08 декабря
2017
Сюжеты

103

Зупинки по-європейськи

Будуємо по-європейськи. Поступово на вулицях Маріуполя з’являються нові зупинки громадського транспорту, які були розроблені за прикладом Праги. Від старих вони відрізняються не лише зовнішнім виглядом, але й наявністю електронного табло, дошки оголошень, контейнеру для піску й розміром. Остання відмінність у деяких жителів нашого міста викликає значне обурення. Якої думки маріупольці про нові зупинки, дізнавалася Анна Дорохова.

Нові зупиночні павільйони встановлюють вздовж 15-го маршруту, що з’єднує Центральний та Лівобережний райони. Він є одним з найдовших та найбільш затребуваних, тому старі зупинки почали змінювати на сучасні саме за цим рейсом. Відмінності від попередніх, як кажуть, на обличчя. Це абсолютно інший дизайн, інший колір та інший зовнішній вигляд. Створені вони за прикладом Праги, розповідає перший заступник міського голови – Олександр Голтвенко.

ОЛЕКСАНДР ГОЛТВЕНКО, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «На сегодняшний день в целом в Евросоюзе транспортное движение, логистика и всё, что с этим связано, считается лучшей практикой в Европе. Как раз реализация проектов в Праге. Отсюда и взяли за образец то, как это было сделано».

Такі ж самі зупинки встановлюються у Києві, Харкові, Одесі та Дніпрі. Ми вирішили дізнатися думку маріупольців – чи задоволені вони цими змінами та чи подобається їм взагалі така часточка Європи у нашому місті. Майже кожен зазначив – ідея гарна та потребує доопрацювання.

ОПРОС:

  • Мне всё новое нравится. Единственное, что сидушки, конечно, не очень удобные, мне кажется.
  • Низковатые и как-то маловато. Нужно, наверное, побольше, иногда, особенно в часы пик, много людей, даже поставить сумку некуда.
  • Отвратительно! Во-первых, где остановка? Где троллейбусная, где автобусная? Мне вообще не нравится. Потом вот это как можно понять, что это, М 114. Что такое М, маршрутка?
  • По сравнению с Европой пойдёт. Я вот сколько езжу по странам, это очень удобно. И не каждый может ответить, если приезжий — у кого-то спросить, люди сейчас не такие, очень злые и никто ничего не ответит. А это, кстати, очень удобно.
  • Ну как, хорошо. Если бы она ещё была закрыта хорошо, чтобы зимой не дуло.
  • Лавочка должно быть подлиней. Потому что очень много желающих бабушек стоят, видите? Так неплохо, но надо ещё лучше.

Варто зазначити, що зупинки оновлюються не тільки за рахунок міського бюджету, але й за кошти приватного бізнесу. Торгові павільйони, які сьогодні існують, мають трансформуватися під той архетип, який було прийнято у місті. Такі зупинки встановлені на Головпоштамті та біля східних прохідних комбінату Азовсталь.

До кінця року буде встановлено ще 31 нову зупинку. Наступного року міська влада планує повністю оновити зупинки й по 12 маршруту.

ОЛЕКСАНДР ГОЛТВЕНКО, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «Это 2-ой наш один из самых длинных маршрутов Мариуполя, который связывает Кальмиусский район с Центральным. И поэтому маршруту вместе с изменением транспорта будут меняться и остановочные павильоны. Уже в этом году при формировании бюджета на следующий год закладываются деньги в таком же объёме, как и в этом. Это сумма порядка 7 млн грн на обновление остановочных комплексов».

Анна Дорохова, Катерина Богданова, МСН.



Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

19 апреля 2018
Маріупольська Служба Новин
19 апреля 2018
ВЕСЕЛІ ТА ПУХНАСТІ
19 апреля 2018
НАУКА ХОКІНГА ДЛЯ ЮНИХ МАРІУПОЛЬЦІВ
19 апреля 2018
СТАРТ КОНКУРСУ «МІСТО НАШИМИ РУКАМИ-2018»
19 апреля 2018
ГЕТЬ — ХВОРОБІ! ТАК — ВІДПОЧИНКУ!
19 апреля 2018
НОВОНАРОДЖЕНІ ОТРИМУЮТЬ ПОДАРУНКИ
19 апреля 2018
ПОЛЮВАННЯ НА БОРЖНИКІВ
18 апреля 2018
Маріупольська Служба Новин
18 апреля 2018
ОГЛЯД МОЛОДИХ БІЙЦІВ
18 апреля 2018
АРХІТЕКТУРНІ ПРИКРАСИ МАРІУПОЛЯ
18 апреля 2018
ЗАРПЛАТА ЗРОСТАЄ ЩОРІЧНО
18 апреля 2018
ВІДПРАВКА ПРИЗОВНИКІВ
18 апреля 2018
НОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ «ШКОЛА АКТИВНИХ ГРОМАДЯН»
18 апреля 2018
ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ ОСВІТИ У ДІЇ
18 апреля 2018
НАЙГАРЯЧІШІ ПИТАННЯ МАЙБУТНЬОЇ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ
18 апреля 2018
ПОТОЧНИЙ РЕМОНТ ДОРІГ
18 апреля 2018
МІЛЬЯРДИ, ЩО ЗАКАТУЮТЬ В АСФАЛЬТ
17 апреля 2018
Маріупольська Служба Новин
17 апреля 2018
КУЛЬТУРНИЙ СВІТ ПАРАДЖАНОВА
17 апреля 2018
ВОНА НЕ СКОРИЛАСЯ ВИПРОБУВАННЯМ ДОЛІ
17 апреля 2018
КУДИ ЗНИКАЮТЬ КОРОВИ?
17 апреля 2018
МАРІУПОЛЬЦЯМ — ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ!
17 апреля 2018
МІСЬКИЙ САД ГОТУЄТЬСЯ ДО ВІДКРИТТЯ СЕЗОНУ
17 апреля 2018
НЕ МОЖУТЬ ПОДІЛИТИ КРІСЛА
17 апреля 2018
В УКРАЇНІ ПАЧАВСЯ МОНІТОРИНГ СУБСИДІАНТІВ