23 февраля
2018
Сюжеты

302

Телекухня розкриває секрети

Студенти з Ужгороду боялися їхати до Маріуполя через стереотип, що тут ведуться військові дії. В інтернеті виклали звернення про небезпеку. Проте містяни спростували таку фейкову інформацію і розповіли про музичні фестивалі «MRPL City» і «Червона рута», які спокійно пройшли на Азовському узбережжі влітку 2017-го. За програмою обміну Екс-чендж приїхати наважилася лише третина ужгородських студентів. Молоді люди гостюватимуть ще 5 днів. Їхнє завдання — дослідити нове місто і створити власні фото, відео та текстові медійні проекти про нього. Завітали студенти й на наш телеканал. Що побачили та які враження отримали – дізнався Віталій Драчук.

Вони ризикнули – та приїхали до Маріуполя. Студенти з Ужгороду знайомляться з роботою телевізійників МТБ.

ЮЛІЯ ФЕДОТОВСЬКА, КООРДИНАТОР ПРОГРАМИ ОБМІНУ СТУДЕНТІВ «GO-EXCHANGE»: «Мы у вас сейчас в гостях в рамках проекта обмена студентами. Мы здесь в Мариуполе уже пятый день, мы пришли в гости вот такой большой командой. Здесь 19 человек, которые проехали долгий путь и проехали 40 часов в поезде».

Разом з колегами коридорами каналу МТБ ходить і Яна. Дівчина вчиться на юриста. Розповідає, що з дитинства мріяла бути акторкою. Проте, користуючись нагодою, спробувала себе у ролі телеведучої ток-шоу.

ЯНА БУКОВЕЦЬКА, СТУДЕНТКА З УЖГОРОДУ: «Мені дуже подобається журналістика, хоча я буду юристом, та все одно, можливо, десь колись у мене вийде працювати на телебаченні».

Медійники показали гостям всі підрозділи роботи каналу.

ЕДУАРД ПОПОВ, ВІДЕОІНЖЕНЕР ТОВ «МАРІУПОЛЬСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ»: «Надо обладать терпением, выдержкой и очень оперативно реагировать на то, что происходит в эфире, быстро что-то подправить, где-то остается 2 секунды успеть что-то нажать».

ЮРІЙ ДАНЧУК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ТОВ «МАРІУПОЛЬСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ»: «МТБ – це найстаріший канал, будемо так говорити, найдавніший, з найдавнішими традиціями. Ми намагаємося йти з часом, хоча й місцевий канал, використовуємо зараз всі платформи, на яких повинні бути ЗМІ. У нас є і телебачення, і газета, і телевізійний канал. Колектив наш дуже досвідчений, дуже великий. Ми такий великий один організм».

Завітали й до журналістів, побачили, як створюються сюжети, а також побували у студії, звідки у прямому ефірі виходять програми «Комуналка», «Новини Приазов’я» та «Маріупольська служба новин».

ЮЛІАН КРИЦАК, СТУДЕНТ З УЖГОРОДУ: «Очень классная студия на самом деле. Я просто был в нашей Ужгородской студии канала «Тиса», есть что-то похожее».

ОЛЕКСАНДР ЛУК’ЯНЧУК, СТУДЕНТ З УЖГОРОДУ: «Я перший раз сьогодні відвідав телеканал, раніше мені не доводилося бути на них. Мені дуже сподобалося, все відбулося чудово. Буду розказувати всім, як я перший раз побував на телебаченні у Маріуполі».

ТАРАС ШМІДЗЕН, СТУДЕНТ З УЖГОРОДУ: «Відразу така енергетика. Все новеньке у вас – ремонти, дуже красиво, чисто. Малесенька така комуналочка. Я би сказав — реальний рівень».

Молодь побачила редакцію газети «Іллічівець. Місто», якій цього року виповнюється аж 90 років.

ОЛЕНА КАЛАЙТАН, ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР ГАЗЕТИ «ІЛЛІЧІВЕЦЬ. МІСТО»: «Публикации до того, как выходят в печать, они появляются на сайте. Мы популяризируем газету и нацелены на то, чтобы электронная версия развивалась больше, чем печатная».

Гості з Ужгороду познайомилися з редакцією Інтернет-журналістів сайту МРПЛ-сіті.

ВОЛОДИМИР СЕЛІВАНОВ, ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР САЙТУ MRPL.CITY: «Все у нас происходит с колес, довольно-таки очень серьезная материально-техническая база, постоянно в цейтноте, 7 дней в неделю, без выходных, праздников, Новый год – такого у нас в работе нет».

Проте із заявлених 30 студентів приїхали лише 19, решта відмовилися через нав’язані стереотипи про війну у нашому місті.

ІРИНА ГУСАК, ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР САЙТУ MRPL.CITY: «Бачите, що Маріуполь – це мирне місто. Ми як можемо розвінчуємо міфи, ті фейкові інформації, які з’являються в ЗМІ центральних каналів.  Ми відчуваємо увагу всієї України, всього світу до нас, тому що саме в Маріуполі зупинилася ота російська агресія, яка насувалася на всю Україну».

Натомість маріупольські студенти розвіяли міфи про війну та запевняють колег з Ужгороду не боятися їхати до нашого міста. Записали навіть відеозвернення.

КОММЕНТАРИЙ: ВІДЕОЗВЕРНЕННЯ МАРІУПОЛЬСЬКИХ СТУДЕНТІВ: «Доброго дня, шановні студенти міста Ужгород. Ми б хотіли запросити вас до міста Маріуполя і сказати, що в нас безпечно. Минулого року у нас пройшло багато фестивалів. Одним з них був фестиваль «Червона рута», на який приїжджали багато людей з різних міст України, багато зірок. Не вагайтеся – приїздіть до нас, відкрийте для себе місто Маріуполь. Маріуполь – це Україна, а Україна – це Маріуполь. Приїжджайте до нас, побачите наше море. Тут дуже гарно, тож ми чекаємо на вас».

ЮЛІЯ ФЕДОТОВСЬКА, КООРДИНАТОР ПРОГРАМИ ОБМІНУ СТУДЕНТІВ «GO-EXCHANGE»: «Люди дуже неохоче подавали заявки, а навіть ті заявки найактивніших людей, котрі ми отримали, ми побачили, що у людей дуже багато стереотипів. Насамперед вони стосувалися воєнних дій, тому що і батьки боялися сюди відпускати своїх дітей. Я тут втретє, і вже з першого разу в мене не було тих стереотипів, що тут війна, сіре місто і взагалі немає ніякий подій».

За програмою обміну GoExchange Ужгород планують відвідати 30 маріупольських студентів.

Віталій Драчук, Катерина Богданова, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

22 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин
22 февраля 2019
До дитячого садочку — без проблем?
22 февраля 2019
Гендерна рівність в армії
22 февраля 2019
Відновлення миру в Україні
22 февраля 2019
Вибори 2019
22 февраля 2019
І знову футбол!
22 февраля 2019
Підвищення вартості проїзду
22 февраля 2019
«Метінвест-ПромСервісу» — чотири роки!
22 февраля 2019
Як отримати місце на ярмарку?
22 февраля 2019
Чи спростять програму ЗНО?
22 февраля 2019
Морозам бути?
22 февраля 2019
Жорсткі правила у Facebook
22 февраля 2019
Спартакіадні старти
21 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин
21 февраля 2019
Далі не пройшли
21 февраля 2019
Влучно в ціль
21 февраля 2019
«Приазов’є історичне»
21 февраля 2019
Нове обладнання для ЛПЦ-1700 ММКІ
21 февраля 2019
Монетизація субсидій
21 февраля 2019
Зустріч із представниками ОСББ
21 февраля 2019
Вибори 2019
21 февраля 2019
Як стати успішним медіатором
21 февраля 2019
Винагорода найкращим
21 февраля 2019
Непридатні меблі технічного ліцею
20 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин