10 июля
2018
Сюжеты

249

Симуляційний тренінговий центр

У Маріуполі створений перший симуляційний тренінговий центр для безперервного навчання. Тепер відпрацьовувати свої навички та проходити практику медики та студенти зможуть на спеціально облаштованих муляжах. У закладі побувала і наша знімальна група. Детальніше — в сюжеті Дарини Годлевської.

Ось так на спеціальному манекені відпрацьовують свої навички акушери-гінекологи. Єдиний в Донецькій області симуляційний центр, що діє на базі перинатального, спрямований на навчання та надання допомоги при нормальних, ускладнених, патологічних пологах і невідкладних станах, зокрема і серцево-легеневої реанімації для дорослих, первинної реанімації новонароджених. За допомогою симуляторів, що мають програмне забезпечення, можливо імітувати різні клінічні стани. Реанімаційні допомоги проходить тут в реальному часі.

КОСТЯНТИН КОМЛЄВ, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ: «Можно задавать разные ритмы частоты сердечных сокращений для того, чтобы врачи учились чувствовать и определять сердцебиение плода, для того, чтобы быстро выставлять и диагностировать, и принимать решения по лечению каких-нибудь патологических состояний со стороны плода как во время беременности, так и при родах».

Є тут і 2 види симуляторів: доношених та недоношених новонароджених.

ЛАРИСА МУЛЬКО, ЗАВІДУЮЧА ВІДДІЛЕННЯМ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ НОВОНАРОДЖЕНОГО ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ: «По нашему отделению проходят 60% недоношенные дети, к сожалению, нам приходится с ними работать. Вот у нас макеты — это электронный вариант, тут программируется и цианоз кожи и задаётся отношение вдоха к непрямому массажу сердца и проверяется эффективность по монитору проведения реанимационной помощи новорожденному».

Тут можна побачити і командну роботу.

КОСТЯНТИН КОМЛЄВ, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ: «Врач- анестезиолог инкубирует, второй анестезиолог делает прямой массаж сердца, акушер-гинеколог оказывает акушерское пособие, медсёстры проводят внутривенные инъекции, заряжают необходимыми медикаментами. То есть, это отработка всей работы».

В імітаційному тренінговому центрі можуть проходити навчання лікарі акушери-гінекологи, неонатологи, дитячі реаніматологи та анестезіологи.

СЕРГІЙ ДОРОШЕНКО, НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ ТА МАТЕРЯМ ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Якщо лікар постійно вдосконалює свої навички і підтримує їх, то цей навик у нього буде на дуже високому рівні і це дозволить своєчасно і якісно надавати медичну допомогу при різноманітних ускладненнях и ситуаціях, які виникають під час вагітності і пологів».

У планах також відкриття ще одного симуляційного центру в Донецькій області.

НАТАЛЯ ФІЛІПОВА, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРАДМІНІСТРАЦІЇ: «Один центр — єдиний, який прикриває Південний регіон нашої області — це дуже мало. Якщо ми відкриємо перинатальний центр 3 рівня, як запланували, в місті Краматорську, то наступний симуляційний центр ми плануємо відкрити там. Займатися можуть не тільки курсанти, студенти, не тільки лікарі, які проходять перепідготовку раз на 5 років, а ще лікарі з інших закладів медичних, з сусідніх лікарень і, навіть, з сусідніх регіонів».

Вже у вересні у симуляційному центрі проходитимуть практику студенти Донецького національного медичного університету.

Дарина Годлевська, Сергій Макартичан, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

24 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
23 сентября 2018
Гість студії — перший заступник міського голови Михайло Когут
23 сентября 2018
#ТутВартоПрацювати: професія вчитель
23 сентября 2018
Вдома краще
23 сентября 2018
Як святкуватимуть День міста?
23 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
23 сентября 2018
Невиправна трагедія
21 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
21 сентября 2018
Реконструція продовжується
21 сентября 2018
А де вода?
21 сентября 2018
Зупинка доменної печі №4 «Азовсталі» на капремонт
21 сентября 2018
Попереду — «Олександрія»
21 сентября 2018
Найкращі вчітелі Приазов’я — 2018
21 сентября 2018
Право на мир
21 сентября 2018
«Мирне літо — дітям Донбасу»
21 сентября 2018
Першокурсники Юридичного та Морського інституту прийняли присягу
20 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
20 сентября 2018
Універсальна картка для пенсіонерів
20 сентября 2018
Придбання житла для дітей-сиріт і переселенців
20 сентября 2018
Перевірка санітарних норм з продажу фаст-фудів
20 сентября 2018
Боротьба з недотриманням трудового законодавства
20 сентября 2018
У Маріуполі встановлять морський екологічний пост
20 сентября 2018
Заходи безпеки через НМУ
20 сентября 2018
Вшанування пам’яті великого керівника
19 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин