07 декабря
2017
Сюжеты

185

Шлях до енергоефективності

Кожному маріупольцю відома така ситуація: на вулиці не так вже й зимно, зате батареї гріють так, що доводиться відкривати вікна! Через це велика кількість тепла, а разом із ним — і грошей, вилітають у повітря. Аби зекономити, в маріупольських багатоповерхівках почали встановлювати так звані «розумні рамки» — прилади, що без людського втручання контролюють температуру в будинку. Тему продовжить Катерина Рудіна.

Покликання «розумної рамки» — дотримувати гідравлічний режим мереж. За словами директора «Тепломережі» Дмитра Мирошниченка — встановлення автоматичного вузла регулювання не лише допоможе маріупольцям економити на опаленні, а ще й збереже обладнання підприємства, адже система регулюватиме температуру самостійно, без втручання мешканців.

ДМИТРО МИРОШНИЧЕНКО, ДИРЕКТОР ККП «ТЕПЛОМЕРЕЖА»: «Так называемая умная рамка, или автоматический узел регулирования — он предназначен для того, чтобы поддерживать изначально заданную температуру в помещениях в соответствии с температурой подаваемого теплоносителя и температурой окружающего воздуха».

До кінця цього року в маріупольських домогосподарствах планується встановити всього 256 «розумних рамок», однак коли саме їх буде введено в експлуатацію — невідомо! Процедура передання їх на баланс маріупольського підприємства неможлива, поки спеціалісти з області не підготують відповідні документи — а фінансує проект саме Донецька ОДА. Однак в «Тепломережі» запевняють — найближчим часом юридичні питання буде вирішено, і все має запрацювати як слід.

ОЛЕКСАНДР ФАБРИКАТОВ, ГОЛОВА АСОЦІАЦІЇ ОСББ «БРАМА»: «Чем меньше дом, тем дешевле, естественно, — порядка 150 тысяч и выше. В квартирах, когда сильно жарко, люди открывают форточку, есть такая ситуация, она и на сегодняшний день есть, вот эта умная рамка не даёт того, чтобы открывать окна и греть улицу, совершенно верно, и тем самым мы экономим и тепловую энергию, газ, мы всё экономим!».

У «Тепломережі» пройшов тренінг, де головам ОСББ розповіли про нюанси в роботі автоматичного вузла регулювання, а також — про правила експлуатації системи.

ОЛЕКСАНДР КАЛИШЕВСЬКИЙ, НАЧАЛЬНИК ДІЛЯНКИ ПРИЛАДІВ ОБЛІКУ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ККП «ТЕПЛОМЕРЕЖА»: «Большинство арматуры, которая используется в наших домах, особенно это касается чугунной арматуры, не предназначены для регулировки. Она должна находиться либо в закрытой, либо в открытом положении, и в правилах эксплуатации есть специальные пункты о недопустимости именно этих способов регулировки».

Один зі слухачів — Євген Шелгунов — голова ОСББ «Московська — 128», розповідає — мешканці бажають економити на теплі, проте встановлювати «розумну рамку» в своєму будинку не квапляться і мають на це причини.

ЄВГЕН ШЕЛГУНОВ, ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ОСББ «МОСКОВСЬКА -128»: «К установке умной рамки должен быть индивидуальный подход к проектированию, и применение типового проекта на все дома одного — это некорректно. Первый этап — должно произвестись обследование полностью всей системы отопления здания, по результатам составляется тепловой паспорт, в дальнейшем можно говорить о возможности установки умной рамки».

КАТЕРИНА РУДІНА, СЕРГІЙ КОНОПЛЬОВ, МСН.

 Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

14 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 октября 2018
Нащадки козацької слави
14 октября 2018
#Тут варто працювати: професія адміністратор ЦНАПу
14 октября 2018
Козацьки розваги
14 октября 2018
Візит Петра Порошенка до Маріуполя
14 октября 2018
Професійне свято військовослужбовців
14 октября 2018
Захисники, зі святом!
14 октября 2018
Вічна пам’ять загиблим
12 октября 2018
Нова концепція розміщення гаражів
12 октября 2018
День Захисника Вітчизни у ПДТУ
12 октября 2018
Присяга майбутніх поліцейських
12 октября 2018
Гість студії — заступник директора з фінансово-економічної діяльності ККП «Маріупольтепломережа» Наталя Магдалішина
12 октября 2018
Бебі-бокс: очікування і реальність
12 октября 2018
Грандіозні навчання
12 октября 2018
І в Запоріжжі — серед кращих
12 октября 2018
Вітрильний спорт
12 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
11 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
11 октября 2018
Пасемо задніх
11 октября 2018
Українським метрологам — 25
11 октября 2018
Протест проти цін на пальне
11 октября 2018
Гість програми — полковник у відставці, волонтер Володимир Задорожний
11 октября 2018
Посади дерево!
11 октября 2018
Свято Героїв
11 октября 2018
День Захисника України у школі №7