22 мая
2018
Сюжеты

144

Риба моєї мрії

Кожного року на Землі використовується до п’яти трильйонів пластикових пакетів. Природа потопає в смітті, а значна кількість тварин як на землі, так і у воді гине через поліетиленові відходи. Аби привернути увагу суспільства до стану навколишнього середовища у Маріуполі, організатори перфоменсу «Риба моєї мрії» створили інсталяцію, яка — на їхню думку — нагадуватиме містянам про важливість збереження екології. Далі, Інна Алабаш.

День у день у світі руйнується та гине екологія під впливом пластика. І з кожною хвилиною ситуація лише погіршується. Аби нагадати людям про те, що ми живемо в епоху, коли щоб зберігати чистоту навколишнього середовища архіважливо не тільки сподіватися на державу, а й самім долучатися до активної підтримки збереження чистоти навколо. Так у Маріуполі організатори перформансу «Риба моєї мрії» через творчість закликають місто стати чистішим.

СЕРГІЙ ДОРОГОВЦЕВ, ОРГАНІЗАТОР ПЕРФОРМАНСУ: «Цель перфоменса, как мы и заявляли — привлечь внимание людей к проблемам экологии, засорению окружающей среды и сбору мусора через искусство. То есть в Европе в артхаусном искусстве это уже давно практика такая, чтобы из бытовых отходов делать произведения искусства».

ДАРИНА КИРИЧУК, ОРГАНІЗАТОР ПЕРФОРМАНСУ: «Для перформансу організатори обрали саме цю локацію, тому що ми вважаємо, що на це є декілька причин: перша — це те, що громадський публічний простір, який показує об’єднання громади навколо певної локації, тобто саме тут можуть збиратися люди, які можуть проводити різноманітні дискусії, ворк-шопи, можливо, якість фестивалі обрали цю локацію, щоб показати, що навколо публічного простору можуть об’єднуватися справді люди заради спільної мети, а друга причина – це екологічна».

МИКОЛА ШЕВЧЕНКО, ХУДОЖНИК, ОРГАНІЗАТОР ПЕРФОРМАНСУ: «Хотелось провести художественную акцию, которая бы привлекла внимание к проблемам экологии, к проблемам загрязнения в городе и к проблеме загрязнения моря. В городе на пятьсот тысяч населения должен быть построен в конце концов мусороперерабатывающий завод, и такое предложение, чтобы этот завод был акционерным обществом, в котором главные акционеры были сами горожане, которые бы могли получать прибыль от реализации прибыли продукции этого завода».

Акція нова для міста, інформація про неї ще не встигла розповсюдитися належним чином і присутніх на перформансі — небагато, люди принесли по декілька пластикових пляшок, аби завершити інсталяцію. Організатори ж сподіваються, що з часом подібні заходи набуватимуть ширшого масштабу.

КАТЕРИНА КАРАБЄН-ФОРТУН, УЧАСНИЦЯ ПЕРФОРМАНСУ: «Для мене завжди важливо все, що пов’язано з мистецтвом, особливо перформанс, і особливо — проблема екологічного середовища нашого міста, країни взагалі. Для мене це болюче питання, адже кожного дня стикаємося, особливо влітку, з поганим запахом від сміттєвих баків».

МАРК, УЧАСНИК ПЕРФОРМАНСУ: «Со своей стороны мы с супругой периодически убираем мусор, когда спускаемся к морю и поднимаемся обратно, и загрязнение достаточно высокое, на наш взгляд. С правой стороны шумит завод – это, мне кажется, наиболее фундаментальная проблема, можно просвещать людей, говорить им, куда относить мусор, как его сортировать».

ІННА АЛАБАШ, МИКОЛА ЛУПАНЕНКО, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!
17 января 2019
Втілення в життя проекту «Місто — нашими руками»
17 января 2019
Підтоплення квартир
16 января 2019
Маріупольська Служба Новин
16 января 2019
Чи готові маріупольці оновити відносини?
16 января 2019
Озброєний напад
16 января 2019
Модернізація системи газоочищення конверторного цеху «Азовсталі»
16 января 2019
Обережно — ожеледиця!
16 января 2019
День вшанування «Кіборгів»
16 января 2019
На збори до Туреччини!
16 января 2019
Військові медики переднього краю
15 января 2019
Маріупольська Служба Новин
15 января 2019
Відновлено водопостачання
15 января 2019
Тренажери для спортзалу школи
15 января 2019
Куди здавати ялинки?
15 января 2019
Вартість основних валют
15 января 2019
Підготовка до Водохреща
15 января 2019
Спортсмен потребує допомоги
15 января 2019
Не дочекалися
15 января 2019
Звіт роботи комунальників