16 октября
2018
Сюжеты

182

Закрити не можна залишити

Сьогодні відбулася зустріч мешканців Приморського району, медиків та представників міської ради стосовно переїзду педіатричної амбулаторії №4. Рішення про закриття установи прийняла міська влада. Медичний персонал планують перевести до інших поліклінік, розташованих у різних частинах Приморського району. Проте пацієнти амбулаторії категорично проти такого рішення.

Світлана Денисенко мешкає у Приморському районі. Жінка розповідає, що новина про можливе закриття дитячої амбулаторії її шокувала. Маріупольчанка не розуміє, чому відремонтована будівля з добре обладнаними кабінетами повинна припинити функціонувати.

СВІТЛАНА ДЕНИСЕНКО, МЕШКАНКА ПРИМОРСЬКОГО РАЙОНУ: «Я голова семи ОСББ і зараз захищаю інтереси маленьких наших мешканців. Кажуть, що наш район найменший, що наповнюваності дітей немає, що комунальні послуги коштують дорого, тому у поліклініці немає потреби. Я не думаю, що ця маленька поліклініка дорого коштує для нашого міста».

Начальник управління охорони здоров’я Світлана Макарова зауважила, що з початку 2018 року в Україні набирає активну фазу реформування первинної медико-санітарної допомоги. Іншими словами, відтепер первинка працюватиме за новими правилами. Зокрема, зміни передбачають новий підхід у фінансуванні, а також реорганізацію медичних установ.

СВІТЛАНА МАКАРОВА, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я МІСЬКОЇ РАДИ: «Проблема у галузі охорони здоров’я, зокрема і первинного рівня, –нераціональне розміщення або нераціональні комунальні платежі. За 2017 рік понад 7 млн було витрачено на первинку за комунальні послуги, за 2018 рік – 8,5 млн, а в 2019 році, за прорахунками, буде витрачено близько 9 млн».

Саме з цієї причини педіатрична амбулаторія на вулиці Морських Десантників має переїхати. Наразі міською владою розглядаються 2 варіанти нового розміщення – у лікарнях на вулиці Новоросійській, 28 та проспекті Нахімова, 35. Світлана Макарова запевнила, що весь персонал переведуть виключно у відремонтовані приміщення, які забезпечені усім необхідним. Проте жителі Приморського району до такої заяви поставилися скептично.

АЛЛА ІВАНОВА, МЕШКАНКА ПРИМОРСЬКОГО РАЙОНУ: «Скільки конкретно кабінетів згідно з вашим проектом відведено на Новоросійській, 28? Ви говорите їх багато, але, розумієте, і в дитячій поліклініці у нас багато кабінетів. Всім вистачає. При цьому в нас все одно черги в коридорах. І лавочок на всіх не вистачає».

СВІТЛАНА МАКАРОВА, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я МІСЬКОЇ РАДИ: «На обох площах, як і на Новоросійській, 28, так і на Нахімова, 35 є можливість для розміщення сімейних амбулаторій з необхідними структурами – кабінетами лікарів, дитячою реєстратурою, боксами для хворих з температурою, прищепні кабінети. Все це буде передбачено в кожному дитячому підрозділі».

Питання доцільності переїзду амбулаторії обговорювалося досить бурхливо. Маріупольці наголосили, що таке рішення створює для них певні незручності, зокрема й транспортні.

ГЕННАДІЙ СЕМЕНІХІН, ГОЛОВА ПРИМОРСЬКОЇ РАЙОННОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «За результатами зустрічі ми сформулюємо всі пропозиції. Врахуємо ваші побоювання. Безумовно до поліклініки люди повинні добиратися з комфортом. Є можливість запустити транспорт. Інша справа, що великі автобуси туди не підуть. Повинно бути рішення, пов’язане з малими автобусами. І я думаю, таке рішення ми знайдемо»

Мешканців запевнили, що до проведення ремонтних робіт, педіатрія не переїжджатиме. Про це пацієнтів попередять заздалегідь. А от яке майбутнє чекає на відремонтовану будівлю на Морських Десантників, поки невідомо. Світлана Макарова розповіла, що установа є комунальною власністю і у подальшому використовуватиметься згідно з рішенням міста.

Анна Дорохова, Олексій Павлюк, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

20 января 2019
#Тут Варто Працювати — тренер з баскетболу
20 января 2019
Водохресні купання
18 января 2019
Маріупольська Служба Новин
18 января 2019
Підсумки роботи правоохоронців за 2018 рік
18 января 2019
Навчання з порятунку людей на воді взимку
18 января 2019
Піони «розквітнуть» у разі потреби
18 января 2019
Іду на Ви!
18 января 2019
Як підготуватися до Водохреща?
18 января 2019
Право на життя
17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!
17 января 2019
Втілення в життя проекту «Місто — нашими руками»
17 января 2019
Підтоплення квартир
16 января 2019
Маріупольська Служба Новин
16 января 2019
Чи готові маріупольці оновити відносини?
16 января 2019
Озброєний напад
16 января 2019
Модернізація системи газоочищення конверторного цеху «Азовсталі»
16 января 2019
Обережно — ожеледиця!
16 января 2019
День вшанування «Кіборгів»
16 января 2019
На збори до Туреччини!
16 января 2019
Військові медики переднього краю