13 июня
2018
Сюжеты

142

Засмагати чи ні?

Сонце як ліки від депресії і втоми, але водночас виступає небезпечним фактором, який може привести до серйозних наслідків. Які новоутворення провокує ультрафіолет і як захистити себе, дізнавалася Анжела Волонець.

Більшість людей не уявляють свій відпочинок без моря і сонця. Але не кожен замислюється про те, наскільки це може бути небезпечно. На міському пляжі в обід відпочиваючих немало. Саме в період палючого сонця багато хто залишається засмагати.

ОПРОС:

  • Начиная с мая, я хожу на море. Выбираю дни, не купаюсь. Только люблю загорать, чтобы у меня был вид приличный.
  • Мы вот в тенёчке больше сидим. Мы где-то приезжаем. 9.30 — мы уже тут и вот уже будем собираться.
  • Вот с утра мы пришли, защищались, как могли. Мазались кремом.
  • В этом году в первый раз. До 12 мы на солнце, а потом уезжаем домой. А потом после 4. Так крема от ожогов всяких используем. Стараемся купаться и высыхать.
  • Солнышко — это то, что нас радует, это то, что обеспечивает нам все лето благоприятный отдых. Но ним нужно пользоваться в разумных приделах. Видите, какие у нас навесы. Люди могут себе позволить определенное время быть на солнечной поверхности, а потом они уходят в тень.

Тривале перебування під палючим сонцем може призвести до негативних наслідків, особливо, якщо на тілі є родинки. Під впливом негативних факторів вони можуть перероджуватися.

МАРІЯ ДАНИЛОВА, ЛІКАР-ВЕНЕРОЛОГ ДЕРМАТОЛОГІЧНОГО ДИСПАНСЕРА: «При длительном пребывании на солнце очень часто появляются такие образования как пигментация, появляется солнечная линтига, себоридные киратомы, увеличивается количество уже ранее пигментных новообразований на коже. Самые опасные злокачественные новообразования это миланома, это базеленома, предраковый актонический керотос».

Наразі в міському дермато-венерологічному диспансері на обліку перебуває сімсот людей з новоутвореннями шкіри. З них понад сімдесят — зі злоякісними.

МАРІЯ ДАНИЛОВА, ЛІКАР-ВЕНЕРОЛОГ ДЕРМАТОЛОГІЧНОГО ДИСПАНСЕРА: «Это диспластический неозы, это базилиомы, это базально-клеточные карциномы, это пласкоклеточный рак. Т.е. это все то, что может быть спровоцировано под длительным действием солнца. У кого-то после летнего отпуска может появиться больше родинок, могут при длительной травматизации солнца или просто травматизации родинки могут перерождаться».

Лікарі наполегливо рекомендують, якщо на тілі є підозрілі родинки, потрібно звернутися до фахівця, який проведе діагностику — дермотоскопію. Під десятикратним збільшенням доктор зможе розглянути кожну плямочку.

МАРІЯ ДАНИЛОВА, ЛІКАР-ВЕНЕРОЛОГ ДЕРМАТОЛОГІЧНОГО ДИСПАНСЕРА: «Мы видим структуру этой родинки, мы видим, нет ли атипичных, нехарактерных для доброкачественного мелицитарного образования, изменений, которые могут дать нам заподозрить риск развития злокачественного новообразования».

Важливо не пропустити злоякісне утворення — меланому. Лікарі радять у літній сезон уникати прямих сонячних променів у денний час, не засмагати безпосередньо біля води, користуватися сонцезахисним кремом з високим рівнем захисту.

АНЖЕЛА ВОЛОНЕЦЬ, СЕРГІЙ КОНОПЛЬОВ, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

14 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 октября 2018
Нащадки козацької слави
14 октября 2018
#Тут варто працювати: професія адміністратор ЦНАПу
14 октября 2018
Козацьки розваги
14 октября 2018
Візит Петра Порошенка до Маріуполя
14 октября 2018
Професійне свято військовослужбовців
14 октября 2018
Захисники, зі святом!
14 октября 2018
Вічна пам’ять загиблим
12 октября 2018
Нова концепція розміщення гаражів
12 октября 2018
День Захисника Вітчизни у ПДТУ
12 октября 2018
Присяга майбутніх поліцейських
12 октября 2018
Гість студії — заступник директора з фінансово-економічної діяльності ККП «Маріупольтепломережа» Наталя Магдалішина
12 октября 2018
Бебі-бокс: очікування і реальність
12 октября 2018
Грандіозні навчання
12 октября 2018
І в Запоріжжі — серед кращих
12 октября 2018
Вітрильний спорт
12 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
11 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
11 октября 2018
Пасемо задніх
11 октября 2018
Українським метрологам — 25
11 октября 2018
Протест проти цін на пальне
11 октября 2018
Гість програми — полковник у відставці, волонтер Володимир Задорожний
11 октября 2018
Посади дерево!
11 октября 2018
Свято Героїв
11 октября 2018
День Захисника України у школі №7