22 мая
2018
Сюжеты

101

Риба моєї мрії

Кожного року на Землі використовується до п’яти трильйонів пластикових пакетів. Природа потопає в смітті, а значна кількість тварин як на землі, так і у воді гине через поліетиленові відходи. Аби привернути увагу суспільства до стану навколишнього середовища у Маріуполі, організатори перфоменсу «Риба моєї мрії» створили інсталяцію, яка — на їхню думку — нагадуватиме містянам про важливість збереження екології. Далі, Інна Алабаш.

День у день у світі руйнується та гине екологія під впливом пластика. І з кожною хвилиною ситуація лише погіршується. Аби нагадати людям про те, що ми живемо в епоху, коли щоб зберігати чистоту навколишнього середовища архіважливо не тільки сподіватися на державу, а й самім долучатися до активної підтримки збереження чистоти навколо. Так у Маріуполі організатори перформансу «Риба моєї мрії» через творчість закликають місто стати чистішим.

СЕРГІЙ ДОРОГОВЦЕВ, ОРГАНІЗАТОР ПЕРФОРМАНСУ: «Цель перфоменса, как мы и заявляли — привлечь внимание людей к проблемам экологии, засорению окружающей среды и сбору мусора через искусство. То есть в Европе в артхаусном искусстве это уже давно практика такая, чтобы из бытовых отходов делать произведения искусства».

ДАРИНА КИРИЧУК, ОРГАНІЗАТОР ПЕРФОРМАНСУ: «Для перформансу організатори обрали саме цю локацію, тому що ми вважаємо, що на це є декілька причин: перша — це те, що громадський публічний простір, який показує об’єднання громади навколо певної локації, тобто саме тут можуть збиратися люди, які можуть проводити різноманітні дискусії, ворк-шопи, можливо, якість фестивалі обрали цю локацію, щоб показати, що навколо публічного простору можуть об’єднуватися справді люди заради спільної мети, а друга причина – це екологічна».

МИКОЛА ШЕВЧЕНКО, ХУДОЖНИК, ОРГАНІЗАТОР ПЕРФОРМАНСУ: «Хотелось провести художественную акцию, которая бы привлекла внимание к проблемам экологии, к проблемам загрязнения в городе и к проблеме загрязнения моря. В городе на пятьсот тысяч населения должен быть построен в конце концов мусороперерабатывающий завод, и такое предложение, чтобы этот завод был акционерным обществом, в котором главные акционеры были сами горожане, которые бы могли получать прибыль от реализации прибыли продукции этого завода».

Акція нова для міста, інформація про неї ще не встигла розповсюдитися належним чином і присутніх на перформансі — небагато, люди принесли по декілька пластикових пляшок, аби завершити інсталяцію. Організатори ж сподіваються, що з часом подібні заходи набуватимуть ширшого масштабу.

КАТЕРИНА КАРАБЄН-ФОРТУН, УЧАСНИЦЯ ПЕРФОРМАНСУ: «Для мене завжди важливо все, що пов’язано з мистецтвом, особливо перформанс, і особливо — проблема екологічного середовища нашого міста, країни взагалі. Для мене це болюче питання, адже кожного дня стикаємося, особливо влітку, з поганим запахом від сміттєвих баків».

МАРК, УЧАСНИК ПЕРФОРМАНСУ: «Со своей стороны мы с супругой периодически убираем мусор, когда спускаемся к морю и поднимаемся обратно, и загрязнение достаточно высокое, на наш взгляд. С правой стороны шумит завод – это, мне кажется, наиболее фундаментальная проблема, можно просвещать людей, говорить им, куда относить мусор, как его сортировать».

ІННА АЛАБАШ, МИКОЛА ЛУПАНЕНКО, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

20 августа 2018
Маріупольська Служба Новин
20 августа 2018
Отримали квартири
20 августа 2018
«Славутичу» 50 років!
20 августа 2018
Покарання не уникнути
20 августа 2018
Концерт з присмаком крові!
20 августа 2018
«Генерал Кунгурцев» знову в строю
20 августа 2018
Убезпечити дитину від агресії в школі
20 августа 2018
Влучити в ціль!
19 августа 2018
Урбаністичний форум
19 августа 2018
«Маріуполь: місто біля моря»
19 августа 2018
#Тут варто працювати
19 августа 2018
Вдома краще
19 августа 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
17 августа 2018
Гість студії — Заступник начальника управління з питання праці головного управління Держпраці у Донецькій області Ігор Часник
17 августа 2018
Успіхів богатирям!
17 августа 2018
Енергозберігаючі технології на ММКІ
17 августа 2018
Пільги, про які ви могли не знати
17 августа 2018
20 років центру «Турбота»
17 августа 2018
Зроби свій двір кращим!
17 августа 2018
Зупинка розбрату
17 августа 2018
Отримали квартири
17 августа 2018
Маріупольська Служба Новин
16 августа 2018
Маріупольська Служба Новин
16 августа 2018
Третя річниця обстрілу Сартани
16 августа 2018
За кермом напідпитку