07 ноября
2018
Сюжеты

228

Виховай в собі спортсмена!

Любов до спорту та перемоги у неї в крові! Вчитель фізичної культури Світлана Яркова знає, як виростити справжніх спортсменів. І на власному прикладі доводить це іншим. Про волелюбну та сильну духом жінку — в сюжеті Дарини Годлевської.

Ще з малечку Світлану Яркову привчали до здорового способу життя, бо ж виросла вона в родині спортсменів. Її мати займалася легкою атлетикою, а батько — радіоспортом. Протягом всього дитинства усі разом брали участь у змаганні «Тато, мама, я — спортивна сім’я» і перемагали. Тож професія сама її обрала. Вже 23 роки жінка працює вчителем фізичної культури, 8 з них- у загальноосвітній школі № 51. Про свою роботу педагог навіть складає вірші.

СВІТЛАНА ЯРКОВА, ВЧИТЕЛЬКА ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ЗОШ № 51:

«Життя дано одне

і тим важливо — знайти себе,

Того, що прагнеш ти

Я шлях обрала не простий».

Цього року Світлана Василівна посіла перше місце в конкурсі «Вчитель року» серед викладачів фізичної культури в Маріуполі та друге в Донецькій області. На досягнутому вирішила не зупинятися і взяла участь в конкурсі «Найкращі вчителі Приазов’я-2018», де і увійшла до «топ-10».

СВІТЛАНА ЯРКОВА, ВЧИТЕЛЬКА ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ЗОШ № 51: «Випускник школи, він повинен володіти академічними знаннями, професійними навичками, особистими якостями, а вчитель повинен спрямовувати цю дитину у світ інформації, бути провідником для учня. Потрібно змивати межі між тими, хто вчить, та між тими, хто вчиться. Також, учень стає головним героєм навчання, а сім’я і держава — замовником результату. Треба зараз говорити не про предмети, а про компетенції, заради яких треба предмети об’єднувати в блоки — математичний, природничий, громадський, тощо. І тільки тоді, я вважаю, Українська школа буде відповідати сучасним нормам і буде готувати учнів, успішних у житті».

Вона звикла досягати поставленої мети в усьому, що робить. Не тільки особисті, але й спільні перемоги приносять їй задоволення. Цього року навчальний заклад, де працює Світлана Василівна, став переможцем у змаганнях «Школи Миколи Сталеварова», організованих Групою Метінвест. Зараз в тренажерній залі школи повним ходом триває ремонт та облаштування, і тут не обійшлося без участі вчителя. Розмальовані стіни — робота Яркової. Учні з теплом відгукуються про свого викладача.

КАРІНА, УЧЕНИЦЯ 5 КЛАСУ ЗОШ № 51: «Мій улюблений предмет — фізкультура, тому що, коли мені було 7 років, мама мене записала на танці спортивні, я звикла і мені цей предмет подобається. Мені подобається те, що Світлана Василівна справедлива і не кричить на нас, і якщо хтось не послухав, якусь вправу не зробив, вона не ставить двійки, вона просто скаже і все».

МАКСИМ КЛАДІТІН, УЧЕНЬ 10 КЛАСУ ЗОШ № 51: «Дуже багато цікавих вправ, граємо в футбол, баскетбол і в інші ігри за програмою та й за своїми бажаннями, дуже гарні уроки фізкультури, завжди щось нове, завжди щось приємне».

Колеги також відзначають високий внесок Світлани Василівни в розвиток освітнього процесу.

ВІКТОРІЯ ПОМАЗАН, ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ ЗОШ № 51: «Це дуже талановитий вчитель, як-то кажуть, це вчитель від Бога, яка вміє захопити дітей своїм предметом і розповісти дітям про користь занять фізичною культурою та спортом. Це зразок еталону вчителя, яка показує всім, чого може досягти людина, якщо любить свою професію безмежно, якщо їй повністю віддана. Вона постійно вчиться. Вона досягає гарних результатів. Вона має результати і в місті, і в області. Це наша зірка, і ми пишаємося нею та вчимося у неї».

ІРИНА ФОМИЧОВА, ДИРЕКТОРКА ЗОШ № 51: «Знаєте, є дуже гарний вислів: «Чужого навчайтесь, свого не цурайтесь». Це стосується наших викладачів, бо вони перлини, але ці перлини не всі мають змогу розкритися. А ось Світлана Василівна — це та людина, яка має творчий потенціал, вона дуже активна, талановита і відрізняється вона тим, що не боїться розкритися, показати, яка вона є, на що вона здатна, саме творчість її і активність дозволяють їй йти вперед».

Конкурс «Найкращі вчителі Приазов’я-2018» вперше відбувся в Маріуполі завдяки підтримці Групи Метінвест.

СВІТЛАНА ЯРКОВА, ВЧИТЕЛЬКА ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ЗОШ № 51: «Я дуже вдячна Групі Метінвест за проведення цього конкурсу. Бо цей конкурс допомагає повисити рівень вчителя. І я дуже рада за подарунки, які ми отримали. Я попала в 5 найкращих вчителів, я отримала планшет. Він дуже допомагає мені зараз на роботі. Не треба носити за собою ноутбука. Це дуже зручно, він маленький. Завжди можна взяти з собою. Я хочу побажати всій Групі Метінвест здоров’я, натхнення, сил і можливості проводити такі конкурси і проекти».

Про інших педагогів із «топ-10» «Найкращих вчителів Приазов’я» ми розповімо в наших наступних випусках.

Дарина Годлевська, Сергій Конопльов, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

20 января 2019
#Тут Варто Працювати — тренер з баскетболу
20 января 2019
Водохресні купання
18 января 2019
Маріупольська Служба Новин
18 января 2019
Підсумки роботи правоохоронців за 2018 рік
18 января 2019
Навчання з порятунку людей на воді взимку
18 января 2019
Піони «розквітнуть» у разі потреби
18 января 2019
Іду на Ви!
18 января 2019
Як підготуватися до Водохреща?
18 января 2019
Право на життя
17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!
17 января 2019
Втілення в життя проекту «Місто — нашими руками»
17 января 2019
Підтоплення квартир
16 января 2019
Маріупольська Служба Новин
16 января 2019
Чи готові маріупольці оновити відносини?
16 января 2019
Озброєний напад
16 января 2019
Модернізація системи газоочищення конверторного цеху «Азовсталі»
16 января 2019
Обережно — ожеледиця!
16 января 2019
День вшанування «Кіборгів»
16 января 2019
На збори до Туреччини!
16 января 2019
Військові медики переднього краю