18 апреля
2018
МСН Сюжеты

160

НОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ «ШКОЛА АКТИВНИХ ГРОМАДЯН»

У Маріуполі стартує проект «Школа активних громадян». Сьогодні у Фонді розвитку Маріуполя відбулася його презентація за участю секретаря міської ради та представників семи селищних рад. Які цілі і завдання несе в собі нова освітня програма — дивіться в сюжеті Анжели Волонець.

Вже у травні стартує новий освітній проект «Школа активних громадян» для представників батьківських комітетів, вчителів і медиків Маріуполя та прилеглих селищ. Її мета — розвиток соціальних і муніципальних сервісів в умовах шкільної, медичної та адміністративно-територіальної реформ.

ТЕТЯНА ЛОМАКІНА, ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ФОНД РОЗВИТКУ МАРІУПОЛЯ»: «Никто сегодня так не переживает за развитие города, за развитие школ, больниц как мамы и папы, которые ведут детей в школу. И для нас важно дать как можно больше информации о тех реформах, которые сегодня происходят в Украине».

Навчальна програма розрахована на півроку. Вона включає в себе знайомство із законодавчою базою, а також підготовку грантових пропозицій для реалізації проектів за підтримки міжнародних і державних структур.

ОЛЕКСАНДР КОЙКА, ПРЕДСТАВНИК ЄВРОПЕЙСЬКОГО АГЕНСТВА МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ: «Для нас как европейской демократии очень важно, что во всех мероприятиях, которые происходят на местном уровне, были вовлечены граждане, граждане были проконсультированы и всегда был диалог между местными властями и гражданами».

У «Школі активних громадян» можуть взяти участь не тільки маріупольці, але й представники прилеглих до міста селищ.

СТЕПАН МАХСМА, СЕКРЕТАР МІСЬКОЇ РАДИ: «В результате рабочей группы по децентрализации было рекомендовано рассмотреть возможное создание двух громад. Это мариупольской объединенной громады и сартанской. Сейчас мы работаем по образовательной реформе, которую также нужно реализовывать в тех населенных пунктах, которые теоретически будут входить в данную громаду. Мы уже провели ряд встреч на различных уровнях».

ОЛЕКСАНДР КУРКЧИ, СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА САРТАНИ: «Мы стоим на пороге и уже реализуем проекты по реформе образования и по реформе медицины. В нашем поселке, как и во всех населенных пунктах, которые войдут в громаду, очень будет важно правильно внедрить реформу децентрализации, реформу медицины и реформу образования».

Маріуполь планує об’єднуватися в громаду і з сусідніми Бердянським і Покровським сільрадами Мангушського району. Будувати майбутнє з Маріуполем мають намір і самі жителі.

АРТЕМ МАМОНТОВ, АКТИВІСТ С. ПОКРОВСЬКЕ: «Меня интересовал вопрос о реформе децентрализации касательно села Покровского. Мне были интересны дальнейшие перспективы нашего села. От нас Мариуполь просит активного участия громады, местных жителей. Нас слышат, нас не забывают, ждем положительного решения этого вопроса».

СТЕПАН МАХСМА, СЕКРЕТАР МІСЬКОЇ РАДИ: «Данная присоединение улучшит жизнь в данных населенных пунктах».

Жителі Маріуполя і селищ отримають інформаційні листівки. Вони зможуть взяти участь у тренінгах, які проведуть провідні профільні фахівці України. Підготовлені на тренінгах громадяни зможуть передавати кваліфіковано отриману інформацію в громади. Анкету для участі в програмі «Школа активних громадян» можна заповнити до 1 травня, через google взяти форму або написати заяву, і подати її до Фонду розвитку Маріуполя.

АНЖЕЛА ВОЛОНЕЦЬ, ОЛЕКСІЙ ПАВЛЮК, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

20 августа 2018
Маріупольська Служба Новин
20 августа 2018
Отримали квартири
20 августа 2018
«Славутичу» 50 років!
20 августа 2018
Покарання не уникнути
20 августа 2018
Концерт з присмаком крові!
20 августа 2018
«Генерал Кунгурцев» знову в строю
20 августа 2018
Убезпечити дитину від агресії в школі
20 августа 2018
Влучити в ціль!
19 августа 2018
Урбаністичний форум
19 августа 2018
«Маріуполь: місто біля моря»
19 августа 2018
#Тут варто працювати
19 августа 2018
Вдома краще
19 августа 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
17 августа 2018
Гість студії — Заступник начальника управління з питання праці головного управління Держпраці у Донецькій області Ігор Часник
17 августа 2018
Успіхів богатирям!
17 августа 2018
Енергозберігаючі технології на ММКІ
17 августа 2018
Пільги, про які ви могли не знати
17 августа 2018
20 років центру «Турбота»
17 августа 2018
Зроби свій двір кращим!
17 августа 2018
Зупинка розбрату
17 августа 2018
Отримали квартири
17 августа 2018
Маріупольська Служба Новин
16 августа 2018
Маріупольська Служба Новин
16 августа 2018
Третя річниця обстрілу Сартани
16 августа 2018
За кермом напідпитку