06 ноября
2018
Сюжеты

159

Навчання з музикою

Як звичайні уроки перетворити на цікавий інтерактив? На це питання можуть відповісти вже досвідчені педагоги. Тетяна Люта — одна з них. Про викладачку, що надихає своїх учнів — у сюжеті Дарини Годлевської.

Такі уроки у 2-Б класі проходять щодня. Вчителька загальноосвітньої школи № 15 Тетяна Люта в своїй роботі використовує нестандартні методи навчання, залучаючи дітей до мистецтва та творчості. Ось такі музичні інструменти та співи спонукають малечу краще засвоювати навчальний матеріал.

ТЕТЯНА ЛЮТА, ВЧИТЕЛЬКА ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗОШ № 15: «Музичні інструменти — це елементи орф-педагогіки, які допомагають в розвитку музикування, імпровізації на уроці. Це створює позитивний настрій, це знімає напругу, це дає шанс дитині виразити себе через гру на музичних інструментах. На жаль, не всі діти можуть ходити до музичної школи, але кожна дитина повинна розвиватися в цьому напрямку. Отак ми їх використовуємо, граємо, співаємо, і на математиці рахуємо дроби і наголоси ставимо, тобто ми пробуємо різні варіанти, щоб дітям було цікаво і вони краще запам’ятали і орієнтувалися в океані знань».

Поділитися своїм досвідом та осучаснити сферу освіти Тетяна Миколаївна вирішила в конкурсі «Найкращі вчителі Приазов’я-2018» та увійшла до топ-10. Головна її мета — зміна стосунків у школі та створення простору рівних, де кожен може розкривати свій талант.

ТЕТЯНА ЛЮТА, ВЧИТЕЛЬКА ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗОШ № 15: «Немає людини на світі, яка не вміє читати і писати. В кінці кінців всі навчаються, але яким чином? Коли буде ситуація довіри, поваги, розуміння, співпереживання, то це буде та платформа, на якій будуть виписуватися нові знання. Тобто, я говорю про те, що більш такою головною складовою інтелекту в школі є не IQ, а емоційний інтелект, як запорука розбудови нової форми стосунків і створення ситуації успіху і щастя на уроці».

Роби те, що любиш, з тими, кого любиш, і пам’ятай, що тобі пощастило — девіз Тетяни Лютої. Педагог наголошує, що майстерність вчителя полягає саме в різноманітності своєї праці та її мети. Іноді це і рутинні завданні, а іноді інтерактив. І такі методи до вподоби учням.

Про викладачку колеги говорять, що вона дійсно надихає та веде за собою учнів.

СВІТЛАНА ТІТОВА, ВЧИТЕЛЬКА ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗОШ № 15: «Не кожен може вивчитися на вчителя. Це природній дар. І природа наділила нашу Тетяну Миколаївну всіма якостями людськими, які мають бути у вчителя початкової школи. Її обожнюють діти, її поважають батьки. Вона є взірцем для колег, для мене, вона ніколи не стоїть на місці, вона постійно займається самоосвітою».

ТЕТЯНА ЛУГОВА, ДИРЕКТОРКА ЗОШ № 15: «Це в нас така творча, креативна інноваційна вчителька, вона більшість своїх уроків проводить на вулиці. Вона виховує дітей на цінностях, вона вчить дітей добру, щастю, бути здоровими. Вони разом з дітьми роблять годівнички, залучають до цього батьків. Якщо проходять якісь заходи масштабні, вона разом з дітьми танцює, грає, перевдягається і перевтілюється в той чи інший образ. Тобто, вона все робить разом з дітьми і батьками».

Конкурс «Найкращі вчителі Приазов’я-2018» вперше відбувся в Маріуполі завдяки підтримці Групи Метінвест.

ТЕТЯНА ЛЮТА, ВЧИТЕЛЬКА ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗОШ № 15: «Це шанс заявити про себе, ми дуже вдячні Метінвесту за те, що вони створюють нову філософію навчання. Реформування освіти передбачає партнерство. Великий трикутник: школа, влада і бізнес. Він є сталий і ми дуже вдячні, що саме Метінвест відгукнувся на цю подію і став сильною стороною в нашому спільному проекті заради наших дітей. Бо інвестуючи в дітей, Метінвест інвестує в майбутнє нашого міста і взагалі суспільства України».

Про інших педагогів із «топ-10» «Найкращих вчителів Приазов’я» ми розповімо в наших наступних випусках.

Дарина Годлевська, Олексій Павлюк, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

20 января 2019
#Тут Варто Працювати — тренер з баскетболу
20 января 2019
Водохресні купання
18 января 2019
Маріупольська Служба Новин
18 января 2019
Підсумки роботи правоохоронців за 2018 рік
18 января 2019
Навчання з порятунку людей на воді взимку
18 января 2019
Піони «розквітнуть» у разі потреби
18 января 2019
Іду на Ви!
18 января 2019
Як підготуватися до Водохреща?
18 января 2019
Право на життя
17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!
17 января 2019
Втілення в життя проекту «Місто — нашими руками»
17 января 2019
Підтоплення квартир
16 января 2019
Маріупольська Служба Новин
16 января 2019
Чи готові маріупольці оновити відносини?
16 января 2019
Озброєний напад
16 января 2019
Модернізація системи газоочищення конверторного цеху «Азовсталі»
16 января 2019
Обережно — ожеледиця!
16 января 2019
День вшанування «Кіборгів»
16 января 2019
На збори до Туреччини!
16 января 2019
Військові медики переднього краю