13 июня
2018
Сюжеты

178

Засмагати чи ні?

Сонце як ліки від депресії і втоми, але водночас виступає небезпечним фактором, який може привести до серйозних наслідків. Які новоутворення провокує ультрафіолет і як захистити себе, дізнавалася Анжела Волонець.

Більшість людей не уявляють свій відпочинок без моря і сонця. Але не кожен замислюється про те, наскільки це може бути небезпечно. На міському пляжі в обід відпочиваючих немало. Саме в період палючого сонця багато хто залишається засмагати.

ОПРОС:

  • Начиная с мая, я хожу на море. Выбираю дни, не купаюсь. Только люблю загорать, чтобы у меня был вид приличный.
  • Мы вот в тенёчке больше сидим. Мы где-то приезжаем. 9.30 — мы уже тут и вот уже будем собираться.
  • Вот с утра мы пришли, защищались, как могли. Мазались кремом.
  • В этом году в первый раз. До 12 мы на солнце, а потом уезжаем домой. А потом после 4. Так крема от ожогов всяких используем. Стараемся купаться и высыхать.
  • Солнышко — это то, что нас радует, это то, что обеспечивает нам все лето благоприятный отдых. Но ним нужно пользоваться в разумных приделах. Видите, какие у нас навесы. Люди могут себе позволить определенное время быть на солнечной поверхности, а потом они уходят в тень.

Тривале перебування під палючим сонцем може призвести до негативних наслідків, особливо, якщо на тілі є родинки. Під впливом негативних факторів вони можуть перероджуватися.

МАРІЯ ДАНИЛОВА, ЛІКАР-ВЕНЕРОЛОГ ДЕРМАТОЛОГІЧНОГО ДИСПАНСЕРА: «При длительном пребывании на солнце очень часто появляются такие образования как пигментация, появляется солнечная линтига, себоридные киратомы, увеличивается количество уже ранее пигментных новообразований на коже. Самые опасные злокачественные новообразования это миланома, это базеленома, предраковый актонический керотос».

Наразі в міському дермато-венерологічному диспансері на обліку перебуває сімсот людей з новоутвореннями шкіри. З них понад сімдесят — зі злоякісними.

МАРІЯ ДАНИЛОВА, ЛІКАР-ВЕНЕРОЛОГ ДЕРМАТОЛОГІЧНОГО ДИСПАНСЕРА: «Это диспластический неозы, это базилиомы, это базально-клеточные карциномы, это пласкоклеточный рак. Т.е. это все то, что может быть спровоцировано под длительным действием солнца. У кого-то после летнего отпуска может появиться больше родинок, могут при длительной травматизации солнца или просто травматизации родинки могут перерождаться».

Лікарі наполегливо рекомендують, якщо на тілі є підозрілі родинки, потрібно звернутися до фахівця, який проведе діагностику — дермотоскопію. Під десятикратним збільшенням доктор зможе розглянути кожну плямочку.

МАРІЯ ДАНИЛОВА, ЛІКАР-ВЕНЕРОЛОГ ДЕРМАТОЛОГІЧНОГО ДИСПАНСЕРА: «Мы видим структуру этой родинки, мы видим, нет ли атипичных, нехарактерных для доброкачественного мелицитарного образования, изменений, которые могут дать нам заподозрить риск развития злокачественного новообразования».

Важливо не пропустити злоякісне утворення — меланому. Лікарі радять у літній сезон уникати прямих сонячних променів у денний час, не засмагати безпосередньо біля води, користуватися сонцезахисним кремом з високим рівнем захисту.

АНЖЕЛА ВОЛОНЕЦЬ, СЕРГІЙ КОНОПЛЬОВ, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

21 января 2019
Рівень захворілих на кір зростає
21 января 2019
Нова послуга у ЦНАП
21 января 2019
Нарколабораторія на кухні
21 января 2019
Тренування підрозділу десантно-штурмових військ
21 января 2019
Як пройшло Водохреща?
21 января 2019
Допомога металургів мікрорайону «Східний»
21 января 2019
Найкращі в області
21 января 2019
Поліцейські проекти
21 января 2019
Маріупольська Служба Новин
20 января 2019
#Тут Варто Працювати — тренер з баскетболу
20 января 2019
Водохресні купання
20 января 2019
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
18 января 2019
Маріупольська Служба Новин
18 января 2019
Підсумки роботи правоохоронців за 2018 рік
18 января 2019
Навчання з порятунку людей на воді взимку
18 января 2019
Піони «розквітнуть» у разі потреби
18 января 2019
Іду на Ви!
18 января 2019
Як підготуватися до Водохреща?
18 января 2019
Право на життя
17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!