10 февраля
2019
Сюжеты

189

#Тут Варто Працювати: професія — керівник творчого колективу

Одну з найбільш важливих ролей в успішній роботі творчого колективу відіграє його керівник. Маріупольський джаз-ансамбль саксофоністів існує вже майже 30 років завдяки постійній роботі його засновника Валерія Шпака, який доклав чимало зусиль задля розвитку колективу. За цей час через колектив пройшло не одне покоління. Про кожного свого вихованця  Валерій Христофорович згадує з посмішкою.

ВАЛЕРІЙ ШПАК, КЕРІВНИК ТВОРЧОГО КОЛЕКТИВУ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ №3: «Дуже багато поколінь змінилося за 30 років. У нас після закінчення музичної школи, а потім музичного училища дуже багато вихованців продовжили займатися музикою — вступили до філармонії, консерваторії та працювали чи працюють з багатьма відомими колективами. Наприклад, Ілона Бушматова, яка після закінчення Ростовської консерваторії, працювала з Пєнкіним, або Олександра Печенко – після закінчення нашої музичної школи вона вчилася в моєму класі, грала в цьому ансамблі, а потім працювала з Меладзе».

Одна з теперішніх учениць Валерія Христофоровича – Уляна – відвідує музичну школу ще з п’яти років. Наразі дівчині 21 рік. Вона вже пов’язала своє життя з медициною, проте припиняти гру на саксофоні та виступи не хоче. Каже, що ансамбль – це друга родина, де ти можеш із задоволенням провести час.

УЛЯНА КАЩІЙ, ВИХОВАНКА МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ №3: «Валерій Христофорович, навіть якщо брати всіх моїх шкільних і університетських вчителів, напевно, найкращий учитель, який у мене був, бо ми сюди приходимо і відчуваємо себе як вдома, п’ємо чай, розповідаємо про справи, навчання – так починається кожна репетиція. Валерій Христофорович – одна з причин, чому я не кинула музичну школу».

Данило займається музикою також з п’яти років. Наразі він поєднує навчання в школі та власне захоплення. Каже, що професію виберу таку, що не пов’язана з музикою, проте продовжуватиме грати для душі.

ДАНИЛО ХОЛОСТОВСЬКИЙ, ВИХОВАНЕЦЬ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ №3: «Спочатку прийшов на музику через здоров’я: у мене були проблеми зі здоров’ям, тому я пішов на духовий інструмент, оскільки він допомагає розробляти легені. Моїм першим інструментом була блок-флейта. Коли приходжу на музику, настрій поліпшується, позаяк я спілкуюся з колективом і можу їх назвати рідними людьми, тому що вони можуть підтримати і завжди готові відгукнутися на будь-яке прохання».

Валерій Христофорович своїми вихованцями пишається, адже ансамбль для нього не просто робота, а вже як сенс життя. У цю справу вкладає душу, до кожного учня знаходить певний підхід та мотивує працювати.

ВАЛЕРІЙ ШПАК, КЕРІВНИК ТВОРЧОГО КОЛЕКТИВУ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ №3: «З дітьми потрібно займатися постійно, систематично і в жодному разі не опускати рук. Коли ти бачиш плід своєї праці, коли дитина вперше грає на іспиті, коли вона складає іспит, коли виступає перед батьками або на концертах, то це вже не тільки її показник, а й викладача».

Пишаються своїм колегою й інші працівники музичної школи. Зауважують, що робота Валерія Христофоровича наочно підтверджує його високе звання.

ОЛЕКСАНДР КУВАТОВ, ДИРЕКТОР МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ №3: «Це один з найбільш передових, затребуваних, улюблених учнями викладач. Це гордість нашої школи і не тільки школи, а Маріуполя та Донецької області».

ОЛЕНА ПАЛЮЧА: ЗАВІДУЮЧА ВІДДІЛЕННЯМ СОЛЬНОГО СПІВУ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ №3: «Валерій Христофорович дуже багато гастролює і завдяки цьому набуває досвід. Мені дуже подобається співпрацювати з ансамблем Валерія Христофоровича, і я, гадаю, це взаємно».

Яна Савенкова, Микола Лупаненко, МСН

Дивіться також інші випуски #Тут варто працювати про професії диспетчера МТТУ і лікаря-травматолога.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

22 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин
22 февраля 2019
До дитячого садочку — без проблем?
22 февраля 2019
Гендерна рівність в армії
22 февраля 2019
Відновлення миру в Україні
22 февраля 2019
Вибори 2019
22 февраля 2019
І знову футбол!
22 февраля 2019
Підвищення вартості проїзду
22 февраля 2019
«Метінвест-ПромСервісу» — чотири роки!
22 февраля 2019
Як отримати місце на ярмарку?
22 февраля 2019
Чи спростять програму ЗНО?
22 февраля 2019
Морозам бути?
22 февраля 2019
Жорсткі правила у Facebook
22 февраля 2019
Спартакіадні старти
21 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин
21 февраля 2019
Далі не пройшли
21 февраля 2019
Влучно в ціль
21 февраля 2019
«Приазов’є історичне»
21 февраля 2019
Нове обладнання для ЛПЦ-1700 ММКІ
21 февраля 2019
Монетизація субсидій
21 февраля 2019
Зустріч із представниками ОСББ
21 февраля 2019
Вибори 2019
21 февраля 2019
Як стати успішним медіатором
21 февраля 2019
Винагорода найкращим
21 февраля 2019
Непридатні меблі технічного ліцею
20 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин