07 декабря
2017
Сюжеты

161

Шлях до енергоефективності

Кожному маріупольцю відома така ситуація: на вулиці не так вже й зимно, зате батареї гріють так, що доводиться відкривати вікна! Через це велика кількість тепла, а разом із ним — і грошей, вилітають у повітря. Аби зекономити, в маріупольських багатоповерхівках почали встановлювати так звані «розумні рамки» — прилади, що без людського втручання контролюють температуру в будинку. Тему продовжить Катерина Рудіна.

Покликання «розумної рамки» — дотримувати гідравлічний режим мереж. За словами директора «Тепломережі» Дмитра Мирошниченка — встановлення автоматичного вузла регулювання не лише допоможе маріупольцям економити на опаленні, а ще й збереже обладнання підприємства, адже система регулюватиме температуру самостійно, без втручання мешканців.

ДМИТРО МИРОШНИЧЕНКО, ДИРЕКТОР ККП «ТЕПЛОМЕРЕЖА»: «Так называемая умная рамка, или автоматический узел регулирования — он предназначен для того, чтобы поддерживать изначально заданную температуру в помещениях в соответствии с температурой подаваемого теплоносителя и температурой окружающего воздуха».

До кінця цього року в маріупольських домогосподарствах планується встановити всього 256 «розумних рамок», однак коли саме їх буде введено в експлуатацію — невідомо! Процедура передання їх на баланс маріупольського підприємства неможлива, поки спеціалісти з області не підготують відповідні документи — а фінансує проект саме Донецька ОДА. Однак в «Тепломережі» запевняють — найближчим часом юридичні питання буде вирішено, і все має запрацювати як слід.

ОЛЕКСАНДР ФАБРИКАТОВ, ГОЛОВА АСОЦІАЦІЇ ОСББ «БРАМА»: «Чем меньше дом, тем дешевле, естественно, — порядка 150 тысяч и выше. В квартирах, когда сильно жарко, люди открывают форточку, есть такая ситуация, она и на сегодняшний день есть, вот эта умная рамка не даёт того, чтобы открывать окна и греть улицу, совершенно верно, и тем самым мы экономим и тепловую энергию, газ, мы всё экономим!».

У «Тепломережі» пройшов тренінг, де головам ОСББ розповіли про нюанси в роботі автоматичного вузла регулювання, а також — про правила експлуатації системи.

ОЛЕКСАНДР КАЛИШЕВСЬКИЙ, НАЧАЛЬНИК ДІЛЯНКИ ПРИЛАДІВ ОБЛІКУ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ККП «ТЕПЛОМЕРЕЖА»: «Большинство арматуры, которая используется в наших домах, особенно это касается чугунной арматуры, не предназначены для регулировки. Она должна находиться либо в закрытой, либо в открытом положении, и в правилах эксплуатации есть специальные пункты о недопустимости именно этих способов регулировки».

Один зі слухачів — Євген Шелгунов — голова ОСББ «Московська — 128», розповідає — мешканці бажають економити на теплі, проте встановлювати «розумну рамку» в своєму будинку не квапляться і мають на це причини.

ЄВГЕН ШЕЛГУНОВ, ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ОСББ «МОСКОВСЬКА -128»: «К установке умной рамки должен быть индивидуальный подход к проектированию, и применение типового проекта на все дома одного — это некорректно. Первый этап — должно произвестись обследование полностью всей системы отопления здания, по результатам составляется тепловой паспорт, в дальнейшем можно говорить о возможности установки умной рамки».

КАТЕРИНА РУДІНА, СЕРГІЙ КОНОПЛЬОВ, МСН.

 Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

22 июля 2018
Вдома — краще
22 июля 2018
Гість програми — секретар міської ради Степан Махсма
22 июля 2018
#Тут варто працювати: працівники «Маріупольтепломережі»
22 июля 2018
#Тут варто працювати: працівник КП «Зеленого будівництва»
22 июля 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
20 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
20 июля 2018
Діана Малінова — серед найкращих!
20 июля 2018
Зберегти житловий фонд Маріуполя!
20 июля 2018
Вигнали з маршрутки
20 июля 2018
Кожен має право на працевлаштування
20 июля 2018
Підводні мисливці на Дніпрі
20 июля 2018
Перевтілення до 240-річчя Маріуполя
20 июля 2018
Проблеми мешканців Правобережного району
20 июля 2018
Що трапилося із річкою Кальчик?
20 июля 2018
Електромобіль Ілона Маска з’явився в Маріуполі
19 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
19 июля 2018
Як позбутися метеозалежності?
19 июля 2018
Шалені платіжки за газ
19 июля 2018
Капітальний ремонт Технічного ліцею
19 июля 2018
«Живопис і графіка полтавських художників»
19 июля 2018
Боротьба з наливайками
19 июля 2018
До нових зустрічей, глядач!
19 июля 2018
Дива трапляються
18 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
18 июля 2018
Скільки коштує окрошка