11 января
2018
Сюжеты

112

Служу українському народові!

Вони служать на передовій поруч з тими, хто тримає зброю в руках. Їм доводиться витягувати поранених, надавати першу медичну допомогу, лікувати, а інколи навіть бачити смерті. Медики, чия допомога неоціненна, також заслуговують неабиякої пошани та подяки. Сьогодні у військово-мобільному госпіталі нагороджували своїх героїв. Детальніше в сюжеті Дарини Годлевської.

Людмила Горак пішла служити до армії півтора роки тому. Жінка розповідає, що хотілося бути корисною людям. У військово-мобільному госпіталі працює начальником сховища, відповідальна за продукти. Нагороджена нагрудним знаком за зразкову службу від Міністерства оборони України.

ЛЮДМИЛА ГОРАК, НАЧАЛЬНИК СХОВИЩА ВІЙСЬКОВО МОБІЛЬНОГО ГОСПІТАЛЯ: «Мы получаем продукты для госпиталя, храним их, разлаживаем, выдаём, то есть сохраняем на должном уровне, чтобы ничего не пропадало. Обеспечиваем питание. У нас была «загальновійськова» норма, пока мы стояли в полях, а сейчас у нас есть «лікувальна 5-та норма» — продукты намного лучше, качественнее, пока не жалуются. Первые блюда, каши, сейчас больше мясных блюд, мясо получаем, печень, консервы».

Нагородити медиків спеціально до Маріуполя приїхала народна депутатка України Ольга Богомолець. За громадський і професійний подвиг нагороди від всеукраїнської громадської організації «Орден» в Маріуполі отримали 19 медиків, які щодня перебувають у зоні АТО. Це народна медаль «Знання, душу, серце — людям» за сумлінну професійну працю та милосердя, а також знак народної пошани — відзнака «За врятовані життя». Один з них нагороджений посмертно. Богдан Гуцол ще рік тому працював фельдшером у Вінниці — часто перевозив поранених до шпиталю. Потім вирішив допомагати армії.

БОГДАН ГУЦОЛ, ФЕЛЬДШЕР МЕДИЧНОГО ПУНКТУ 10 БАТАЛЬЙОНУ 59 БРИГАДИ: «Там у мене своя робота була. Я знаю, що я більше можу зробити, допомогти якось краще тут хлопцям, чим бути там. Були тяжкі поранення перші пару днів нашого перебування — загинуло пару хлопців, приходилося забирати їх. У нас, благо, небагато, але є поранені, вони вже, правда, всі вилікувані, деякі вже звільнилися по закінченню контракту — є поранені — це ж війна».

З почесною місією Народний депутат України Ольга Богомолець вже побувала у Харкові Покровську, Холодному Яру та інших містах і населених пунктах. Свій тур завершує в Маріуполі. Її завдання — не тільки нагородити медиків, але й проконтролювати, наскільки якісно сьогодні забезпечені шпиталі. Яку допомогу отримують військовослужбовці від лікарів тощо.

ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ: «Вони для нашої держави, як янголи без крил, тому що без них військові не відчувалися б захищеними. На передовій взагалі не було медицини і евакуації не було, і військових шпиталів  як таких не було. Тобто за роки війни ми насправді зробили дуже велику справу, хоч, безперечно, є ще куди покращуватись. Але сьогодні в нас є служба евакуації, у нас сьогодні є мобільні шпиталі, які обладнані всім необхідним для того, щоб у цю першу годину надати порятунок для того, щоб забезпечувати евакуацію в центральній вже на 3, 4 рівень надання мед. допомоги».

Дарина Годлевська, Катерина Богданова, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

19 апреля 2018
Маріупольська Служба Новин
19 апреля 2018
ВЕСЕЛІ ТА ПУХНАСТІ
19 апреля 2018
НАУКА ХОКІНГА ДЛЯ ЮНИХ МАРІУПОЛЬЦІВ
19 апреля 2018
СТАРТ КОНКУРСУ «МІСТО НАШИМИ РУКАМИ-2018»
19 апреля 2018
ГЕТЬ — ХВОРОБІ! ТАК — ВІДПОЧИНКУ!
19 апреля 2018
НОВОНАРОДЖЕНІ ОТРИМУЮТЬ ПОДАРУНКИ
19 апреля 2018
ПОЛЮВАННЯ НА БОРЖНИКІВ
18 апреля 2018
Маріупольська Служба Новин
18 апреля 2018
ОГЛЯД МОЛОДИХ БІЙЦІВ
18 апреля 2018
АРХІТЕКТУРНІ ПРИКРАСИ МАРІУПОЛЯ
18 апреля 2018
ЗАРПЛАТА ЗРОСТАЄ ЩОРІЧНО
18 апреля 2018
ВІДПРАВКА ПРИЗОВНИКІВ
18 апреля 2018
НОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ «ШКОЛА АКТИВНИХ ГРОМАДЯН»
18 апреля 2018
ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ ОСВІТИ У ДІЇ
18 апреля 2018
НАЙГАРЯЧІШІ ПИТАННЯ МАЙБУТНЬОЇ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ
18 апреля 2018
ПОТОЧНИЙ РЕМОНТ ДОРІГ
18 апреля 2018
МІЛЬЯРДИ, ЩО ЗАКАТУЮТЬ В АСФАЛЬТ
17 апреля 2018
Маріупольська Служба Новин
17 апреля 2018
КУЛЬТУРНИЙ СВІТ ПАРАДЖАНОВА
17 апреля 2018
ВОНА НЕ СКОРИЛАСЯ ВИПРОБУВАННЯМ ДОЛІ
17 апреля 2018
КУДИ ЗНИКАЮТЬ КОРОВИ?
17 апреля 2018
МАРІУПОЛЬЦЯМ — ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ!
17 апреля 2018
МІСЬКИЙ САД ГОТУЄТЬСЯ ДО ВІДКРИТТЯ СЕЗОНУ
17 апреля 2018
НЕ МОЖУТЬ ПОДІЛИТИ КРІСЛА
17 апреля 2018
В УКРАЇНІ ПАЧАВСЯ МОНІТОРИНГ СУБСИДІАНТІВ