11 декабря
2018
Сюжеты

192

Нове харчування для школярів

Оновлене здорове, збалансоване харчування чекає на школярів та вихованців дитячих садків Маріуполя. З початку наступного року у цих закладах діти кожного дня отримуватимуть комплексний обід, меню якого розробляли профільні фахівці. Скільки сплачуватимуть батьки за нові обіди своїх дітей, і що туди входитиме, розповість Інна Алабаш .

Марія разом із дочкою уважно роздивляється меню на кожен день. У школі, де навчається її чадо, презентують оновлене меню, яке пропонуватимуть наступного року не тільки тут, а й в усіх загальноосвітніх закладах міста.

МАРІЯ ГОЛОСЯПОВА, МАМА ШЕСТИКЛАСНИЦІ: «Директор школы пригласила всех желающих родителей прийти на презентацию, если будет, как сейчас презентуют, я не против».

З наступного року діти у школах та дитсадках харчуватимуться за новими стандартами. На кожен день – нові варіанти меню. Кількість складових одного обіду більша, тому і ціна вища. Та батьків це не лякає.

НАТАЛЯ ДАНЧЕНКО, МАМА ПЕРШОКЛАСНИКА: «Лучше, чем было, можно так сказать. То, что добавили сладкое, это отлично, потому что дети у нас все сладкоежки, так же какао – это тоже замечательно, и овощи — это всегда плюс».

Нове шкільне меню розроблялося під контролем фахівців та за обов’язковим дотриманням державних стандартів. Спеціалісти наголошують на важливості збалансованого раціону для дітей.

ОЛЕНА БОНДАРЕНКО, ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ ВІДДІЛУ КОНТРОЛЯ ЗА ДОТРИМАННЯМ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА: «В первую очередь, питание должно быть сбалансировано, правильное распределение химического состава продуктов – белки жиры и углеводы — в течении дня. Выполнение государственных норм питания, все эти требования освещены в документе постановления Кабинета министров Украины».

АНДРІЙ ЧУРИЛОВ, ДИТЯЧИЙ ХІРУРГ, ТРАВМАТОЛОГ: «Интенсивный рост идет именно в детском возрасте, подростковом, до 18 лет накапливается кальций, после 18 лет он у нас в организме только расходуется. Чем больше ребенок получит кальция в своем детском возрасте, это в первую очередь бобовые, кисломолочные продукты, тем крепче кости у него будут в дальнейшем».

Майбутнє меню шкільних їдальнь — різноманітне. Обов’язково до нього входитимуть м’ясо, риба та молоко, вони необхідні для формування міцного та здорового організму.

ЮРІЙ ТЕРНАВСЬКИЙ, ПІДПРИЄМЕЦЬ: «Город Мариуполь является первым среди городов Украины, который ввел новое меню. Расширенное меню позволяет сбалансировать углеводы, белки и, самое главное, кальцийсодержащие блюда, позволит обеспечить ребенка всеми микроэлементами, всеми необходимыми веществами, которые необходимы для роста молодого организма».

Повноцінний комплексний обід коштуватиме для учнів старших класів 23 гривні, для молодшої ланки вдвічі дешевше, а діти пільгових категорій, як і раніше, їстимуть безкоштовно.

ТЕТЯНА ЛУГОВА, ДИРЕКТОРКА ЗОШ № 15: «З наступного року починається нове харчування 50 на 50, я впевнена, що воно буде набагато якісніше, кожного дня будуть входити овочі, фрукти, молочна продукція».

Школярі не приховують цікавість до того, що вживатимуть вже наступного семестру, деякі навіть пропонують власні варіанти страв.

САША ЛОМЕКА, УЧЕНЬ 4 КЛАСУ: «Мне понравилось именно молочная продукция, я очень люблю молочную продукцию, хотелось бы чтобы нам ее добавили в меню и давали каждый день. Я хотел бы, чтобы добавили мое авторское – банановый салат по-домашнему».

ОЛЕНА ЛИСОВА, УЧЕНИЦЯ 11 КЛАСУ: «Мне бы хотелось добавить больше фруктов, потому что у нас больше акцент делается на выпечке. Здоровое питание в школе – это большое разнообразие гарниров, которое включает в себя овощи, вареный картофель, гречка, пшеничная каша, обязательно мясо, вареная рыбка, огурцы и т.п.».

Інна Алабаш, Роман Бабіч, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

22 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин
22 февраля 2019
До дитячого садочку — без проблем?
22 февраля 2019
Гендерна рівність в армії
22 февраля 2019
Відновлення миру в Україні
22 февраля 2019
Вибори 2019
22 февраля 2019
І знову футбол!
22 февраля 2019
Підвищення вартості проїзду
22 февраля 2019
«Метінвест-ПромСервісу» — чотири роки!
22 февраля 2019
Як отримати місце на ярмарку?
22 февраля 2019
Чи спростять програму ЗНО?
22 февраля 2019
Морозам бути?
22 февраля 2019
Жорсткі правила у Facebook
22 февраля 2019
Спартакіадні старти
21 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин
21 февраля 2019
Далі не пройшли
21 февраля 2019
Влучно в ціль
21 февраля 2019
«Приазов’є історичне»
21 февраля 2019
Нове обладнання для ЛПЦ-1700 ММКІ
21 февраля 2019
Монетизація субсидій
21 февраля 2019
Зустріч із представниками ОСББ
21 февраля 2019
Вибори 2019
21 февраля 2019
Як стати успішним медіатором
21 февраля 2019
Винагорода найкращим
21 февраля 2019
Непридатні меблі технічного ліцею
20 февраля 2019
Маріупольська Служба Новин