05 декабря
2018
Сюжеты

62

Щастя чути світ

Те, що одні мають від народження, для інших — заповітне бажання, яке не завжди вдається втілити у реальність. Щорічно одне з тисячі немовлят народжується глухим. Ще троє повністю втрачають слух протягом першого року життя. Справжній порятунок для таких дітей — встановлення кохлеарного імпланта – електронного апарату, який допомагає їм добре чути та жити повноцінним життям. З метою ознайомлення лікарів Маріуполя з інноваційним засобом слухопротезування Громадська організація «Я вас чую» за сприянням Благодійного фонду та київських фахівців влаштувала тренінг-семінар «Кохлеарна імплантація, реабілітація та технічні засоби імплантації». Анна Дорохова розповість докладніше.

Цей маленький бешкетник – Єгор Денисюк. Хлопчик майже не відрізняється від інших дітей. Так само голосно сміється, ходить до звичайного дитячого садочка, полюбляє спорт та займається танцями. Єдина відмінність – наявність за вушком невеличкого апарату, який допомагає добре чути. Його мама Олена — керівник Громадської організації «Я вас чую» переконана, що діагноз «глухота» — не вирок, а діти з вадами слуху такі самі, як й інші. Саме тому вона вирішила провести захід, мета якого привернути увагу органів виконавчої влади до проблем фінансування потреб малюків із кохлеарними імплантами.

ОЛЕНА ДЕНИСЮК, КЕРІВНИК ГО «Я ВАС ЧУЮ»: «Мы решили пригласить специалистов из Киева для того, чтобы донести, что такое имплантация, и что есть такая возможность для детей — слышать полноценно за счёт технических средств. И познакомить наших мариупольских врачей, специалистов, логопедов-дефектологов с таким вот новаторским техническим средством».

КОСТЯНТИН ГЕРЛЯНД, ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР КОМПАНІЇ ЗІ ВСТАНОВЛЕННЯ КОХЛЕАРНИХ ІМПЛАНТІВ: «Люди з кохлеарними імплантами чують приблизно так само, як нормальночуючі. Тобто, їх поріг слуху на рівні 1 ступеня втрати слуху. Це соціально адекватний слух. Шепіт ці люди чують, розмовну мові також дуже добре чують і можуть навчатися і спілкуватися у суспільстві».

На сьогодні у Маріуполі близько 20 дітей з «електронним вушком». Загалом по Україні таких діток тисячі. Наразі у нашій державі відсутня програма, яка дозволяє своєчасно виявити порушення слуху. Такий пілотний проект працює лише у Києві. Наше завдання запровадити роботу цієї програми у всій країні, розповідає Ірина Лисенко — засновниця всеукраїнської спілки батьків, дітям яких провели кохлеарну імплантацію.

ІРИНА ЛИСЕНКО, ГОЛОВА БАТЬКІВСЬКОГО ВОЛОНТЕРСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «КІ-СПІЛКА»: «Ми хочемо у держави отримати фінансування на впровадження програми «Почути світ». Ця програми пілотна, Маріуполь може допомогти області отримати впровадження своєї власної програми по фінансуванню операцій, замін зламаних мовних процесорів. Тобто, змінити ситуацію в регіоні».

Кохлеарні імпланти встановлюють за рахунок коштів державного бюджету. Станом на початок грудня, у безкоштовній черзі за «електронним вушком» нараховується понад 300 дітей. Організатори семінару-тренінгу переконані, що проведення подібних заходів у нашому місті робить Маріуполь на один крок ближче до остаточного вирішення проблем малюків з вадами слуху.

Анна Дорохова, Сергій Макартичан, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
17 декабря 2018
Турнір з футзалу у розпалі
17 декабря 2018
Подарунки дітям до Дня Святого Миколая
17 декабря 2018
Десятий ювілейний фінішував
17 декабря 2018
Візит народного депутата
17 декабря 2018
Безбар’єрна екскурсія Маріуполем
17 декабря 2018
На обороні повітряного кордону
17 декабря 2018
Нові маршрути
17 декабря 2018
Перша леді у Маріуполі
16 декабря 2018
#Тут варто працювати: професія головний спеціаліст справовиробництва
16 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
14 декабря 2018
Стартував конкурс «Яскраві вогні добросусідства»!
14 декабря 2018
Плани терористів зірвано
14 декабря 2018
Допомога Донбасу від ЄС
14 декабря 2018
Нове відділення для ліквідаторів ЧАЕС
14 декабря 2018
Десятий, ювілейний
14 декабря 2018
Боротьба з наливайками триває
14 декабря 2018
День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС
14 декабря 2018
Черговий інформаційний фейк про Маріуполь
14 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
13 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
13 декабря 2018
Ціна свята
13 декабря 2018
Небо під замком!
13 декабря 2018
Куди планують направити бюджетні кошти?
13 декабря 2018
Приготування до новорічних свят