11 января
2018
Сюжеты

44

Служу українському народові!

Вони служать на передовій поруч з тими, хто тримає зброю в руках. Їм доводиться витягувати поранених, надавати першу медичну допомогу, лікувати, а інколи навіть бачити смерті. Медики, чия допомога неоціненна, також заслуговують неабиякої пошани та подяки. Сьогодні у військово-мобільному госпіталі нагороджували своїх героїв. Детальніше в сюжеті Дарини Годлевської.

Людмила Горак пішла служити до армії півтора роки тому. Жінка розповідає, що хотілося бути корисною людям. У військово-мобільному госпіталі працює начальником сховища, відповідальна за продукти. Нагороджена нагрудним знаком за зразкову службу від Міністерства оборони України.

ЛЮДМИЛА ГОРАК, НАЧАЛЬНИК СХОВИЩА ВІЙСЬКОВО МОБІЛЬНОГО ГОСПІТАЛЯ: «Мы получаем продукты для госпиталя, храним их, разлаживаем, выдаём, то есть сохраняем на должном уровне, чтобы ничего не пропадало. Обеспечиваем питание. У нас была «загальновійськова» норма, пока мы стояли в полях, а сейчас у нас есть «лікувальна 5-та норма» — продукты намного лучше, качественнее, пока не жалуются. Первые блюда, каши, сейчас больше мясных блюд, мясо получаем, печень, консервы».

Нагородити медиків спеціально до Маріуполя приїхала народна депутатка України Ольга Богомолець. За громадський і професійний подвиг нагороди від всеукраїнської громадської організації «Орден» в Маріуполі отримали 19 медиків, які щодня перебувають у зоні АТО. Це народна медаль «Знання, душу, серце — людям» за сумлінну професійну працю та милосердя, а також знак народної пошани — відзнака «За врятовані життя». Один з них нагороджений посмертно. Богдан Гуцол ще рік тому працював фельдшером у Вінниці — часто перевозив поранених до шпиталю. Потім вирішив допомагати армії.

БОГДАН ГУЦОЛ, ФЕЛЬДШЕР МЕДИЧНОГО ПУНКТУ 10 БАТАЛЬЙОНУ 59 БРИГАДИ: «Там у мене своя робота була. Я знаю, що я більше можу зробити, допомогти якось краще тут хлопцям, чим бути там. Були тяжкі поранення перші пару днів нашого перебування — загинуло пару хлопців, приходилося забирати їх. У нас, благо, небагато, але є поранені, вони вже, правда, всі вилікувані, деякі вже звільнилися по закінченню контракту — є поранені — це ж війна».

З почесною місією Народний депутат України Ольга Богомолець вже побувала у Харкові Покровську, Холодному Яру та інших містах і населених пунктах. Свій тур завершує в Маріуполі. Її завдання — не тільки нагородити медиків, але й проконтролювати, наскільки якісно сьогодні забезпечені шпиталі. Яку допомогу отримують військовослужбовці від лікарів тощо.

ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ: «Вони для нашої держави, як янголи без крил, тому що без них військові не відчувалися б захищеними. На передовій взагалі не було медицини і евакуації не було, і військових шпиталів  як таких не було. Тобто за роки війни ми насправді зробили дуже велику справу, хоч, безперечно, є ще куди покращуватись. Але сьогодні в нас є служба евакуації, у нас сьогодні є мобільні шпиталі, які обладнані всім необхідним для того, щоб у цю першу годину надати порятунок для того, щоб забезпечувати евакуацію в центральній вже на 3, 4 рівень надання мед. допомоги».

Дарина Годлевська, Катерина Богданова, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

19 января 2018
Святковий під’їзд
19 января 2018
Які суми сплачують маріупольці за комунальні послуги?
19 января 2018
Мобільні бригади лікарів
19 января 2018
Шанс на життя
19 января 2018
І засяяла «Зірка»
19 января 2018
Перемога маріупольських яхтсменів
19 января 2018
Хрещення Господнє
19 января 2018
Маріупольська Служба Новин
18 января 2018
Маріупольська Служба Новин
18 января 2018
Виставка в Куинджи
18 января 2018
Ремонт житлового фонду
18 января 2018
Житло для тимчасово переміщених осіб
18 января 2018
Жертви холоду
18 января 2018
Залиште нам єдиний сквер у районі!
18 января 2018
Зелені мешканці Приморського парку
18 января 2018
Не витримали цін на опалення
18 января 2018
Закон про деокупацію нарешті прийнятий
17 января 2018
Маріупольська Служба Новин
17 января 2018
Слабке опалення
17 января 2018
У нагороду — велосипед
17 января 2018
Невблаганний курс
17 января 2018
«Сирний куркуль»
17 января 2018
Кір атакує!
17 января 2018
Готуємося до весни
17 января 2018
Хворіти зараз — розкіш