22 мая
2018
Сюжеты

61

Риба моєї мрії

Кожного року на Землі використовується до п’яти трильйонів пластикових пакетів. Природа потопає в смітті, а значна кількість тварин як на землі, так і у воді гине через поліетиленові відходи. Аби привернути увагу суспільства до стану навколишнього середовища у Маріуполі, організатори перфоменсу «Риба моєї мрії» створили інсталяцію, яка — на їхню думку — нагадуватиме містянам про важливість збереження екології. Далі, Інна Алабаш.

День у день у світі руйнується та гине екологія під впливом пластика. І з кожною хвилиною ситуація лише погіршується. Аби нагадати людям про те, що ми живемо в епоху, коли щоб зберігати чистоту навколишнього середовища архіважливо не тільки сподіватися на державу, а й самім долучатися до активної підтримки збереження чистоти навколо. Так у Маріуполі організатори перформансу «Риба моєї мрії» через творчість закликають місто стати чистішим.

СЕРГІЙ ДОРОГОВЦЕВ, ОРГАНІЗАТОР ПЕРФОРМАНСУ: «Цель перфоменса, как мы и заявляли — привлечь внимание людей к проблемам экологии, засорению окружающей среды и сбору мусора через искусство. То есть в Европе в артхаусном искусстве это уже давно практика такая, чтобы из бытовых отходов делать произведения искусства».

ДАРИНА КИРИЧУК, ОРГАНІЗАТОР ПЕРФОРМАНСУ: «Для перформансу організатори обрали саме цю локацію, тому що ми вважаємо, що на це є декілька причин: перша — це те, що громадський публічний простір, який показує об’єднання громади навколо певної локації, тобто саме тут можуть збиратися люди, які можуть проводити різноманітні дискусії, ворк-шопи, можливо, якість фестивалі обрали цю локацію, щоб показати, що навколо публічного простору можуть об’єднуватися справді люди заради спільної мети, а друга причина – це екологічна».

МИКОЛА ШЕВЧЕНКО, ХУДОЖНИК, ОРГАНІЗАТОР ПЕРФОРМАНСУ: «Хотелось провести художественную акцию, которая бы привлекла внимание к проблемам экологии, к проблемам загрязнения в городе и к проблеме загрязнения моря. В городе на пятьсот тысяч населения должен быть построен в конце концов мусороперерабатывающий завод, и такое предложение, чтобы этот завод был акционерным обществом, в котором главные акционеры были сами горожане, которые бы могли получать прибыль от реализации прибыли продукции этого завода».

Акція нова для міста, інформація про неї ще не встигла розповсюдитися належним чином і присутніх на перформансі — небагато, люди принесли по декілька пластикових пляшок, аби завершити інсталяцію. Організатори ж сподіваються, що з часом подібні заходи набуватимуть ширшого масштабу.

КАТЕРИНА КАРАБЄН-ФОРТУН, УЧАСНИЦЯ ПЕРФОРМАНСУ: «Для мене завжди важливо все, що пов’язано з мистецтвом, особливо перформанс, і особливо — проблема екологічного середовища нашого міста, країни взагалі. Для мене це болюче питання, адже кожного дня стикаємося, особливо влітку, з поганим запахом від сміттєвих баків».

МАРК, УЧАСНИК ПЕРФОРМАНСУ: «Со своей стороны мы с супругой периодически убираем мусор, когда спускаемся к морю и поднимаемся обратно, и загрязнение достаточно высокое, на наш взгляд. С правой стороны шумит завод – это, мне кажется, наиболее фундаментальная проблема, можно просвещать людей, говорить им, куда относить мусор, как его сортировать».

ІННА АЛАБАШ, МИКОЛА ЛУПАНЕНКО, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

19 июня 2018
Маріупольська Служба Новин
19 июня 2018
Капітальний ремонт до 240-річчя Маріуполя
19 июня 2018
Сильний духом
19 июня 2018
Непрохані гості
19 июня 2018
Європейська співпраця
19 июня 2018
Проблема сексуального насильства
19 июня 2018
Напад собак
19 июня 2018
Зробимо Маріуполь краще!
19 июня 2018
Одеське малярство та графіка
18 июня 2018
Маріупольська Служба Новин
18 июня 2018
СМС-пенсії
18 июня 2018
Спортивне свято в День визволення
18 июня 2018
Допомогти тваринам може кожен
18 июня 2018
Купувати чи не купувати їжу на пляжах?
18 июня 2018
Гість програми — перший заступник міського голови Михайло Когут
18 июня 2018
Стоп сморід
18 июня 2018
Один день з життя дільничої
18 июня 2018
Іноземні студенти
17 июня 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
17 июня 2018
Вшанування загиблих прикордонників
17 июня 2018
Свято визволення Маріуполя
17 июня 2018
Гість програми — лікар-терапевт медичного центру №3 Ірина Слуцька
17 июня 2018
Квартири для переселенців
17 июня 2018
#ТУТВАРТОПРАЦЮВАТИ: професія медпрацівник
17 июня 2018
Вдома краще