05 ноября
2018
Сюжеты

75

Погрози ректору Медичного університету

Напад на ректора Донецького медичного університету! Петра Кондратенка побили, а тепер погрожують вбити його або членів родини! Головна вимога катів — аби той залишив посаду. За словами самого керівника виша-переселенця — його переслідують відомі правоохоронці. Чому? Свою версію розповів на прес-конференції журналістам. Катерина Рудіна продовжить.

Після окупації Донецька, медичний університет перебрався на підконтрольну Україні територію. Наразі його філії базуються в Маріуполі, Краматорську та Лимані. Основний інструмент прибутків для українських вишів — іноземні студенти, адже вартість контрактів для них набагато дорожча. Співпраця здійснюється через тристоронній контракт — університет\студент\компанія-посередник. У Донецькому медичному іноземцями займається спеціально створений відділ міжнародних зв’язків, що знаходився в Кропивницькому. Там виписували офіційні запрошення потенційним студентам із 40 країн. Після того, як було надіслано понад тисячі запрошувальних документів, навчатись приїхала лише десята частина, через що керівництво закладу вирішило перевести профільний відділ у Краматорськ. За словами ректора, через те, що він зачепив міжнародну схему заробітку на іноземних студентах, з’явилась загроза його життю та членам його родини.

ПЕТРО КОНДРАТЕНКО, РЕКТОР ДОНЕЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ: «19 октября в 9 часов утра при выходе из подъезда дома, когда я шел на работу, на меня было совершено нападение неизвестными. Один из которых ударил меня в область грудной клетки, брызнул баллончиком с неизвестным отравляющим веществом, так же нападению подвергся водитель машины. При этом нападавшие угрожали мне, что, если я и дальше буду вести себя точно таким же образом, и не буду выполнять их требования, о которых я знаю, меня в следующий раз убьют».

Тиждень тому ректор та його дружина отримали повідомлення з погрозами вбивства. Петро Кондратенко наголошує — він знає тих, кому перейшов дорогу. За його словами — це відомі правоохоронці, прізвищ не називає. Навіть номер, з якого надійшли смс, підписаний у його телефоні. Проте на дзвінки тепер не відповідає.

Зі слів ректора, від нього вимагають — не втручатись у роботу відділу міжнародних зав’язків, виконувати будь-які вимоги компанії посередника та залишити посаду ректора. Водночас стало відомо, що паралельно діє сайт, де іноземцям виписують запрошення від імені Донецького медичного університету.

ПЕТРО КОНДРАТЕНКО, РЕКТОР ДОНЕЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ: «Стоимость обучения у нас составляет, допустим 3 тысячи долларов, стоимость обучения на лже-сайте составляет 7 тысяч долларов. Вот разница, которая попадает куда-то и, наверное, есть какая-то цепочка, где распространяются эти средства».

Про напад, погрози та деталі цієї історії ректор Донецького національного медичного університету Петро Кондратенко повідомив у поліцію, прокуратуру, СБУ, Міністерство охорони здоров’я та освіти. Правоохоронці деталей журналістам поки не розголошують — посилаючись на таємницю слідства.

ВАЛЕРІЯ ОСИПЕЦЬ, ПРЕС-ОФІЦЕР КРАМАТОРСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ: «Проводится досудебное следствие, было внесено его заявление, квалифицировано как «хулиганство» часть 1, статья 296 Уголовного кодекса Украины. Те заявления, которые он писал дополнительно, естественно, они тоже зарегистрированы и пришиты к материалам, на данный момент досудебное расследование, тайна следствия, есть лица установленные, я не могу вам сказать пока».

Ректор та його родина перебувають у постійному страху, проте й досі а ні підтримку, а ні охорону йому не надало жодне з означених відомств.

КАТЕРИНА РУДІНА, СЕРГІЙ МАКАРТИЧАН, МСНПоделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

15 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Дати відсіч готові!
14 ноября 2018
Як утеплити своє помешкання?
14 ноября 2018
Маріупольців стає менше
14 ноября 2018
На зимову перерву
14 ноября 2018
Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом
14 ноября 2018
Позачерговий виконком
14 ноября 2018
У гарячому полоні
13 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
13 ноября 2018
Комунальні проблеми
13 ноября 2018
Чи тепло в школах?
13 ноября 2018
Рада регіонального розвитку
13 ноября 2018
Річниця дитячого садочку № 159
13 ноября 2018
Здай кров — врятуй життя!
13 ноября 2018
«Острівець талантів»
13 ноября 2018
Чергова екологічна інспекція
12 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
12 ноября 2018
Хто має право на субсидію?
12 ноября 2018
День відкритих дверей у ПДТУ
12 ноября 2018
Підвищення мінімальної пенсії відбудеться незабаром
12 ноября 2018
Протипожежні навчання на Центральному ринку
12 ноября 2018
Загальноміська осіння толока
12 ноября 2018
Талановита молодь
12 ноября 2018
Розіграли Кубок області