20 июня
2018
Сюжеты

81

Життя з чистого аркушу

Сьогодні, 20 червня, відзначається міжнародний день біженців. Щохвилини в світі 24 людини змушені залишати свої домівки через війну, стихійні лиха та жорсткі порушення прав людини. Унаслідок російської агресії з окупованих територій роз’їхались по всій Україні у пошуках кращої долі понад півтора мільйони наших співвітчизників! Як це – починати життя з чистого аркушу, коли в тебе п’ятеро дітей – дивіться у наступному матеріалі.

Олеся Ішмухамедова переселенка з села Приморське Новоазовського району. Через неоголошену війну на Донбасі покинула свій будинок, за яким сумує і досі згадує.

ОЛЕСЯ ІШМУХАМЕДОВА, ПЕРЕСЕЛЕНКА: «За домом, конечно, скучаю, потому что это свой дом, этот дом строил мой отец, да, закладывал фундамент сам, мой папа, посадил там сад, который я помогала маленькая садить, этот сад, огород.  В связи с этими условиями, этой войной я не могу там находится, стрельбы происходят, я не могу, чтобы дети мои страдали, боялись, заикались, естественно, я их оттуда вывезла».

У Маріуполі Олеся з початку бойових дій. Мешкає разом з п’ятьма дітьми, чоловік покинув багатодітну матір. Спілкування з друзями також не підтримує, адже близькі роз’їхались по різним містам. Зараз жінка на декретній відпустці, забезпечувати сім’ю їй допомагає старша донька та син, іноді — волонтерські організації, житлом забезпечило місто. Мріє якомога скоріше повернутися до професійної діяльності.

ОЛЕСЯ ІШМУХАМЕДОВА, ПЕРЕСЕЛЕНКА: «Планировала работать по профессии, если нет, будем подбирать что-то, может быть в садик к деткам, заниматься детками другими, помогать, люблю детей, ведь у меня их много».

У переселенки з Горлівки — Катерини Качанової також п’ятеро дітей та люблячий чоловік, він єдиний годувальник у сім’ї, спочатку підробляв, де тільки міг, зараз працює на фірмі по створенню меблів. Родина почала життя з чистого аркушу 4 року тому. За весь час, який вони знаходяться у Маріуполі, жінка жодного разу не бачила своїх родичів та друзів, спілкуватися доводиться через соціальні мережі, що дуже її засмучує.

КАТЕРИНА КАЧАНОВА, ПЕРЕСЕЛЕНКА: «Очень сильно скучаю, общаемся, многие разъехались по разным странам, общаемся, но не так часто, как хотелось бы. С родными за 4 года ни разу не виделись, вот как разъехались, так ни разу не виделись».

Незважаючи на всі негаразди, які переслідували жінок, вони розуміють, що життя триває, навіть знаходять час на розваги у будні та свята.

КАТЕРИНА КАЧАНОВА, ПЕРЕСЕЛЕНКА: «Все дни рожденья, Новый год, Пасху, как бы все вот эти праздники. Мы этажом отмечаем, детям делаем сладкий стол, взрослым — так садимся, кушаем вместе, бывает, так сидим, захотели посидеть вместе, каждый вынес свое, посидели, поели, пообщались».

Олеся та Катерина проживають у соціальному гуртожитку для переселенців, кажуть — полюбили Маріуполь, їм тут комфортно, вважають його своєю другою домівкою.

ОЛЕСЯ ЧАКО, МИКОЛА ЛУПОНЕНКО, МСН.

 Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

24 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
23 сентября 2018
Гість студії — перший заступник міського голови Михайло Когут
23 сентября 2018
#ТутВартоПрацювати: професія вчитель
23 сентября 2018
Вдома краще
23 сентября 2018
Як святкуватимуть День міста?
23 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
23 сентября 2018
Невиправна трагедія
21 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
21 сентября 2018
Реконструція продовжується
21 сентября 2018
А де вода?
21 сентября 2018
Зупинка доменної печі №4 «Азовсталі» на капремонт
21 сентября 2018
Попереду — «Олександрія»
21 сентября 2018
Найкращі вчітелі Приазов’я — 2018
21 сентября 2018
Право на мир
21 сентября 2018
«Мирне літо — дітям Донбасу»
21 сентября 2018
Першокурсники Юридичного та Морського інституту прийняли присягу
20 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
20 сентября 2018
Універсальна картка для пенсіонерів
20 сентября 2018
Придбання житла для дітей-сиріт і переселенців
20 сентября 2018
Перевірка санітарних норм з продажу фаст-фудів
20 сентября 2018
Боротьба з недотриманням трудового законодавства
20 сентября 2018
У Маріуполі встановлять морський екологічний пост
20 сентября 2018
Заходи безпеки через НМУ
20 сентября 2018
Вшанування пам’яті великого керівника
19 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин