05 ноября
2018
Сюжеты

153

Викладання потребує поезії…

Чи можна вдало поєднувати хобі з професією? Виявляється, що так. І це доводить вчителька Технологічного ліцею Олена Кулігіна. Про вимогливу та водночас творчу особистість — у сюжеті Дарини Годлевської.

Олена Кулігіна працює в Технологічному ліцеї вже 12 років, хоча її професійний стаж набагато більший. Своїм учням вона прищеплює любов до української мови, літератури та взагалі — мистецтва. Професія педагога, у її випадку, була неминучою.

ОЛЕНА КУЛІГІНА, ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Сестра двоюрідна теж вивчилася на вчительку, рідна бабуся, материна мама теж вчителька, її сестра — вчителька. Так, у нас династія. Самостійне рішення — або вчитель або лікар. Вчитель переміг».

У 2017 році Олена Володимирівна взяла участь у міському конкурсі «Вчитель року» в номінації «Українська мова та література» і посіла 2 місце. Ще раз спробувати свої сили вирішила в конкурсі «Найкращі вчителі Приазов’я-2018», де і увійшла до «топ-10». Її прагнення осучаснити українську школу полягає у створенні комплексного центру, який охоплюватиме як теоретичну підготовку до наукової діяльності на шкільному рівні, так і практичну.

ОЛЕНА КУЛІГІНА, ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Творча частина охоплює всю творчу діяльність Маріуполя, але дає можливість дитині, якщо вона туди прийде або долучитися до того, що є, або створити самій щось. Академічна частина — це можливість спілкуватися з науковцями провідними і Маріуполя, і України, співпрацювати з університетами, працювати в лабораторіях по всьому місту, і сільськогосподарська частина — це можливість дітям вирощувати рослини, експериментувати, розводити рибок, або розводити тваринок, але робити експерименти тут, наживо».

Конкурс «Найкращі вчителі Приазов’я-2018» вперше відбувся в Маріуполі завдяки підтримці Групи Метінвест.

ОЛЕНА КУЛІГІНА, ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Це дало можливість вивести вчителя нашого маріупольського на всеукраїнський рівень і не тільки на рівень вчительства, а й на рівень загальносуспільний. Ми отримали можливість побачити чужий досвід, поділитися ним та ще й за це отримали чудові призи».

Учні Технологічного ліцею також відзначають професіоналізм викладачки.

ІРИНА МІНЯЙЛО, УЧЕНИЦЯ 5 КУРСУ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Вона добра, вона чуйна, вона у міру строга та знає, що вона робить».

АНАСТАСІЯ ПОДОБІНА, УЧЕНИЦЯ 5 КУРСУ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Я її вважаю, як свого друга. Тобто, я можу до неї звертатися з різних питань, наприклад, мені треба було написати якийсь твір на інший предмет і я не знала, що писати, і я до неї підійшла, спросила її поради і вона мені сказала».

Свою роботу пані Олена безперервно пов’язує з хобі. В бібліотеці імені Лесі Українки містяться її наукові та редакторські роботи. А ще є власна збірка поезії «З любов’ю про життя». Натхнення прийшло у 2014 році після відвідування зі своєю ученицею літературного клубу, тоді, надихнувшись, жінка і написала свій перший вірш.

А 3 роки тому Олена Кулігіна заснувала літературний клуб «Молодий Пегас», який відвідують діти з різних навчальних закладів віком від 12 до 16.

ВІКТОРІЯ БОНДАРЕВА, ЗАСТУПНИЦЯ ДИРЕКТОРА З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «Она не просто учитель, она талантливая поэтесса, она человек увлечённый. Она человек, для которого поэзия стала не просто хобби, поэзия стала её второй жизнью. Свою любовь к поэзии, свою любовь к литературе, своё творчество она дарит детям. Мы за это ей очень благодарны».

ПАВЛО ЧИСТЯКОВ, ДИРЕКТОР ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ: «От остальных преподавателей её выделяет творчество, энтузиазм, патриотизм и любовь к детям. Болеет за каждого ученика, поддерживает тесные связи со всеми общественными организациями, принимает участие во всех конкурсах».

Про інших педагогів із «топ-10» «Найкращих вчителів Приазов’я» ми розповімо в наших наступних випусках.

Дарина Годлевська, Олексій Павлюк, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

15 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Дати відсіч готові!
14 ноября 2018
Як утеплити своє помешкання?
14 ноября 2018
Маріупольців стає менше
14 ноября 2018
На зимову перерву
14 ноября 2018
Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом
14 ноября 2018
Позачерговий виконком
14 ноября 2018
У гарячому полоні
13 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
13 ноября 2018
Комунальні проблеми
13 ноября 2018
Чи тепло в школах?
13 ноября 2018
Рада регіонального розвитку
13 ноября 2018
Річниця дитячого садочку № 159
13 ноября 2018
Здай кров — врятуй життя!
13 ноября 2018
«Острівець талантів»
13 ноября 2018
Чергова екологічна інспекція
12 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
12 ноября 2018
Хто має право на субсидію?
12 ноября 2018
День відкритих дверей у ПДТУ
12 ноября 2018
Підвищення мінімальної пенсії відбудеться незабаром
12 ноября 2018
Протипожежні навчання на Центральному ринку
12 ноября 2018
Загальноміська осіння толока
12 ноября 2018
Талановита молодь
12 ноября 2018
Розіграли Кубок області