10 октября
2018
Сюжеты

159

«Збирай та розділяй»

У чотирьох маріупольських школах стартував пілотний екологічний проект «Збирай та розділяй», його мета — навчити школярів вже змалку дбайливо ставитись до навколишнього середовища. У кожній з обраних шкіл встановили по два баки для сортування пластику та макулатури. В одному з цих закладів побувала й наша знімальна група. Детальніше у сюжеті Яни Савенкової.

У загальноосвітній школі номер 10 охоче підтримали нову ініціативу «Зеленого паростку» — пілотний екологічний проект «Збирай та розділяй». Тут вже встановили 2 контейнери для сортування пластикових відходів та макулатури. З цієї нагоди провели ігрову презентацію, аби доступно пояснити молодшому поколінню правила роздільного збору сміття.

ЄВГЕН МІРОШКІН, УЧАСНИК ПРОЕКТУ «ЗЕЛЕНИЙ ПАРОСТОК», УЧЕНЬ ОШ 58: «Ми всім класом приймаємо участь у цьому «Зеленому ростку» і ми всі відносимось до нього дуже серйозно. Це дуже правильно, тому що, якщо не викидати пластик, не переробляти цей пластик, тоді Україна буде забруднюватися і не буде життя, мені здається».

Цього року команда «паростків» збільшилась: тепер це 20 клубів та 200 активістів серед школярів Маріуполя. Наталя Зема, директорка школи номер 10 розповіла, як у них відреагували на старт нового екологічного проекту та куди підуть виручені кошти. Адже підрядники, які забиратимуть пластик та макулатуру зі шкіл, платитимуть за матеріал.

НАТАЛЯ ЗЕМА, ДИРЕКТОРКА ОШ №10:  «Ми розуміємо, що зараз ми підготуємо команду старшокласників, які будуть проводити заняття з екологічної культури для початкової школи, бо треба розповісти, для чого ми це робимо, перш за все діти повинні знати, для чого ми це робимо, ми виховуємо екологічну грамотність, ми хочемо, щоб наша земля була чистою.

Щоб наше майбутнє було екологічно чистим, тому почнемо з себе. Якщо і будуть якість кошти, ми будемо їх використовувати для благоустрою території шкільного подвір’я, для закупівлі квітів, для висаджування дерев».

Ініціативу пілотного проекту підтримали представники громадської організації «Україна без сміття». Її керівник Ольга Чернявська на презентації проекту поділилася з дітьми своїм досвідом та розповіла про загрозу сміттєвих полігонів, яких по всій Україні нараховується вже більше 30 тисяч.

Щороку українці викидають близько трьохсот тон сміття, понад 17 мільйонів тон побутових та будівельних відходів потрапляють на діючі переповненні полігони . У Маріуполі намагаються розробляти певні стратегії щодо закриття полігонів ТПВ. Начальник Управління з питань екології розповів які саме.

ВААГН МНАЦАКАНЯН, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЇ ТА ОХОРОНИ ПРАЦІ: «Если говорить о твердых бытовых отходах, мы понимаем, что необходимо минимизировать объем отходов, который заборанивается на полигоне ТБО, для этого существует две практики: раздельный сбор на местах, чтобы определить наиболее экономически ценные материалы, которые могут быть использованы вторично — это имеется ввиду полимеры, целлюлоза, стекло и так далее, и второй сценарий — это мусоросортировочные заводы, которые перерабатывают и сортируют эти отходы. Если мы говорим о Мариуполе, то проекты по раздельному сбору в 4-х школах реализуются для того, чтобы определить, насколько наши люди готовы к этому, как оно будет реализовано с технической точки зрения, какие есть узкие места».

Цей пілотний проект є етапом практичної реалізації знань, які отримали учасники клубів на заняттях у «Зеленому паростку».

СЕРГІЙ МАГЕРА, КООРДИНАТОР «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ»: «Це логічне продовження нашої акції «НЕПЛАСТИК», в нашому місті ще нема практики реалізації таких проектів, тому він пілотний. Це вже друга школа, де ми реалізуємо ей проект, ви бачили, як реагують наші школярі. Я впевнений, що за ним велике майбутнє. Наш проект «Зелений паросток» — це велика програма по вивченню природи рідного краю, вона велика по широті, по темам, які вивчають наші хлоп’ята та дівчата, роблять це за підручником, який був виданий в Маріуполі . Я вважаю, що заняття в таких клубах — це дуже добра справа по вивченню природи рідного краю».

Яна Савенкова, Сергій Макартичан, МСНПоделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

12 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
11 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
11 декабря 2018
Київський зоопарк надасть притулок тваринам з Донбасу
11 декабря 2018
Як зимують тварини у зоопарку?
11 декабря 2018
Підступний напад
11 декабря 2018
Проблема затягнулася
11 декабря 2018
Нове харчування для школярів
11 декабря 2018
Зустріч майбутніх поліцейських з відомим українським богатирем
11 декабря 2018
Бюджет наступного року
10 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
10 декабря 2018
Медицина у 2019 році.Чого очікувати?
10 декабря 2018
Небезпека на дорогах
10 декабря 2018
Змагання до Дня Збройних сил України
10 декабря 2018
Новий сервіс у ЦНАПі
10 декабря 2018
Мобільні блокпости
10 декабря 2018
Попереду чвертьфінали
10 декабря 2018
Поступилися чемпіону
10 декабря 2018
Шокуючі платіжки за опалення
09 декабря 2018
День боротьби з корупцією
09 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
07 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
07 декабря 2018
Маріуполець — третій у Європі
07 декабря 2018
Зустріч з депутатом
07 декабря 2018
День місцевого самоврядування
07 декабря 2018
«Зелена рада»