10 июля
2018
Сюжеты

180

Симуляційний тренінговий центр

У Маріуполі створений перший симуляційний тренінговий центр для безперервного навчання. Тепер відпрацьовувати свої навички та проходити практику медики та студенти зможуть на спеціально облаштованих муляжах. У закладі побувала і наша знімальна група. Детальніше — в сюжеті Дарини Годлевської.

Ось так на спеціальному манекені відпрацьовують свої навички акушери-гінекологи. Єдиний в Донецькій області симуляційний центр, що діє на базі перинатального, спрямований на навчання та надання допомоги при нормальних, ускладнених, патологічних пологах і невідкладних станах, зокрема і серцево-легеневої реанімації для дорослих, первинної реанімації новонароджених. За допомогою симуляторів, що мають програмне забезпечення, можливо імітувати різні клінічні стани. Реанімаційні допомоги проходить тут в реальному часі.

КОСТЯНТИН КОМЛЄВ, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ: «Можно задавать разные ритмы частоты сердечных сокращений для того, чтобы врачи учились чувствовать и определять сердцебиение плода, для того, чтобы быстро выставлять и диагностировать, и принимать решения по лечению каких-нибудь патологических состояний со стороны плода как во время беременности, так и при родах».

Є тут і 2 види симуляторів: доношених та недоношених новонароджених.

ЛАРИСА МУЛЬКО, ЗАВІДУЮЧА ВІДДІЛЕННЯМ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ НОВОНАРОДЖЕНОГО ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ: «По нашему отделению проходят 60% недоношенные дети, к сожалению, нам приходится с ними работать. Вот у нас макеты — это электронный вариант, тут программируется и цианоз кожи и задаётся отношение вдоха к непрямому массажу сердца и проверяется эффективность по монитору проведения реанимационной помощи новорожденному».

Тут можна побачити і командну роботу.

КОСТЯНТИН КОМЛЄВ, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ: «Врач- анестезиолог инкубирует, второй анестезиолог делает прямой массаж сердца, акушер-гинеколог оказывает акушерское пособие, медсёстры проводят внутривенные инъекции, заряжают необходимыми медикаментами. То есть, это отработка всей работы».

В імітаційному тренінговому центрі можуть проходити навчання лікарі акушери-гінекологи, неонатологи, дитячі реаніматологи та анестезіологи.

СЕРГІЙ ДОРОШЕНКО, НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ ТА МАТЕРЯМ ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Якщо лікар постійно вдосконалює свої навички і підтримує їх, то цей навик у нього буде на дуже високому рівні і це дозволить своєчасно і якісно надавати медичну допомогу при різноманітних ускладненнях и ситуаціях, які виникають під час вагітності і пологів».

У планах також відкриття ще одного симуляційного центру в Донецькій області.

НАТАЛЯ ФІЛІПОВА, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРАДМІНІСТРАЦІЇ: «Один центр — єдиний, який прикриває Південний регіон нашої області — це дуже мало. Якщо ми відкриємо перинатальний центр 3 рівня, як запланували, в місті Краматорську, то наступний симуляційний центр ми плануємо відкрити там. Займатися можуть не тільки курсанти, студенти, не тільки лікарі, які проходять перепідготовку раз на 5 років, а ще лікарі з інших закладів медичних, з сусідніх лікарень і, навіть, з сусідніх регіонів».

Вже у вересні у симуляційному центрі проходитимуть практику студенти Донецького національного медичного університету.

Дарина Годлевська, Сергій Макартичан, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
16 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
16 июля 2018
Оновлене дитяче інфекційне відділення
16 июля 2018
Іллічівці — перші!
16 июля 2018
Чи доступні об’єкти масового попиту для людей зі слабким зором?
16 июля 2018
Керівник департаменту з охорони праці ДТЕК Донецькі електромережі Валерій Івановський
16 июля 2018
Армрестлінг на спартакіаді
16 июля 2018
Електронебезпека
16 июля 2018
Металург — професія навіки!
15 июля 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
15 июля 2018
Маріупольці вітають металургів
15 июля 2018
Змагаються гирьовики
15 июля 2018
Відкриття свята металургів
15 июля 2018
Заслуги металургів перед містом очима маріупольців
15 июля 2018
Маріупольці вітають металургів
15 июля 2018
Який внесок зробили металурги у розвиток Маріуполя?
15 июля 2018
Фестиваль до Дня металургів
13 июля 2018
На один дитячий майданчик більше
13 июля 2018
Загартовані сталлю
13 июля 2018
Стратегії розвитку науки Донбасу
13 июля 2018
Свято металургів
13 июля 2018
Приходь, бери участь та перемагай
13 июля 2018
Спартакіада Метінвесту
13 июля 2018
Роби, як чемпіон!
13 июля 2018
Боротьба з незаконною торгівлею