20 июня
2018
Сюжеты

52

Життя з чистого аркушу

Сьогодні, 20 червня, відзначається міжнародний день біженців. Щохвилини в світі 24 людини змушені залишати свої домівки через війну, стихійні лиха та жорсткі порушення прав людини. Унаслідок російської агресії з окупованих територій роз’їхались по всій Україні у пошуках кращої долі понад півтора мільйони наших співвітчизників! Як це – починати життя з чистого аркушу, коли в тебе п’ятеро дітей – дивіться у наступному матеріалі.

Олеся Ішмухамедова переселенка з села Приморське Новоазовського району. Через неоголошену війну на Донбасі покинула свій будинок, за яким сумує і досі згадує.

ОЛЕСЯ ІШМУХАМЕДОВА, ПЕРЕСЕЛЕНКА: «За домом, конечно, скучаю, потому что это свой дом, этот дом строил мой отец, да, закладывал фундамент сам, мой папа, посадил там сад, который я помогала маленькая садить, этот сад, огород.  В связи с этими условиями, этой войной я не могу там находится, стрельбы происходят, я не могу, чтобы дети мои страдали, боялись, заикались, естественно, я их оттуда вывезла».

У Маріуполі Олеся з початку бойових дій. Мешкає разом з п’ятьма дітьми, чоловік покинув багатодітну матір. Спілкування з друзями також не підтримує, адже близькі роз’їхались по різним містам. Зараз жінка на декретній відпустці, забезпечувати сім’ю їй допомагає старша донька та син, іноді — волонтерські організації, житлом забезпечило місто. Мріє якомога скоріше повернутися до професійної діяльності.

ОЛЕСЯ ІШМУХАМЕДОВА, ПЕРЕСЕЛЕНКА: «Планировала работать по профессии, если нет, будем подбирать что-то, может быть в садик к деткам, заниматься детками другими, помогать, люблю детей, ведь у меня их много».

У переселенки з Горлівки — Катерини Качанової також п’ятеро дітей та люблячий чоловік, він єдиний годувальник у сім’ї, спочатку підробляв, де тільки міг, зараз працює на фірмі по створенню меблів. Родина почала життя з чистого аркушу 4 року тому. За весь час, який вони знаходяться у Маріуполі, жінка жодного разу не бачила своїх родичів та друзів, спілкуватися доводиться через соціальні мережі, що дуже її засмучує.

КАТЕРИНА КАЧАНОВА, ПЕРЕСЕЛЕНКА: «Очень сильно скучаю, общаемся, многие разъехались по разным странам, общаемся, но не так часто, как хотелось бы. С родными за 4 года ни разу не виделись, вот как разъехались, так ни разу не виделись».

Незважаючи на всі негаразди, які переслідували жінок, вони розуміють, що життя триває, навіть знаходять час на розваги у будні та свята.

КАТЕРИНА КАЧАНОВА, ПЕРЕСЕЛЕНКА: «Все дни рожденья, Новый год, Пасху, как бы все вот эти праздники. Мы этажом отмечаем, детям делаем сладкий стол, взрослым — так садимся, кушаем вместе, бывает, так сидим, захотели посидеть вместе, каждый вынес свое, посидели, поели, пообщались».

Олеся та Катерина проживають у соціальному гуртожитку для переселенців, кажуть — полюбили Маріуполь, їм тут комфортно, вважають його своєю другою домівкою.

ОЛЕСЯ ЧАКО, МИКОЛА ЛУПОНЕНКО, МСН.

 Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
16 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
16 июля 2018
Оновлене дитяче інфекційне відділення
16 июля 2018
Іллічівці — перші!
16 июля 2018
Чи доступні об’єкти масового попиту для людей зі слабким зором?
16 июля 2018
Керівник департаменту з охорони праці ДТЕК Донецькі електромережі Валерій Івановський
16 июля 2018
Армрестлінг на спартакіаді
16 июля 2018
Електронебезпека
16 июля 2018
Металург — професія навіки!
15 июля 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
15 июля 2018
Маріупольці вітають металургів
15 июля 2018
Змагаються гирьовики
15 июля 2018
Відкриття свята металургів
15 июля 2018
Заслуги металургів перед містом очима маріупольців
15 июля 2018
Маріупольці вітають металургів
15 июля 2018
Який внесок зробили металурги у розвиток Маріуполя?
15 июля 2018
Фестиваль до Дня металургів
13 июля 2018
На один дитячий майданчик більше
13 июля 2018
Загартовані сталлю
13 июля 2018
Стратегії розвитку науки Донбасу
13 июля 2018
Свято металургів
13 июля 2018
Приходь, бери участь та перемагай
13 июля 2018
Спартакіада Метінвесту
13 июля 2018
Роби, як чемпіон!
13 июля 2018
Боротьба з незаконною торгівлею