10 июля
2018
Сюжеты

280

Симуляційний тренінговий центр

У Маріуполі створений перший симуляційний тренінговий центр для безперервного навчання. Тепер відпрацьовувати свої навички та проходити практику медики та студенти зможуть на спеціально облаштованих муляжах. У закладі побувала і наша знімальна група. Детальніше — в сюжеті Дарини Годлевської.

Ось так на спеціальному манекені відпрацьовують свої навички акушери-гінекологи. Єдиний в Донецькій області симуляційний центр, що діє на базі перинатального, спрямований на навчання та надання допомоги при нормальних, ускладнених, патологічних пологах і невідкладних станах, зокрема і серцево-легеневої реанімації для дорослих, первинної реанімації новонароджених. За допомогою симуляторів, що мають програмне забезпечення, можливо імітувати різні клінічні стани. Реанімаційні допомоги проходить тут в реальному часі.

КОСТЯНТИН КОМЛЄВ, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ: «Можно задавать разные ритмы частоты сердечных сокращений для того, чтобы врачи учились чувствовать и определять сердцебиение плода, для того, чтобы быстро выставлять и диагностировать, и принимать решения по лечению каких-нибудь патологических состояний со стороны плода как во время беременности, так и при родах».

Є тут і 2 види симуляторів: доношених та недоношених новонароджених.

ЛАРИСА МУЛЬКО, ЗАВІДУЮЧА ВІДДІЛЕННЯМ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ НОВОНАРОДЖЕНОГО ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ: «По нашему отделению проходят 60% недоношенные дети, к сожалению, нам приходится с ними работать. Вот у нас макеты — это электронный вариант, тут программируется и цианоз кожи и задаётся отношение вдоха к непрямому массажу сердца и проверяется эффективность по монитору проведения реанимационной помощи новорожденному».

Тут можна побачити і командну роботу.

КОСТЯНТИН КОМЛЄВ, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ: «Врач- анестезиолог инкубирует, второй анестезиолог делает прямой массаж сердца, акушер-гинеколог оказывает акушерское пособие, медсёстры проводят внутривенные инъекции, заряжают необходимыми медикаментами. То есть, это отработка всей работы».

В імітаційному тренінговому центрі можуть проходити навчання лікарі акушери-гінекологи, неонатологи, дитячі реаніматологи та анестезіологи.

СЕРГІЙ ДОРОШЕНКО, НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ ТА МАТЕРЯМ ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Якщо лікар постійно вдосконалює свої навички і підтримує їх, то цей навик у нього буде на дуже високому рівні і це дозволить своєчасно і якісно надавати медичну допомогу при різноманітних ускладненнях и ситуаціях, які виникають під час вагітності і пологів».

У планах також відкриття ще одного симуляційного центру в Донецькій області.

НАТАЛЯ ФІЛІПОВА, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРАДМІНІСТРАЦІЇ: «Один центр — єдиний, який прикриває Південний регіон нашої області — це дуже мало. Якщо ми відкриємо перинатальний центр 3 рівня, як запланували, в місті Краматорську, то наступний симуляційний центр ми плануємо відкрити там. Займатися можуть не тільки курсанти, студенти, не тільки лікарі, які проходять перепідготовку раз на 5 років, а ще лікарі з інших закладів медичних, з сусідніх лікарень і, навіть, з сусідніх регіонів».

Вже у вересні у симуляційному центрі проходитимуть практику студенти Донецького національного медичного університету.

Дарина Годлевська, Сергій Макартичан, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

18 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
18 декабря 2018
Куди поділося тепло?
18 декабря 2018
День подарунків у дитячому санаторії «Айболіт»
18 декабря 2018
38 сесія міської ради
18 декабря 2018
Конференція з очищення стоків виробничих підприємств
18 декабря 2018
Виставка народних майстрів «Handmade Expo»
18 декабря 2018
«Зелений паросток»: підсумки 2018 року
18 декабря 2018
Партнерство заради розвитку
17 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
17 декабря 2018
Турнір з футзалу у розпалі
17 декабря 2018
Подарунки дітям до Дня Святого Миколая
17 декабря 2018
Десятий ювілейний фінішував
17 декабря 2018
Візит народного депутата
17 декабря 2018
Безбар’єрна екскурсія Маріуполем
17 декабря 2018
На обороні повітряного кордону
17 декабря 2018
Нові маршрути
17 декабря 2018
Перша леді у Маріуполі
16 декабря 2018
#Тут варто працювати: професія головний спеціаліст справовиробництва
16 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
14 декабря 2018
Стартував конкурс «Яскраві вогні добросусідства»!
14 декабря 2018
Плани терористів зірвано
14 декабря 2018
Допомога Донбасу від ЄС
14 декабря 2018
Нове відділення для ліквідаторів ЧАЕС
14 декабря 2018
Десятий, ювілейний
14 декабря 2018
Боротьба з наливайками триває