20 июня
2018
Сюжеты

286

Випробування не з легких

Відвідування Лівобережного Пенсійного фонду Маріуполя, як виявилося, завдання не з легких та не для людей зі слабкими нервами. Тижнями містяни та тимчасово переміщенні особи не можуть дочекатися прийому, аби вирішити ряд питань, серед яких найбільш поширене — перерахування пенсії. Чому громадяни змушені добами чекати прийому у спекотних коридорах, дізнавалася Юлія Грановська.

Це одне з відділень об’єднаного управління Пенсійного фонду Маріуполя, що розташовується у Лівобережному районі. Потрапляючи сюди, відразу можна відчути не лише задуху в коридорах, а й напругу, яка витає у повітрі. Люди, що стоять у чергах на прийом до спеціалістів фонду тижнями, не просто втомилися фізично, а й виснажилися емоційно.

Це Валентина Северіна, пенсіонерка. Розповідає, через помилку працівників — не врахування 15 років гарячого стажу, покійний чоловік Валентини, недоотримував майже 50% зароблених грошей. Декілька років подружжя вирішувало проблему, та безуспішно. Наразі вже декілька місяців жінка намагається домогтися правди, але вже будучи вдовою.

ВАЛЕНТИНА СЕВЕРІНА, ПЕНСІОНЕРКА: «Вы сами видите, какое обращение к людям, можно вот это, чтобы люди целыми днями, я лично сама, когда мой муж умер, обратилась в пенсионный фонд, чтобы перейти на его пенсию, три месяца я не могла попасть к ним, приду, здесь очереди: занимают, считаются, а у меня проблемы со зрением, я не могу вечером приходить и только в январе месяце я перешла».

А це переселенка з Донецьку — Віра Медведєва. Жінка розповідає — не отримала пенсію, та ось чому, не знає. Бо кордон перетинає кожні 60 діб, як передбачено Законом.

ВІРА МЕДВЕДЄВА: «Я понимаю все эти трудности, но людей нужно любить, ведь вы понимаете, я в такой ситуации сейчас, неизвестно через сколько лет в такой ситуации они будут, мне просто жалко там бросить свой дом, в который я вкладывала 68 лет».

Той факт, що не може потрапити до кабінету на прийом, обурює, але не дивує і переселенку з Донецьку Валентину Сидоренко. Розповідає, події розгортаються за сценарієм минулого року, тоді пенсіонерці довелося орендувати у Маріуполі житло протягом 2 тижнів, і, до речі, обходилося це не дешево.

ВАЛЕНТИНА СИДОРЕНКО: «У меня вытащили пенсионный, и вот никак восстановить не могу, а ездить тоже не могу, и вот я стою 3 день здесь».

І таких людей тут чимало, у кожного своя проблема, та об’єднує всіх присутніх одне — нескінченні черги.

ЛЮДМИЛА БОНДОРЕНКО: «Я уже хожу с четверга, вот это такой дурдом, принимают по 20 человек в день».

Щодня люди вимушені приходити о пів на шосту вечора, аби відзначитися у списках. У протилежному випадку з черги викреслять, і тоді доведеться займати її наново. Громадяни просять ввести талонну систему, аби не сидіти тут щоденно в таку спеку, та ще й без туалету, бо він для відвідувачів закритий, та гадати, потрапиш сьогодні до кабінету чи ні. Допомогти людям вирішив член виконкому Дмитро Забавін.

ДМИТРО ЗАБАВІН, ЧЛЕН ВИКОНКОМУ: «Мы пообщались с мариупольцами, с переселенцами и решили отправить профильное обращение в министерство, вице премьер министру Розенко, направить обращение министру социальной политики Реве, вот пусть к нам в гости приедет хотя бы час тут в очереди постоит и посмотрит, что происходит в Пенсионном фонде и, соответственно, направим им ряд требований для того, чтобы обеспечить нормальные, комфортные условия».

Те, що черги, нажаль, існують — знає і виконуюча обов’язки начальника об’єднаного Пенсійного фонду Маріуполя — Ірина Кравець. Говорить, і так роблять, що можуть: замість одного кабінету в Лівобережному фонді, де приймали усіх — і переселенців, і містян, відкрили 2, щоб розбити чергу та пришвидшити процес.

ІРИНА КРАВЕЦЬ, В.О. НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ОБ’ЄДНАНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Поток людей ВПЛ в Мариуполе очень большой, более 100 тысяч пенсионеров из числа ВПЛ, и так как постоянно там проходят либо идентификацию «Ощадбанка», и люди вынуждены заново обращаться в Пенсионный фонд за возобновлением пенсии».

У середньому у відділені Пенсійного фонду Лівого берегу приймають близько 60 людей — розповідає Ірина Кравець. Щодо введення талонної чи електронної системи черг — наразі це не можливо — зауважує виконуюча обов’язки начальника фонду. Зазначає, чекають, коли відкриють Мультицентр з новим обладнанням, аби спростити життя і клієнтам, і працівникам. А зараз рекомендує записуватися на прийом через веб портал на сайті Пенсійного фонду. Тоді в живій черзі стояти не доведеться.

ІРИНА КРАВЕЦЬ, В.О. НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ОБ ЄДНАНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «У нас есть предварительная запись на веб портале для удобства пенсионеров, у нас на каждой площадке, в каждом отделе обращений есть человек, за которым закреплена обязанность помогать, оказывать содействие в регистрации на веб портале, и дают разъяснения, и человек спокойно может дать разъяснение, подобрать удобно время и день, когда человек может прийти».

Проте наразі онлайн реєстрація не вирішує проблему з чергами у коридорах пенсійних фондів.

ЮЛІЯ ГРАНОВСЬКА, РОМАН БАБІЧ, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

18 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
18 декабря 2018
Куди поділося тепло?
18 декабря 2018
День подарунків у дитячому санаторії «Айболіт»
18 декабря 2018
38 сесія міської ради
18 декабря 2018
Конференція з очищення стоків виробничих підприємств
18 декабря 2018
Виставка народних майстрів «Handmade Expo»
18 декабря 2018
«Зелений паросток»: підсумки 2018 року
18 декабря 2018
Партнерство заради розвитку
17 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
17 декабря 2018
Турнір з футзалу у розпалі
17 декабря 2018
Подарунки дітям до Дня Святого Миколая
17 декабря 2018
Десятий ювілейний фінішував
17 декабря 2018
Візит народного депутата
17 декабря 2018
Безбар’єрна екскурсія Маріуполем
17 декабря 2018
На обороні повітряного кордону
17 декабря 2018
Нові маршрути
17 декабря 2018
Перша леді у Маріуполі
16 декабря 2018
#Тут варто працювати: професія головний спеціаліст справовиробництва
16 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
14 декабря 2018
Стартував конкурс «Яскраві вогні добросусідства»!
14 декабря 2018
Плани терористів зірвано
14 декабря 2018
Допомога Донбасу від ЄС
14 декабря 2018
Нове відділення для ліквідаторів ЧАЕС
14 декабря 2018
Десятий, ювілейний
14 декабря 2018
Боротьба з наливайками триває