20 июня
2018
Сюжеты

263

Змагаються юні силачі

На узбережжі Азовського моря відбувся чемпіонат Донецької області з пауерліфтингу.

В чемпіонаті Донецької області з пауерліфтингу беруть участь понад 50 юних спортсменів з 6 ДЮСШ.

На спортивній базі, яка розташована в селищі Юр’ївка, виступають представники дитячо-юнацьких спортивних шкіл області. Вік учасників — від дванадцяти до двадцяти трьох років. Цьогоріч національній федерації класичного пауерліфтингу України виповнюється тридцять років. І двадцять з них Донецьку обласну федерацію очолює Іван Збандут. Всі успіхи силачів Донеччини за цей час пов’язані з його ім’ям.

ІВАН ЗБАНДУТ, ГОЛОВА ФЕДЕРАЦІЇ ПАУЕРЛІФТИНГУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЗАСЛУЖЕНИЙ ТРЕНЕР УКРАЇНИ: «Благодаря мэру Мангуша Котенжи, Чернице, Минаеву, председателю поссовета Ялты выписывают премии нашим спортсменам-Черному. Область повернулась лицом. У нас и премии по 6 тыс. в месяц, сборы для лифтеров».

І зараз місцева влада не залишає пауерліфтинг в Мангушському районі без уваги. Голова райдержадміністрації Дмитро Черниця, який був присутній на урочистому відкритті чемпіонату, підтвердив зацікавленість у всілякій підтримці цього мужнього виду спорту в селах та селищах району з боку адміністрації та депутатів райради.

ДМИТРО ЧЕРНИЦЯ, ГОЛОВА МАНГУШСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «У нас вчора була сесія райради, вирішили 10 тис. грн буде чемпіонам Європи і світу, половину — тренерський состав. Я впевнений, що і далі будемо допомагати як в організаційному напрямку, так і фінансово».

Дванадцятирічний Василь Збандут зі спортивної родини. Його батько, Іван Збандут — заслужений тренер України, мати — Катерина Бородай — у минулому — чемпіонка Європи та світу з пауерліфтингу. Перед виходом на поміст хлопець уважно слухає поради батька.

ВАСИЛЬ ЗБАНДУТ, УЧАСНИК ЗМАГАНЬ: «Чтобы настраивался лучше, поддерживает меня. На тренировках советы дает, чтобы лучше тянул».

На цих змаганнях Василь Збандут присів зі штангою на плечах вагою сто п’ять кілограмів та показав у жимі лежачи результат — шістдесят кіло. У тязі Василь показав результат сто тридцять кілограмів, а у сумі триборства в нього двісті дев’яносто п’ять кіло і перше місце у ваговій категорії до п’ятдесяти трьох кілограмів. Інші вихованці Івана Збандута, Ганна Декерменджи та Володимир Ільцев теж стали переможцями обласного чемпіонату. А заслужений майстер спорту, дворазовий чемпіон Європи та світу Віталій Папазов привіз на ці змагання з селища Мангуш дев’ять спортсменів.

ВІТАЛІЙ ПАПАЗОВ, ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР СПОРТУ: «У нас в команде есть чемпион Украины, разрядники, опытные. Улучшить свои результаты, занять призовые места».

Один з учнів Віталія Папазова, тринадцятирічний Андрій Яремкевич, у ваговій категорії до сорока дев’яти кілограмів, розпочав турнір з шістдесяти кіло у присіданні та сорока п’яти у жимі лежачи, причому використав не всі можливі спроби.

АНДРІЙ ЯРЕМКЕВИЧ, УЧАСНИК ЗМАГАНЬ (С. МАНГУШ): «По 2 попытки, потому что через неделю соревнования, будут конкуренты, чтобы были силы на следующие соревнования. Поднял веса, которые хотел, в следующих соревнованиях думаю больше поднять».

У тязі Андрій Яремкевич показав результат — сімдесят кіло, що дозволило йому стати першим у сумі триборства. А взагалі, дитячо-юнацька спортшкола з селища Мангуш, яку очолює Віталій Папазов, стала першою у командному заліку.

ОЛЕКСАНДР КАПУСТЯН, СЕРГІЙ МАКАРТИЧАН, МАРІУПОЛЬСЬКА СЛУЖБА НОВИН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

18 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
18 декабря 2018
Куди поділося тепло?
18 декабря 2018
День подарунків у дитячому санаторії «Айболіт»
18 декабря 2018
38 сесія міської ради
18 декабря 2018
Конференція з очищення стоків виробничих підприємств
18 декабря 2018
Виставка народних майстрів «Handmade Expo»
18 декабря 2018
«Зелений паросток»: підсумки 2018 року
18 декабря 2018
Партнерство заради розвитку
17 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
17 декабря 2018
Турнір з футзалу у розпалі
17 декабря 2018
Подарунки дітям до Дня Святого Миколая
17 декабря 2018
Десятий ювілейний фінішував
17 декабря 2018
Візит народного депутата
17 декабря 2018
Безбар’єрна екскурсія Маріуполем
17 декабря 2018
На обороні повітряного кордону
17 декабря 2018
Нові маршрути
17 декабря 2018
Перша леді у Маріуполі
16 декабря 2018
#Тут варто працювати: професія головний спеціаліст справовиробництва
16 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
14 декабря 2018
Стартував конкурс «Яскраві вогні добросусідства»!
14 декабря 2018
Плани терористів зірвано
14 декабря 2018
Допомога Донбасу від ЄС
14 декабря 2018
Нове відділення для ліквідаторів ЧАЕС
14 декабря 2018
Десятий, ювілейний
14 декабря 2018
Боротьба з наливайками триває