08 декабря
2017
Сюжеты

175

Зупинки по-європейськи

Будуємо по-європейськи. Поступово на вулицях Маріуполя з’являються нові зупинки громадського транспорту, які були розроблені за прикладом Праги. Від старих вони відрізняються не лише зовнішнім виглядом, але й наявністю електронного табло, дошки оголошень, контейнеру для піску й розміром. Остання відмінність у деяких жителів нашого міста викликає значне обурення. Якої думки маріупольці про нові зупинки, дізнавалася Анна Дорохова.

Нові зупиночні павільйони встановлюють вздовж 15-го маршруту, що з’єднує Центральний та Лівобережний райони. Він є одним з найдовших та найбільш затребуваних, тому старі зупинки почали змінювати на сучасні саме за цим рейсом. Відмінності від попередніх, як кажуть, на обличчя. Це абсолютно інший дизайн, інший колір та інший зовнішній вигляд. Створені вони за прикладом Праги, розповідає перший заступник міського голови – Олександр Голтвенко.

ОЛЕКСАНДР ГОЛТВЕНКО, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «На сегодняшний день в целом в Евросоюзе транспортное движение, логистика и всё, что с этим связано, считается лучшей практикой в Европе. Как раз реализация проектов в Праге. Отсюда и взяли за образец то, как это было сделано».

Такі ж самі зупинки встановлюються у Києві, Харкові, Одесі та Дніпрі. Ми вирішили дізнатися думку маріупольців – чи задоволені вони цими змінами та чи подобається їм взагалі така часточка Європи у нашому місті. Майже кожен зазначив – ідея гарна та потребує доопрацювання.

ОПРОС:

  • Мне всё новое нравится. Единственное, что сидушки, конечно, не очень удобные, мне кажется.
  • Низковатые и как-то маловато. Нужно, наверное, побольше, иногда, особенно в часы пик, много людей, даже поставить сумку некуда.
  • Отвратительно! Во-первых, где остановка? Где троллейбусная, где автобусная? Мне вообще не нравится. Потом вот это как можно понять, что это, М 114. Что такое М, маршрутка?
  • По сравнению с Европой пойдёт. Я вот сколько езжу по странам, это очень удобно. И не каждый может ответить, если приезжий — у кого-то спросить, люди сейчас не такие, очень злые и никто ничего не ответит. А это, кстати, очень удобно.
  • Ну как, хорошо. Если бы она ещё была закрыта хорошо, чтобы зимой не дуло.
  • Лавочка должно быть подлиней. Потому что очень много желающих бабушек стоят, видите? Так неплохо, но надо ещё лучше.

Варто зазначити, що зупинки оновлюються не тільки за рахунок міського бюджету, але й за кошти приватного бізнесу. Торгові павільйони, які сьогодні існують, мають трансформуватися під той архетип, який було прийнято у місті. Такі зупинки встановлені на Головпоштамті та біля східних прохідних комбінату Азовсталь.

До кінця року буде встановлено ще 31 нову зупинку. Наступного року міська влада планує повністю оновити зупинки й по 12 маршруту.

ОЛЕКСАНДР ГОЛТВЕНКО, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «Это 2-ой наш один из самых длинных маршрутов Мариуполя, который связывает Кальмиусский район с Центральным. И поэтому маршруту вместе с изменением транспорта будут меняться и остановочные павильоны. Уже в этом году при формировании бюджета на следующий год закладываются деньги в таком же объёме, как и в этом. Это сумма порядка 7 млн грн на обновление остановочных комплексов».

Анна Дорохова, Катерина Богданова, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

16 октября 2018
Безкоштовна діагностика
14 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 октября 2018
Нащадки козацької слави
14 октября 2018
#Тут варто працювати: професія адміністратор ЦНАПу
14 октября 2018
Козацьки розваги
14 октября 2018
Візит Петра Порошенка до Маріуполя
14 октября 2018
Професійне свято військовослужбовців
14 октября 2018
Захисники, зі святом!
14 октября 2018
Вічна пам’ять загиблим
12 октября 2018
Нова концепція розміщення гаражів
12 октября 2018
День Захисника Вітчизни у ПДТУ
12 октября 2018
Присяга майбутніх поліцейських
12 октября 2018
Гість студії — заступник директора з фінансово-економічної діяльності ККП «Маріупольтепломережа» Наталя Магдалішина
12 октября 2018
Бебі-бокс: очікування і реальність
12 октября 2018
Грандіозні навчання
12 октября 2018
І в Запоріжжі — серед кращих
12 октября 2018
Вітрильний спорт
12 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
11 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
11 октября 2018
Пасемо задніх
11 октября 2018
Українським метрологам — 25
11 октября 2018
Протест проти цін на пальне
11 октября 2018
Гість програми — полковник у відставці, волонтер Володимир Задорожний
11 октября 2018
Посади дерево!
11 октября 2018
Свято Героїв