08 декабря
2017
Сюжеты

192

Зупинки по-європейськи

Будуємо по-європейськи. Поступово на вулицях Маріуполя з’являються нові зупинки громадського транспорту, які були розроблені за прикладом Праги. Від старих вони відрізняються не лише зовнішнім виглядом, але й наявністю електронного табло, дошки оголошень, контейнеру для піску й розміром. Остання відмінність у деяких жителів нашого міста викликає значне обурення. Якої думки маріупольці про нові зупинки, дізнавалася Анна Дорохова.

Нові зупиночні павільйони встановлюють вздовж 15-го маршруту, що з’єднує Центральний та Лівобережний райони. Він є одним з найдовших та найбільш затребуваних, тому старі зупинки почали змінювати на сучасні саме за цим рейсом. Відмінності від попередніх, як кажуть, на обличчя. Це абсолютно інший дизайн, інший колір та інший зовнішній вигляд. Створені вони за прикладом Праги, розповідає перший заступник міського голови – Олександр Голтвенко.

ОЛЕКСАНДР ГОЛТВЕНКО, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «На сегодняшний день в целом в Евросоюзе транспортное движение, логистика и всё, что с этим связано, считается лучшей практикой в Европе. Как раз реализация проектов в Праге. Отсюда и взяли за образец то, как это было сделано».

Такі ж самі зупинки встановлюються у Києві, Харкові, Одесі та Дніпрі. Ми вирішили дізнатися думку маріупольців – чи задоволені вони цими змінами та чи подобається їм взагалі така часточка Європи у нашому місті. Майже кожен зазначив – ідея гарна та потребує доопрацювання.

ОПРОС:

  • Мне всё новое нравится. Единственное, что сидушки, конечно, не очень удобные, мне кажется.
  • Низковатые и как-то маловато. Нужно, наверное, побольше, иногда, особенно в часы пик, много людей, даже поставить сумку некуда.
  • Отвратительно! Во-первых, где остановка? Где троллейбусная, где автобусная? Мне вообще не нравится. Потом вот это как можно понять, что это, М 114. Что такое М, маршрутка?
  • По сравнению с Европой пойдёт. Я вот сколько езжу по странам, это очень удобно. И не каждый может ответить, если приезжий — у кого-то спросить, люди сейчас не такие, очень злые и никто ничего не ответит. А это, кстати, очень удобно.
  • Ну как, хорошо. Если бы она ещё была закрыта хорошо, чтобы зимой не дуло.
  • Лавочка должно быть подлиней. Потому что очень много желающих бабушек стоят, видите? Так неплохо, но надо ещё лучше.

Варто зазначити, що зупинки оновлюються не тільки за рахунок міського бюджету, але й за кошти приватного бізнесу. Торгові павільйони, які сьогодні існують, мають трансформуватися під той архетип, який було прийнято у місті. Такі зупинки встановлені на Головпоштамті та біля східних прохідних комбінату Азовсталь.

До кінця року буде встановлено ще 31 нову зупинку. Наступного року міська влада планує повністю оновити зупинки й по 12 маршруту.

ОЛЕКСАНДР ГОЛТВЕНКО, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «Это 2-ой наш один из самых длинных маршрутов Мариуполя, который связывает Кальмиусский район с Центральным. И поэтому маршруту вместе с изменением транспорта будут меняться и остановочные павильоны. Уже в этом году при формировании бюджета на следующий год закладываются деньги в таком же объёме, как и в этом. Это сумма порядка 7 млн грн на обновление остановочных комплексов».

Анна Дорохова, Катерина Богданова, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

21 января 2019
Рівень захворілих на кір зростає
21 января 2019
Нова послуга у ЦНАП
21 января 2019
Нарколабораторія на кухні
21 января 2019
Тренування підрозділу десантно-штурмових військ
21 января 2019
Як пройшло Водохреща?
21 января 2019
Допомога металургів мікрорайону «Східний»
21 января 2019
Найкращі в області
21 января 2019
Поліцейські проекти
21 января 2019
Маріупольська Служба Новин
20 января 2019
#Тут Варто Працювати — тренер з баскетболу
20 января 2019
Водохресні купання
20 января 2019
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
18 января 2019
Маріупольська Служба Новин
18 января 2019
Підсумки роботи правоохоронців за 2018 рік
18 января 2019
Навчання з порятунку людей на воді взимку
18 января 2019
Піони «розквітнуть» у разі потреби
18 января 2019
Іду на Ви!
18 января 2019
Як підготуватися до Водохреща?
18 января 2019
Право на життя
17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!