11 января
2018
Сюжеты

182

Служу українському народові!

Вони служать на передовій поруч з тими, хто тримає зброю в руках. Їм доводиться витягувати поранених, надавати першу медичну допомогу, лікувати, а інколи навіть бачити смерті. Медики, чия допомога неоціненна, також заслуговують неабиякої пошани та подяки. Сьогодні у військово-мобільному госпіталі нагороджували своїх героїв. Детальніше в сюжеті Дарини Годлевської.

Людмила Горак пішла служити до армії півтора роки тому. Жінка розповідає, що хотілося бути корисною людям. У військово-мобільному госпіталі працює начальником сховища, відповідальна за продукти. Нагороджена нагрудним знаком за зразкову службу від Міністерства оборони України.

ЛЮДМИЛА ГОРАК, НАЧАЛЬНИК СХОВИЩА ВІЙСЬКОВО МОБІЛЬНОГО ГОСПІТАЛЯ: «Мы получаем продукты для госпиталя, храним их, разлаживаем, выдаём, то есть сохраняем на должном уровне, чтобы ничего не пропадало. Обеспечиваем питание. У нас была «загальновійськова» норма, пока мы стояли в полях, а сейчас у нас есть «лікувальна 5-та норма» — продукты намного лучше, качественнее, пока не жалуются. Первые блюда, каши, сейчас больше мясных блюд, мясо получаем, печень, консервы».

Нагородити медиків спеціально до Маріуполя приїхала народна депутатка України Ольга Богомолець. За громадський і професійний подвиг нагороди від всеукраїнської громадської організації «Орден» в Маріуполі отримали 19 медиків, які щодня перебувають у зоні АТО. Це народна медаль «Знання, душу, серце — людям» за сумлінну професійну працю та милосердя, а також знак народної пошани — відзнака «За врятовані життя». Один з них нагороджений посмертно. Богдан Гуцол ще рік тому працював фельдшером у Вінниці — часто перевозив поранених до шпиталю. Потім вирішив допомагати армії.

БОГДАН ГУЦОЛ, ФЕЛЬДШЕР МЕДИЧНОГО ПУНКТУ 10 БАТАЛЬЙОНУ 59 БРИГАДИ: «Там у мене своя робота була. Я знаю, що я більше можу зробити, допомогти якось краще тут хлопцям, чим бути там. Були тяжкі поранення перші пару днів нашого перебування — загинуло пару хлопців, приходилося забирати їх. У нас, благо, небагато, але є поранені, вони вже, правда, всі вилікувані, деякі вже звільнилися по закінченню контракту — є поранені — це ж війна».

З почесною місією Народний депутат України Ольга Богомолець вже побувала у Харкові Покровську, Холодному Яру та інших містах і населених пунктах. Свій тур завершує в Маріуполі. Її завдання — не тільки нагородити медиків, але й проконтролювати, наскільки якісно сьогодні забезпечені шпиталі. Яку допомогу отримують військовослужбовці від лікарів тощо.

ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ: «Вони для нашої держави, як янголи без крил, тому що без них військові не відчувалися б захищеними. На передовій взагалі не було медицини і евакуації не було, і військових шпиталів  як таких не було. Тобто за роки війни ми насправді зробили дуже велику справу, хоч, безперечно, є ще куди покращуватись. Але сьогодні в нас є служба евакуації, у нас сьогодні є мобільні шпиталі, які обладнані всім необхідним для того, щоб у цю першу годину надати порятунок для того, щоб забезпечувати евакуацію в центральній вже на 3, 4 рівень надання мед. допомоги».

Дарина Годлевська, Катерина Богданова, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

22 июля 2018
Вдома — краще
22 июля 2018
Гість програми — секретар міської ради Степан Махсма
22 июля 2018
#Тут варто працювати: працівники «Маріупольтепломережі»
22 июля 2018
#Тут варто працювати: працівник КП «Зеленого будівництва»
22 июля 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
20 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
20 июля 2018
Діана Малінова — серед найкращих!
20 июля 2018
Зберегти житловий фонд Маріуполя!
20 июля 2018
Вигнали з маршрутки
20 июля 2018
Кожен має право на працевлаштування
20 июля 2018
Підводні мисливці на Дніпрі
20 июля 2018
Перевтілення до 240-річчя Маріуполя
20 июля 2018
Проблеми мешканців Правобережного району
20 июля 2018
Що трапилося із річкою Кальчик?
20 июля 2018
Електромобіль Ілона Маска з’явився в Маріуполі
19 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
19 июля 2018
Як позбутися метеозалежності?
19 июля 2018
Шалені платіжки за газ
19 июля 2018
Капітальний ремонт Технічного ліцею
19 июля 2018
«Живопис і графіка полтавських художників»
19 июля 2018
Боротьба з наливайками
19 июля 2018
До нових зустрічей, глядач!
19 июля 2018
Дива трапляються
18 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
18 июля 2018
Скільки коштує окрошка