекты по реформе образования и по реформе медицины. В нашем поселке, как и во всех населенных пунктах, которые войдут в громаду, очень будет важно правильно внедрить реформу децентрализации, реформу медицины и реформу образования».

Маріуполь планує об’єднуватися в громаду і з сусідніми Бердянським і Покровським сільрадами Мангушського району. Будувати майбутнє з Маріуполем мають намір і самі жителі.

АРТЕМ МАМОНТОВ, АКТИВІСТ С. ПОКРОВСЬКЕ: «Меня интересовал вопрос о реформе децентрализации касательно села Покровского. Мне были интересны дальнейшие перспективы нашего села. От нас Мариуполь просит активного участия громады, местных жителей. Нас слышат, нас не забывают, ждем положительного решения этого вопроса».

СТЕПАН МАХСМА, СЕКРЕТАР МІСЬКОЇ РАДИ: «Данная присоединение улучшит жизнь в данных населенных пунктах».

Жителі Маріуполя і селищ отримають інформаційні листівки. Вони зможуть взяти участь у тренінгах, які проведуть провідні профільні фахівці України. Підготовлені на тренінгах громадяни зможуть передавати кваліфіковано отриману інформацію в громади. Анкету для участі в програмі «Школа активних громадян» можна заповнити до 1 травня, через google взяти форму або написати заяву, і подати її до Фонду розвитку Маріуполя.

АНЖЕЛА ВОЛОНЕЦЬ, ОЛЕКСІЙ ПАВЛЮК, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

25 мая 2018
Маріупольська Служба Новин
25 мая 2018
Останній дзвоник
25 мая 2018
Відродження маріупольського автоспорту
25 мая 2018
«Сталевий кулак» у Маріуполі
25 мая 2018
Гість програми — Олександр Лашин
25 мая 2018
Капітальний ремонт покрівлі
25 мая 2018
Обіцяють допомогти
25 мая 2018
Останній дзвоник у школі-інтернаті №2
25 мая 2018
«Чарівний світ дитинства»
25 мая 2018
Продовжуються ігри з міні-футболу
25 мая 2018
Реконструкція пляжу для людей з інвалідністю
24 мая 2018
Маріупольська Служба Новин
24 мая 2018
Гість програми — лікар-терапевт, консультант МОЗ України Юлія Брикульська
24 мая 2018
Кіберзагроза
24 мая 2018
Капітальний ремонт магістрального водогону
24 мая 2018
Відновлення автосполучення
24 мая 2018
Доброзичлива медицина
24 мая 2018
Допомога військовим
23 мая 2018
Маріупольська Служба Новин
23 мая 2018
Гість студії — секретар міської ради Степан Махсма
23 мая 2018
31 сесія міської ради
23 мая 2018
В ім’я науки
23 мая 2018
Талаківка потрапила під обстріл
23 мая 2018
День морської піхоти України
23 мая 2018
Пенсійні перепони