10 октября
2018
Сюжеты

58

«Збирай та розділяй»

У чотирьох маріупольських школах стартував пілотний екологічний проект «Збирай та розділяй», його мета — навчити школярів вже змалку дбайливо ставитись до навколишнього середовища. У кожній з обраних шкіл встановили по два баки для сортування пластику та макулатури. В одному з цих закладів побувала й наша знімальна група. Детальніше у сюжеті Яни Савенкової.

У загальноосвітній школі номер 10 охоче підтримали нову ініціативу «Зеленого паростку» — пілотний екологічний проект «Збирай та розділяй». Тут вже встановили 2 контейнери для сортування пластикових відходів та макулатури. З цієї нагоди провели ігрову презентацію, аби доступно пояснити молодшому поколінню правила роздільного збору сміття.

ЄВГЕН МІРОШКІН, УЧАСНИК ПРОЕКТУ «ЗЕЛЕНИЙ ПАРОСТОК», УЧЕНЬ ОШ 58: «Ми всім класом приймаємо участь у цьому «Зеленому ростку» і ми всі відносимось до нього дуже серйозно. Це дуже правильно, тому що, якщо не викидати пластик, не переробляти цей пластик, тоді Україна буде забруднюватися і не буде життя, мені здається».

Цього року команда «паростків» збільшилась: тепер це 20 клубів та 200 активістів серед школярів Маріуполя. Наталя Зема, директорка школи номер 10 розповіла, як у них відреагували на старт нового екологічного проекту та куди підуть виручені кошти. Адже підрядники, які забиратимуть пластик та макулатуру зі шкіл, платитимуть за матеріал.

НАТАЛЯ ЗЕМА, ДИРЕКТОРКА ОШ №10:  «Ми розуміємо, що зараз ми підготуємо команду старшокласників, які будуть проводити заняття з екологічної культури для початкової школи, бо треба розповісти, для чого ми це робимо, перш за все діти повинні знати, для чого ми це робимо, ми виховуємо екологічну грамотність, ми хочемо, щоб наша земля була чистою.

Щоб наше майбутнє було екологічно чистим, тому почнемо з себе. Якщо і будуть якість кошти, ми будемо їх використовувати для благоустрою території шкільного подвір’я, для закупівлі квітів, для висаджування дерев».

Ініціативу пілотного проекту підтримали представники громадської організації «Україна без сміття». Її керівник Ольга Чернявська на презентації проекту поділилася з дітьми своїм досвідом та розповіла про загрозу сміттєвих полігонів, яких по всій Україні нараховується вже більше 30 тисяч.

Щороку українці викидають близько трьохсот тон сміття, понад 17 мільйонів тон побутових та будівельних відходів потрапляють на діючі переповненні полігони . У Маріуполі намагаються розробляти певні стратегії щодо закриття полігонів ТПВ. Начальник Управління з питань екології розповів які саме.

ВААГН МНАЦАКАНЯН, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЇ ТА ОХОРОНИ ПРАЦІ: «Если говорить о твердых бытовых отходах, мы понимаем, что необходимо минимизировать объем отходов, который заборанивается на полигоне ТБО, для этого существует две практики: раздельный сбор на местах, чтобы определить наиболее экономически ценные материалы, которые могут быть использованы вторично — это имеется ввиду полимеры, целлюлоза, стекло и так далее, и второй сценарий — это мусоросортировочные заводы, которые перерабатывают и сортируют эти отходы. Если мы говорим о Мариуполе, то проекты по раздельному сбору в 4-х школах реализуются для того, чтобы определить, насколько наши люди готовы к этому, как оно будет реализовано с технической точки зрения, какие есть узкие места».

Цей пілотний проект є етапом практичної реалізації знань, які отримали учасники клубів на заняттях у «Зеленому паростку».

СЕРГІЙ МАГЕРА, КООРДИНАТОР «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ»: «Це логічне продовження нашої акції «НЕПЛАСТИК», в нашому місті ще нема практики реалізації таких проектів, тому він пілотний. Це вже друга школа, де ми реалізуємо ей проект, ви бачили, як реагують наші школярі. Я впевнений, що за ним велике майбутнє. Наш проект «Зелений паросток» — це велика програма по вивченню природи рідного краю, вона велика по широті, по темам, які вивчають наші хлоп’ята та дівчата, роблять це за підручником, який був виданий в Маріуполі . Я вважаю, що заняття в таких клубах — це дуже добра справа по вивченню природи рідного краю».

Яна Савенкова, Сергій Макартичан, МСНПоделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

16 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
16 октября 2018
Ігри Нескорених
16 октября 2018
Як утилізувати опале листя?
16 октября 2018
Не чіпайте воду!
16 октября 2018
Наскільки здорожчав хліб?
16 октября 2018
Закрити не можна залишити
16 октября 2018
У Маріуполі затримали грабіжника
16 октября 2018
Безкоштовна діагностика
14 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 октября 2018
Нащадки козацької слави
14 октября 2018
#Тут варто працювати: професія адміністратор ЦНАПу
14 октября 2018
Козацьки розваги
14 октября 2018
Візит Петра Порошенка до Маріуполя
14 октября 2018
Професійне свято військовослужбовців
14 октября 2018
Захисники, зі святом!
14 октября 2018
Вічна пам’ять загиблим
12 октября 2018
Нова концепція розміщення гаражів
12 октября 2018
День Захисника Вітчизни у ПДТУ
12 октября 2018
Присяга майбутніх поліцейських
12 октября 2018
Гість студії — заступник директора з фінансово-економічної діяльності ККП «Маріупольтепломережа» Наталя Магдалішина
12 октября 2018
Бебі-бокс: очікування і реальність
12 октября 2018
Грандіозні навчання
12 октября 2018
І в Запоріжжі — серед кращих
12 октября 2018
Вітрильний спорт
12 октября 2018
Маріупольська Служба Новин