11 января
2018
Сюжеты

222

Служу українському народові!

Вони служать на передовій поруч з тими, хто тримає зброю в руках. Їм доводиться витягувати поранених, надавати першу медичну допомогу, лікувати, а інколи навіть бачити смерті. Медики, чия допомога неоціненна, також заслуговують неабиякої пошани та подяки. Сьогодні у військово-мобільному госпіталі нагороджували своїх героїв. Детальніше в сюжеті Дарини Годлевської.

Людмила Горак пішла служити до армії півтора роки тому. Жінка розповідає, що хотілося бути корисною людям. У військово-мобільному госпіталі працює начальником сховища, відповідальна за продукти. Нагороджена нагрудним знаком за зразкову службу від Міністерства оборони України.

ЛЮДМИЛА ГОРАК, НАЧАЛЬНИК СХОВИЩА ВІЙСЬКОВО МОБІЛЬНОГО ГОСПІТАЛЯ: «Мы получаем продукты для госпиталя, храним их, разлаживаем, выдаём, то есть сохраняем на должном уровне, чтобы ничего не пропадало. Обеспечиваем питание. У нас была «загальновійськова» норма, пока мы стояли в полях, а сейчас у нас есть «лікувальна 5-та норма» — продукты намного лучше, качественнее, пока не жалуются. Первые блюда, каши, сейчас больше мясных блюд, мясо получаем, печень, консервы».

Нагородити медиків спеціально до Маріуполя приїхала народна депутатка України Ольга Богомолець. За громадський і професійний подвиг нагороди від всеукраїнської громадської організації «Орден» в Маріуполі отримали 19 медиків, які щодня перебувають у зоні АТО. Це народна медаль «Знання, душу, серце — людям» за сумлінну професійну працю та милосердя, а також знак народної пошани — відзнака «За врятовані життя». Один з них нагороджений посмертно. Богдан Гуцол ще рік тому працював фельдшером у Вінниці — часто перевозив поранених до шпиталю. Потім вирішив допомагати армії.

БОГДАН ГУЦОЛ, ФЕЛЬДШЕР МЕДИЧНОГО ПУНКТУ 10 БАТАЛЬЙОНУ 59 БРИГАДИ: «Там у мене своя робота була. Я знаю, що я більше можу зробити, допомогти якось краще тут хлопцям, чим бути там. Були тяжкі поранення перші пару днів нашого перебування — загинуло пару хлопців, приходилося забирати їх. У нас, благо, небагато, але є поранені, вони вже, правда, всі вилікувані, деякі вже звільнилися по закінченню контракту — є поранені — це ж війна».

З почесною місією Народний депутат України Ольга Богомолець вже побувала у Харкові Покровську, Холодному Яру та інших містах і населених пунктах. Свій тур завершує в Маріуполі. Її завдання — не тільки нагородити медиків, але й проконтролювати, наскільки якісно сьогодні забезпечені шпиталі. Яку допомогу отримують військовослужбовці від лікарів тощо.

ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ: «Вони для нашої держави, як янголи без крил, тому що без них військові не відчувалися б захищеними. На передовій взагалі не було медицини і евакуації не було, і військових шпиталів  як таких не було. Тобто за роки війни ми насправді зробили дуже велику справу, хоч, безперечно, є ще куди покращуватись. Але сьогодні в нас є служба евакуації, у нас сьогодні є мобільні шпиталі, які обладнані всім необхідним для того, щоб у цю першу годину надати порятунок для того, щоб забезпечувати евакуацію в центральній вже на 3, 4 рівень надання мед. допомоги».

Дарина Годлевська, Катерина Богданова, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

14 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 октября 2018
Нащадки козацької слави
14 октября 2018
#Тут варто працювати: професія адміністратор ЦНАПу
14 октября 2018
Козацьки розваги
14 октября 2018
Візит Петра Порошенка до Маріуполя
14 октября 2018
Професійне свято військовослужбовців
14 октября 2018
Захисники, зі святом!
14 октября 2018
Вічна пам’ять загиблим
12 октября 2018
Нова концепція розміщення гаражів
12 октября 2018
День Захисника Вітчизни у ПДТУ
12 октября 2018
Присяга майбутніх поліцейських
12 октября 2018
Гість студії — заступник директора з фінансово-економічної діяльності ККП «Маріупольтепломережа» Наталя Магдалішина
12 октября 2018
Бебі-бокс: очікування і реальність
12 октября 2018
Грандіозні навчання
12 октября 2018
І в Запоріжжі — серед кращих
12 октября 2018
Вітрильний спорт
12 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
11 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
11 октября 2018
Пасемо задніх
11 октября 2018
Українським метрологам — 25
11 октября 2018
Протест проти цін на пальне
11 октября 2018
Гість програми — полковник у відставці, волонтер Володимир Задорожний
11 октября 2018
Посади дерево!
11 октября 2018
Свято Героїв
11 октября 2018
День Захисника України у школі №7