05 июня
2018
Сюжеты

445

Життя без пластіку

«Непластик». Флешмоб з такою назвою у Всесвітній день захисту довкілля провели учасники клубу «Зелений паросток». За традицією вони підвели підсумки своєї роботи за рік. За цей час взяли участь у багатьох акціях, присвячених захисту навколишнього середовища: збирали використані батарейки, щоб в подальшому їх утилізувати, та сортирували сміття по контейнерах. Зараз закликають відмовитися від використання пластику, який шкодить навколишньому середовищу. Що пропонують замість — розповість Віталій Драчук.

Вони ще діти, проте вже турбуються про довкілля. Учасники клубу «Зеленого паростку» закликають українців не використовувати пластик та поліетилен. Запевняють: ці штучні хімічні речовини шкодять навколишньому середовищу.

ВАЛЕРІЯ ДОБРОВОЛЬСЬКА, УЧАСНИЦЯ ФЛЕШМОБУ «ЗЕЛЕНОГО ПАРОСТКА»: «Пластик загрязняет природу и нашу землю».

КАТЕРИНА ЛАТИШЕВА, УЧАСНИЦЯ ФЛЕШМОБУ «ЗЕЛЕНОГО ПАРОСТКА»: «Я не считаю нужным пользоваться полиэтиленовыми пакетами, так как это минус окружающей среде. Большей частью я пользуюсь бумажными пакетами, потому что на рынок сходить легче с бумажным пакетом — потом ты будешь его повторно использовать».

ДАНИЛО КУЗНЄЦОВ, УЧАСНИК ФЛЕШМОБУ «ЗЕЛЕНОГО ПАРОСТКА»: «Мы призываем весь мир, чтобы они перестали использовать пластик, потому что он очень вредный и долго разлагается. Мы предлагаем использовать альтернативу: бумажные пакеты. Они быстрее разлагаются и не имеют такой вред для окружающей среды».

До складу «Зеленого паростку» входять 18 клубів. Загалом це 180 дітей з усіх шкіл міста, що беруть участь у різноманітних екологічних програмах: від збирання та утилізації використаних батарейок до роздільного збору сміття. Опановувати такі серйозні проекти, що спрямовані на захист довкілля, дітям вже четвертий рік поспіль допомагають їхні керівники. Зараз підводять підсумки.

ЛЮДМИЛА БОЛОБАН, КООРДИНАТОР «ЗЕЛЕНОГО ПАРОСТКУ»: «Мы в течение целого года обсуждали эту проблему: полиэтилен угрожает миру. Была проведена акция, где наши ребята у крупных супермаркетов выдавали бумажные пакеты вместо полиэтиленовых. Задача всех этих мероприятий — повернуть сознание людей, что мы потребляем, что мы оставляем в природе и минимизировать влияние вредной человеческой деятельности на природу».

МАРІЯ БАРЯХТАР, КООРДИНАТОР «ЗЕЛЕНОГО ПАРОСТКУ» СШ №4: «В школе были поставлены контейнеры, в который дети собирали пластик, пластиковые бутылки. По окончании года большое количество обложек было использовано с книг, обложки из-под тетрадей – это все было не выброшено, а пущено на переработку».

За статистикою дедалі все більше країн світу відмовляються від використання пластикових пакетів. В Україні переробляють лише 5% відходів, решту відправляють на понад шість тисяч звалищ, які майже переповнені. Проте активісти все частіше влаштовують акції та флешмоби, спрямовані на поступову відмову від використання пластику. До участі залучають усіх небайдужих.

СЕРГІЙ МАГЕРА, КООРДИНАТОР ГС «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ»: «Мы демонстрируем наше желание поднять на новый образовательный уровень нашего общества, задуматься: как мы убираемся с твердыми бытовыми отходами, насколько серьезна история с пластиком. Мы плотно заходим в 4 школы, где предложим ребятам поучаствовать в плотном проекте по раздельному сбору пластик и макулатуры. Мы закупам соответствующие контейнеры. Кстати, они еще могут на этом и зарабатывать, потому что подрядчик, который будет забирать этот пластик и макулатуру, будут оплачивать за этот материал».

З нагоди всесвітнього дня захисту довкілля та за активну участь у «Зеленому паростку» на користь навколишнього середовища в якості винагороди за працю найкращих учасників чекає поїздка до Прикарпаття. Їдуть вже цього місяця.

ВІТАЛІЙ ДРАЧУК, ОЛЕКСІЙ ПАВЛЮК, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

22 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин
22 февраля 2019
До дитячого садочку — без проблем?
22 февраля 2019
Гендерна рівність в армії
22 февраля 2019
Відновлення миру в Україні
22 февраля 2019
Вибори 2019
22 февраля 2019
І знову футбол!
22 февраля 2019
Підвищення вартості проїзду
22 февраля 2019
«Метінвест-ПромСервісу» — чотири роки!
22 февраля 2019
Як отримати місце на ярмарку?
22 февраля 2019
Чи спростять програму ЗНО?
22 февраля 2019
Морозам бути?
22 февраля 2019
Жорсткі правила у Facebook
22 февраля 2019
Спартакіадні старти
21 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин
21 февраля 2019
Далі не пройшли
21 февраля 2019
Влучно в ціль
21 февраля 2019
«Приазов’є історичне»
21 февраля 2019
Нове обладнання для ЛПЦ-1700 ММКІ
21 февраля 2019
Монетизація субсидій
21 февраля 2019
Зустріч із представниками ОСББ
21 февраля 2019
Вибори 2019
21 февраля 2019
Як стати успішним медіатором
21 февраля 2019
Винагорода найкращим
21 февраля 2019
Непридатні меблі технічного ліцею
20 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин