14 сентября
2018
Сюжеты

259

Позачерговий виконком

Аби виключити популізм та спекуляції на темі екології у Маріуполі, Вадим Бойченко скликав позачергове засідання виконкому за участі депутатів та громадськості, на якому поставив вимогу до генеральних директорів металургійних підприємств — відзвітувати про екологічний стан у місті та плани робіт згідно з прийнятими екологічними зобов’язаннями. Деталі у матеріалі Юлії Грановської.

Спроби дестабілізації ситуації в Маріуполі збіглися зі стартом передвиборчої гонки. І це в той час, як металургійні комбінати вже зупинили низку шкідливих виробництв та працюють на 50-60% потужностей. До того ж реалізують безпрецедентну екологічну інвестиційну програму, на яку з початку конфлікту на Сході від 2014-го по 2017 р., компанія витратила 4 млрд. грн, поступово оговтуючись від наслідків бойових дій та втрати сировинної бази на непідконтрольних територіях Донеччини. Тому головною метою зустрічі стало відновлення конструктивного діалогу між підприємствами та громадою, аби не допустити нагнітання передвиборної істерії, спроб розгойдування ситуації — зауважив на початку засідання Вадим Бойченко.

ВАДИМ БОЙЧЕНКО, МІСЬКИЙ ГОЛОВА: «Мм видим, как ситуация накалилась, как ситуация перегрелась, как ситуация политизируется, и для того, чтобы дать объективную оценку того, что происходит в городе Мариуполе, мы сегодня с вами пригласили генеральных директоров, чтобы четко сформулировать, что сегодня происходит в вопросах экологии. Я хочу услышать, что происходит, выполняется ли та инвестиционная программа, которая была декларирована в 2016 году или нет, выполняется в сроках или не в срок».

Зі свого боку керівники комбінатів надали детальний звіт про виконання робіт у рамках безпрецедентної за масштабами екологічної інвестпрограми, схваленої громадськістю у 2016 році.

ТАРАС ШЕВЧЕНКО, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ПРАТ «ММК. ІМ. ІЛЬІЧА»: «В своей работе мы принципиально руководствуемся теми договорными обязательствами, которые были подписаны в 16-м году, срок реализации в течении 5 лет».

ЕНВЕР ЦКІТІШВІЛІ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ПРАТ «МК»АЗОВСТАЛЬ»: «С11 года мы закрыли и снесли мартен, закрыли и снесли аглофабрику, закрыли и снесли 3 из 6 работающих коксохимических батарей, мы снесли доменную печь, остановили ещё одну на полную реконструкцию, мы реконструируем 4 доменную печь, на ней работают полностью современные европейские газоочистки, и у нас до 21 года по программе реконструировать 6 доменную печь и сразу за этим снести 5 доменную печь».

Таким чином усі заплановані реконструкції, що сприятимуть поліпшенню екологічного стану, будуть реалізовані вже до 21 року. Щодо пришвидшення деяких проектів, наприклад, встановити очисні споруди на даху конвертера, що спроектовано у 70-х роках, можливо — доповнив Енвер Цкітішвілі.

ЕНВЕР ЦКІТІШВІЛІ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ПРАТ «МК»АЗОВСТАЛЬ»: «Мы провели экспертизу, нам сказали, когда строили в 77 году этот цех, никакие конструкции не были даже рассчитаны на этот вес, если мы начнём что-то строить, все упадет сверху вниз и повлечёт жертвы, нам разрешения на это не дали».

Також гендиректор повідомив, що через наявність устаткування у виробника, вдалося прискорити строки реалізації одного з екопроектів. На рік раніше – вже в наступному році – у відділенні десульфурації чавуну побудуюсь новий комплекс з очищення димових газів. Та планові реконструкції продовжуються і комбінати готові надавати детальні звіти й надалі, зауважили генеральні директори підприємств.

Конструктив до зустрічі внесли представники охорони здоров’я, які спростували інформацію, розповсюджену у соціальних мережах про різкий зріст захворювань у Маріуполі через екологічний стан.

КСЕНІЯ СУХОВА, ЗАСТУПНИЦЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «Говоря о том, что 6,5 тысяч людей подписали такой пост, мы пугаем людей, это не правда, действительно, экология влияет на здоровье людей, это правда, и мы не можем этого скрывать. Но больше вопрос стоял в том, что политизируется тема. Говоря, что 6 тысяч человек лежат на койках, а у нас их всего 3 тысячи с психдиспасерами и наркодиспансерами, не хотелось бы, чтобы мы пугали людей».

Після активності у соціальних мережах, відділ охорони здоров’я щоденно проводить моніторинг, зауважила начальниця Управління охорони здоров’я.

СВІТЛАНА МАКАРОВА, НАЧАЛЬНИЦЯ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я: «Колебания статистические есть, есть рост, есть снижение, бронхолегочный отдел — это то, что мы берем в целом, так вот — заболеваемость с 14 года по 17 включительно, если в 14 — 123 тысячи, то в 17 — 121 тысяча заболеваний».

Нема явного зросту і онкологічних захворювань. Наявність яких, до слова, залежить від екології лише на 20%. Решта 50% здоров’я людини залежить від образу життя та харчування, ще 20% — від генетики та 10% від якості медичних послуг.

СЕРГІЙ ВОЛОШИН, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ОНКОЛОГІЧНОГО ДИСПАНСЕРУ: «В онкологии, прежде всего, существует 2 аспекта, социальный и биологический, социальный меняется быстро, но биологическая сущность меняется медленно, поэтому на сегодняшний день мы пожинаем плоды нашей жизни примерно 15-20 лет назад, что мы вдыхали, что мы ели, что курили».

Поставив крапку у засіданні міський голова, призначивши на 27 вересня наступну зустріч. До якої представники комбінатів повинні підготувати детальну статистику, графіки та презентації виконання реконструкцій, а також вирішити питання виробничої дисципліни. Медики, зі свого боку, підготують статистику — згідно з відомостями всієї України стосовно рівня захворювань у Маріуполі. До слова, відтепер такі засідання будуть проходити кожні 2 тижня.

Юлія Грановська, Олександр Ратушний, МСНПоделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

21 января 2019
Рівень захворілих на кір зростає
21 января 2019
Нова послуга у ЦНАП
21 января 2019
Нарколабораторія на кухні
21 января 2019
Тренування підрозділу десантно-штурмових військ
21 января 2019
Як пройшло Водохреща?
21 января 2019
Допомога металургів мікрорайону «Східний»
21 января 2019
Найкращі в області
21 января 2019
Поліцейські проекти
21 января 2019
Маріупольська Служба Новин
20 января 2019
#Тут Варто Працювати — тренер з баскетболу
20 января 2019
Водохресні купання
20 января 2019
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
18 января 2019
Маріупольська Служба Новин
18 января 2019
Підсумки роботи правоохоронців за 2018 рік
18 января 2019
Навчання з порятунку людей на воді взимку
18 января 2019
Піони «розквітнуть» у разі потреби
18 января 2019
Іду на Ви!
18 января 2019
Як підготуватися до Водохреща?
18 января 2019
Право на життя
17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!