05 ноября
2018
Сюжеты

217

Викладання потребує поезії…

Чи можна вдало поєднувати хобі з професією? Виявляється, що так. І це доводить вчителька Технологічного ліцею Олена Кулігіна. Про вимогливу та водночас творчу особистість — у сюжеті Дарини Годлевської.

Олена Кулігіна працює в Технологічному ліцеї вже 12 років, хоча її професійний стаж набагато більший. Своїм учням вона прищеплює любов до української мови, літератури та взагалі — мистецтва. Професія педагога, у її випадку, була неминучою.

ОЛЕНА КУЛІГІНА, ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Сестра двоюрідна теж вивчилася на вчительку, рідна бабуся, материна мама теж вчителька, її сестра — вчителька. Так, у нас династія. Самостійне рішення — або вчитель або лікар. Вчитель переміг».

У 2017 році Олена Володимирівна взяла участь у міському конкурсі «Вчитель року» в номінації «Українська мова та література» і посіла 2 місце. Ще раз спробувати свої сили вирішила в конкурсі «Найкращі вчителі Приазов’я-2018», де і увійшла до «топ-10». Її прагнення осучаснити українську школу полягає у створенні комплексного центру, який охоплюватиме як теоретичну підготовку до наукової діяльності на шкільному рівні, так і практичну.

ОЛЕНА КУЛІГІНА, ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Творча частина охоплює всю творчу діяльність Маріуполя, але дає можливість дитині, якщо вона туди прийде або долучитися до того, що є, або створити самій щось. Академічна частина — це можливість спілкуватися з науковцями провідними і Маріуполя, і України, співпрацювати з університетами, працювати в лабораторіях по всьому місту, і сільськогосподарська частина — це можливість дітям вирощувати рослини, експериментувати, розводити рибок, або розводити тваринок, але робити експерименти тут, наживо».

Конкурс «Найкращі вчителі Приазов’я-2018» вперше відбувся в Маріуполі завдяки підтримці Групи Метінвест.

ОЛЕНА КУЛІГІНА, ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Це дало можливість вивести вчителя нашого маріупольського на всеукраїнський рівень і не тільки на рівень вчительства, а й на рівень загальносуспільний. Ми отримали можливість побачити чужий досвід, поділитися ним та ще й за це отримали чудові призи».

Учні Технологічного ліцею також відзначають професіоналізм викладачки.

ІРИНА МІНЯЙЛО, УЧЕНИЦЯ 5 КУРСУ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Вона добра, вона чуйна, вона у міру строга та знає, що вона робить».

АНАСТАСІЯ ПОДОБІНА, УЧЕНИЦЯ 5 КУРСУ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Я її вважаю, як свого друга. Тобто, я можу до неї звертатися з різних питань, наприклад, мені треба було написати якийсь твір на інший предмет і я не знала, що писати, і я до неї підійшла, спросила її поради і вона мені сказала».

Свою роботу пані Олена безперервно пов’язує з хобі. В бібліотеці імені Лесі Українки містяться її наукові та редакторські роботи. А ще є власна збірка поезії «З любов’ю про життя». Натхнення прийшло у 2014 році після відвідування зі своєю ученицею літературного клубу, тоді, надихнувшись, жінка і написала свій перший вірш.

А 3 роки тому Олена Кулігіна заснувала літературний клуб «Молодий Пегас», який відвідують діти з різних навчальних закладів віком від 12 до 16.

ВІКТОРІЯ БОНДАРЕВА, ЗАСТУПНИЦЯ ДИРЕКТОРА З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Она не просто учитель, она талантливая поэтесса, она человек увлечённый. Она человек, для которого поэзия стала не просто хобби, поэзия стала её второй жизнью. Свою любовь к поэзии, свою любовь к литературе, своё творчество она дарит детям. Мы за это ей очень благодарны».

ПАВЛО ЧИСТЯКОВ, ДИРЕКТОР ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «От остальных преподавателей её выделяет творчество, энтузиазм, патриотизм и любовь к детям. Болеет за каждого ученика, поддерживает тесные связи со всеми общественными организациями, принимает участие во всех конкурсах».

Про інших педагогів із «топ-10» «Найкращих вчителів Приазов’я» ми розповімо в наших наступних випусках.

Дарина Годлевська, Олексій Павлюк, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

20 января 2019
#Тут Варто Працювати — тренер з баскетболу
20 января 2019
Водохресні купання
18 января 2019
Маріупольська Служба Новин
18 января 2019
Підсумки роботи правоохоронців за 2018 рік
18 января 2019
Навчання з порятунку людей на воді взимку
18 января 2019
Піони «розквітнуть» у разі потреби
18 января 2019
Іду на Ви!
18 января 2019
Як підготуватися до Водохреща?
18 января 2019
Право на життя
17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!
17 января 2019
Втілення в життя проекту «Місто — нашими руками»
17 января 2019
Підтоплення квартир
16 января 2019
Маріупольська Служба Новин
16 января 2019
Чи готові маріупольці оновити відносини?
16 января 2019
Озброєний напад
16 января 2019
Модернізація системи газоочищення конверторного цеху «Азовсталі»
16 января 2019
Обережно — ожеледиця!
16 января 2019
День вшанування «Кіборгів»
16 января 2019
На збори до Туреччини!
16 января 2019
Військові медики переднього краю