18 апреля
2018
МСН Сюжеты

183

НОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ «ШКОЛА АКТИВНИХ ГРОМАДЯН»

У Маріуполі стартує проект «Школа активних громадян». Сьогодні у Фонді розвитку Маріуполя відбулася його презентація за участю секретаря міської ради та представників семи селищних рад. Які цілі і завдання несе в собі нова освітня програма — дивіться в сюжеті Анжели Волонець.

Вже у травні стартує новий освітній проект «Школа активних громадян» для представників батьківських комітетів, вчителів і медиків Маріуполя та прилеглих селищ. Її мета — розвиток соціальних і муніципальних сервісів в умовах шкільної, медичної та адміністративно-територіальної реформ.

ТЕТЯНА ЛОМАКІНА, ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ФОНД РОЗВИТКУ МАРІУПОЛЯ»: «Никто сегодня так не переживает за развитие города, за развитие школ, больниц как мамы и папы, которые ведут детей в школу. И для нас важно дать как можно больше информации о тех реформах, которые сегодня происходят в Украине».

Навчальна програма розрахована на півроку. Вона включає в себе знайомство із законодавчою базою, а також підготовку грантових пропозицій для реалізації проектів за підтримки міжнародних і державних структур.

ОЛЕКСАНДР КОЙКА, ПРЕДСТАВНИК ЄВРОПЕЙСЬКОГО АГЕНСТВА МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ: «Для нас как европейской демократии очень важно, что во всех мероприятиях, которые происходят на местном уровне, были вовлечены граждане, граждане были проконсультированы и всегда был диалог между местными властями и гражданами».

У «Школі активних громадян» можуть взяти участь не тільки маріупольці, але й представники прилеглих до міста селищ.

СТЕПАН МАХСМА, СЕКРЕТАР МІСЬКОЇ РАДИ: «В результате рабочей группы по децентрализации было рекомендовано рассмотреть возможное создание двух громад. Это мариупольской объединенной громады и сартанской. Сейчас мы работаем по образовательной реформе, которую также нужно реализовывать в тех населенных пунктах, которые теоретически будут входить в данную громаду. Мы уже провели ряд встреч на различных уровнях».

ОЛЕКСАНДР КУРКЧИ, СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА САРТАНИ: «Мы стоим на пороге и уже реализуем проекты по реформе образования и по реформе медицины. В нашем поселке, как и во всех населенных пунктах, которые войдут в громаду, очень будет важно правильно внедрить реформу децентрализации, реформу медицины и реформу образования».

Маріуполь планує об’єднуватися в громаду і з сусідніми Бердянським і Покровським сільрадами Мангушського району. Будувати майбутнє з Маріуполем мають намір і самі жителі.

АРТЕМ МАМОНТОВ, АКТИВІСТ С. ПОКРОВСЬКЕ: «Меня интересовал вопрос о реформе децентрализации касательно села Покровского. Мне были интересны дальнейшие перспективы нашего села. От нас Мариуполь просит активного участия громады, местных жителей. Нас слышат, нас не забывают, ждем положительного решения этого вопроса».

СТЕПАН МАХСМА, СЕКРЕТАР МІСЬКОЇ РАДИ: «Данная присоединение улучшит жизнь в данных населенных пунктах».

Жителі Маріуполя і селищ отримають інформаційні листівки. Вони зможуть взяти участь у тренінгах, які проведуть провідні профільні фахівці України. Підготовлені на тренінгах громадяни зможуть передавати кваліфіковано отриману інформацію в громади. Анкету для участі в програмі «Школа активних громадян» можна заповнити до 1 травня, через google взяти форму або написати заяву, і подати її до Фонду розвитку Маріуполя.

АНЖЕЛА ВОЛОНЕЦЬ, ОЛЕКСІЙ ПАВЛЮК, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
17 октября 2018
Турнір пам’яті чемпіона
17 октября 2018
Конференція сталеплавильників України
17 октября 2018
Неспокійний ранок
17 октября 2018
Чи буде покарання?
17 октября 2018
Гість в студії — в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Олена Павлова
17 октября 2018
Звідки тече?
17 октября 2018
Маріупольські майстри єдиноборств найкращі у Донецькій області
16 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
16 октября 2018
Ігри Нескорених
16 октября 2018
Як утилізувати опале листя?
16 октября 2018
Не чіпайте воду!
16 октября 2018
Наскільки здорожчав хліб?
16 октября 2018
Закрити не можна залишити
16 октября 2018
У Маріуполі затримали грабіжника
16 октября 2018
Безкоштовна діагностика
14 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 октября 2018
Нащадки козацької слави
14 октября 2018
#Тут варто працювати: професія адміністратор ЦНАПу
14 октября 2018
Козацьки розваги
14 октября 2018
Візит Петра Порошенка до Маріуполя
14 октября 2018
Професійне свято військовослужбовців
14 октября 2018
Захисники, зі святом!
14 октября 2018
Вічна пам’ять загиблим
12 октября 2018
Нова концепція розміщення гаражів