14 сентября
2018
Сюжеты

236

Позачерговий виконком

Аби виключити популізм та спекуляції на темі екології у Маріуполі, Вадим Бойченко скликав позачергове засідання виконкому за участі депутатів та громадськості, на якому поставив вимогу до генеральних директорів металургійних підприємств — відзвітувати про екологічний стан у місті та плани робіт згідно з прийнятими екологічними зобов’язаннями. Деталі у матеріалі Юлії Грановської.

Спроби дестабілізації ситуації в Маріуполі збіглися зі стартом передвиборчої гонки. І це в той час, як металургійні комбінати вже зупинили низку шкідливих виробництв та працюють на 50-60% потужностей. До того ж реалізують безпрецедентну екологічну інвестиційну програму, на яку з початку конфлікту на Сході від 2014-го по 2017 р., компанія витратила 4 млрд. грн, поступово оговтуючись від наслідків бойових дій та втрати сировинної бази на непідконтрольних територіях Донеччини. Тому головною метою зустрічі стало відновлення конструктивного діалогу між підприємствами та громадою, аби не допустити нагнітання передвиборної істерії, спроб розгойдування ситуації — зауважив на початку засідання Вадим Бойченко.

ВАДИМ БОЙЧЕНКО, МІСЬКИЙ ГОЛОВА: «Мм видим, как ситуация накалилась, как ситуация перегрелась, как ситуация политизируется, и для того, чтобы дать объективную оценку того, что происходит в городе Мариуполе, мы сегодня с вами пригласили генеральных директоров, чтобы четко сформулировать, что сегодня происходит в вопросах экологии. Я хочу услышать, что происходит, выполняется ли та инвестиционная программа, которая была декларирована в 2016 году или нет, выполняется в сроках или не в срок».

Зі свого боку керівники комбінатів надали детальний звіт про виконання робіт у рамках безпрецедентної за масштабами екологічної інвестпрограми, схваленої громадськістю у 2016 році.

ТАРАС ШЕВЧЕНКО, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ПРАТ «ММК. ІМ. ІЛЬІЧА»: «В своей работе мы принципиально руководствуемся теми договорными обязательствами, которые были подписаны в 16-м году, срок реализации в течении 5 лет».

ЕНВЕР ЦКІТІШВІЛІ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ПРАТ «МК»АЗОВСТАЛЬ»: «С11 года мы закрыли и снесли мартен, закрыли и снесли аглофабрику, закрыли и снесли 3 из 6 работающих коксохимических батарей, мы снесли доменную печь, остановили ещё одну на полную реконструкцию, мы реконструируем 4 доменную печь, на ней работают полностью современные европейские газоочистки, и у нас до 21 года по программе реконструировать 6 доменную печь и сразу за этим снести 5 доменную печь».

Таким чином усі заплановані реконструкції, що сприятимуть поліпшенню екологічного стану, будуть реалізовані вже до 21 року. Щодо пришвидшення деяких проектів, наприклад, встановити очисні споруди на даху конвертера, що спроектовано у 70-х роках, можливо — доповнив Енвер Цкітішвілі.

ЕНВЕР ЦКІТІШВІЛІ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ПРАТ «МК»АЗОВСТАЛЬ»: «Мы провели экспертизу, нам сказали, когда строили в 77 году этот цех, никакие конструкции не были даже рассчитаны на этот вес, если мы начнём что-то строить, все упадет сверху вниз и повлечёт жертвы, нам разрешения на это не дали».

Також гендиректор повідомив, що через наявність устаткування у виробника, вдалося прискорити строки реалізації одного з екопроектів. На рік раніше – вже в наступному році – у відділенні десульфурації чавуну побудуюсь новий комплекс з очищення димових газів. Та планові реконструкції продовжуються і комбінати готові надавати детальні звіти й надалі, зауважили генеральні директори підприємств.

Конструктив до зустрічі внесли представники охорони здоров’я, які спростували інформацію, розповсюджену у соціальних мережах про різкий зріст захворювань у Маріуполі через екологічний стан.

КСЕНІЯ СУХОВА, ЗАСТУПНИЦЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «Говоря о том, что 6,5 тысяч людей подписали такой пост, мы пугаем людей, это не правда, действительно, экология влияет на здоровье людей, это правда, и мы не можем этого скрывать. Но больше вопрос стоял в том, что политизируется тема. Говоря, что 6 тысяч человек лежат на койках, а у нас их всего 3 тысячи с психдиспасерами и наркодиспансерами, не хотелось бы, чтобы мы пугали людей».

Після активності у соціальних мережах, відділ охорони здоров’я щоденно проводить моніторинг, зауважила начальниця Управління охорони здоров’я.

СВІТЛАНА МАКАРОВА, НАЧАЛЬНИЦЯ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я: «Колебания статистические есть, есть рост, есть снижение, бронхолегочный отдел — это то, что мы берем в целом, так вот — заболеваемость с 14 года по 17 включительно, если в 14 — 123 тысячи, то в 17 — 121 тысяча заболеваний».

Нема явного зросту і онкологічних захворювань. Наявність яких, до слова, залежить від екології лише на 20%. Решта 50% здоров’я людини залежить від образу життя та харчування, ще 20% — від генетики та 10% від якості медичних послуг.

СЕРГІЙ ВОЛОШИН, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ОНКОЛОГІЧНОГО ДИСПАНСЕРУ: «В онкологии, прежде всего, существует 2 аспекта, социальный и биологический, социальный меняется быстро, но биологическая сущность меняется медленно, поэтому на сегодняшний день мы пожинаем плоды нашей жизни примерно 15-20 лет назад, что мы вдыхали, что мы ели, что курили».

Поставив крапку у засіданні міський голова, призначивши на 27 вересня наступну зустріч. До якої представники комбінатів повинні підготувати детальну статистику, графіки та презентації виконання реконструкцій, а також вирішити питання виробничої дисципліни. Медики, зі свого боку, підготують статистику — згідно з відомостями всієї України стосовно рівня захворювань у Маріуполі. До слова, відтепер такі засідання будуть проходити кожні 2 тижня.

Юлія Грановська, Олександр Ратушний, МСНПоделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

15 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
15 ноября 2018
В гостях у «Щедрика»
15 ноября 2018
Навчання та розвиток
15 ноября 2018
Зникле тепло
15 ноября 2018
«Зелений центр» святкує п’ятий День народження
15 ноября 2018
Відкриття пам’ятника Митрополита Ігнатія
15 ноября 2018
Нові мешканці зоопарку
14 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Дати відсіч готові!
14 ноября 2018
Як утеплити своє помешкання?
14 ноября 2018
Маріупольців стає менше
14 ноября 2018
На зимову перерву
14 ноября 2018
Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом
14 ноября 2018
Позачерговий виконком
14 ноября 2018
У гарячому полоні
13 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
13 ноября 2018
Комунальні проблеми
13 ноября 2018
Чи тепло в школах?
13 ноября 2018
Рада регіонального розвитку
13 ноября 2018
Річниця дитячого садочку № 159
13 ноября 2018
Здай кров — врятуй життя!
13 ноября 2018
«Острівець талантів»
13 ноября 2018
Чергова екологічна інспекція
12 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
12 ноября 2018
Хто має право на субсидію?