16 октября
2018
Сюжеты

145

Закрити не можна залишити

Сьогодні відбулася зустріч мешканців Приморського району, медиків та представників міської ради стосовно переїзду педіатричної амбулаторії №4. Рішення про закриття установи прийняла міська влада. Медичний персонал планують перевести до інших поліклінік, розташованих у різних частинах Приморського району. Проте пацієнти амбулаторії категорично проти такого рішення.

Світлана Денисенко мешкає у Приморському районі. Жінка розповідає, що новина про можливе закриття дитячої амбулаторії її шокувала. Маріупольчанка не розуміє, чому відремонтована будівля з добре обладнаними кабінетами повинна припинити функціонувати.

СВІТЛАНА ДЕНИСЕНКО, МЕШКАНКА ПРИМОРСЬКОГО РАЙОНУ: «Я голова семи ОСББ і зараз захищаю інтереси маленьких наших мешканців. Кажуть, що наш район найменший, що наповнюваності дітей немає, що комунальні послуги коштують дорого, тому у поліклініці немає потреби. Я не думаю, що ця маленька поліклініка дорого коштує для нашого міста».

Начальник управління охорони здоров’я Світлана Макарова зауважила, що з початку 2018 року в Україні набирає активну фазу реформування первинної медико-санітарної допомоги. Іншими словами, відтепер первинка працюватиме за новими правилами. Зокрема, зміни передбачають новий підхід у фінансуванні, а також реорганізацію медичних установ.

СВІТЛАНА МАКАРОВА, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я МІСЬКОЇ РАДИ: «Проблема у галузі охорони здоров’я, зокрема і первинного рівня, –нераціональне розміщення або нераціональні комунальні платежі. За 2017 рік понад 7 млн було витрачено на первинку за комунальні послуги, за 2018 рік – 8,5 млн, а в 2019 році, за прорахунками, буде витрачено близько 9 млн».

Саме з цієї причини педіатрична амбулаторія на вулиці Морських Десантників має переїхати. Наразі міською владою розглядаються 2 варіанти нового розміщення – у лікарнях на вулиці Новоросійській, 28 та проспекті Нахімова, 35. Світлана Макарова запевнила, що весь персонал переведуть виключно у відремонтовані приміщення, які забезпечені усім необхідним. Проте жителі Приморського району до такої заяви поставилися скептично.

АЛЛА ІВАНОВА, МЕШКАНКА ПРИМОРСЬКОГО РАЙОНУ: «Скільки конкретно кабінетів згідно з вашим проектом відведено на Новоросійській, 28? Ви говорите їх багато, але, розумієте, і в дитячій поліклініці у нас багато кабінетів. Всім вистачає. При цьому в нас все одно черги в коридорах. І лавочок на всіх не вистачає».

СВІТЛАНА МАКАРОВА, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я МІСЬКОЇ РАДИ: «На обох площах, як і на Новоросійській, 28, так і на Нахімова, 35 є можливість для розміщення сімейних амбулаторій з необхідними структурами – кабінетами лікарів, дитячою реєстратурою, боксами для хворих з температурою, прищепні кабінети. Все це буде передбачено в кожному дитячому підрозділі».

Питання доцільності переїзду амбулаторії обговорювалося досить бурхливо. Маріупольці наголосили, що таке рішення створює для них певні незручності, зокрема й транспортні.

ГЕННАДІЙ СЕМЕНІХІН, ГОЛОВА ПРИМОРСЬКОЇ РАЙОННОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «За результатами зустрічі ми сформулюємо всі пропозиції. Врахуємо ваші побоювання. Безумовно до поліклініки люди повинні добиратися з комфортом. Є можливість запустити транспорт. Інша справа, що великі автобуси туди не підуть. Повинно бути рішення, пов’язане з малими автобусами. І я думаю, таке рішення ми знайдемо»

Мешканців запевнили, що до проведення ремонтних робіт, педіатрія не переїжджатиме. Про це пацієнтів попередять заздалегідь. А от яке майбутнє чекає на відремонтовану будівлю на Морських Десантників, поки невідомо. Світлана Макарова розповіла, що установа є комунальною власністю і у подальшому використовуватиметься згідно з рішенням міста.

Анна Дорохова, Олексій Павлюк, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

15 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Дати відсіч готові!
14 ноября 2018
Як утеплити своє помешкання?
14 ноября 2018
Маріупольців стає менше
14 ноября 2018
На зимову перерву
14 ноября 2018
Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом
14 ноября 2018
Позачерговий виконком
14 ноября 2018
У гарячому полоні
13 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
13 ноября 2018
Комунальні проблеми
13 ноября 2018
Чи тепло в школах?
13 ноября 2018
Рада регіонального розвитку
13 ноября 2018
Річниця дитячого садочку № 159
13 ноября 2018
Здай кров — врятуй життя!
13 ноября 2018
«Острівець талантів»
13 ноября 2018
Чергова екологічна інспекція
12 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
12 ноября 2018
Хто має право на субсидію?
12 ноября 2018
День відкритих дверей у ПДТУ
12 ноября 2018
Підвищення мінімальної пенсії відбудеться незабаром
12 ноября 2018
Протипожежні навчання на Центральному ринку
12 ноября 2018
Загальноміська осіння толока
12 ноября 2018
Талановита молодь
12 ноября 2018
Розіграли Кубок області