06 ноября
2018
Сюжеты

61

Навчання з музикою

Як звичайні уроки перетворити на цікавий інтерактив? На це питання можуть відповісти вже досвідчені педагоги. Тетяна Люта — одна з них. Про викладачку, що надихає своїх учнів — у сюжеті Дарини Годлевської.

Такі уроки у 2-Б класі проходять щодня. Вчителька загальноосвітньої школи № 15 Тетяна Люта в своїй роботі використовує нестандартні методи навчання, залучаючи дітей до мистецтва та творчості. Ось такі музичні інструменти та співи спонукають малечу краще засвоювати навчальний матеріал.

ТЕТЯНА ЛЮТА, ВЧИТЕЛЬКА ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗОШ № 15: «Музичні інструменти — це елементи орф-педагогіки, які допомагають в розвитку музикування, імпровізації на уроці. Це створює позитивний настрій, це знімає напругу, це дає шанс дитині виразити себе через гру на музичних інструментах. На жаль, не всі діти можуть ходити до музичної школи, але кожна дитина повинна розвиватися в цьому напрямку. Отак ми їх використовуємо, граємо, співаємо, і на математиці рахуємо дроби і наголоси ставимо, тобто ми пробуємо різні варіанти, щоб дітям було цікаво і вони краще запам’ятали і орієнтувалися в океані знань».

Поділитися своїм досвідом та осучаснити сферу освіти Тетяна Миколаївна вирішила в конкурсі «Найкращі вчителі Приазов’я-2018» та увійшла до топ-10. Головна її мета — зміна стосунків у школі та створення простору рівних, де кожен може розкривати свій талант.

ТЕТЯНА ЛЮТА, ВЧИТЕЛЬКА ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗОШ № 15: «Немає людини на світі, яка не вміє читати і писати. В кінці кінців всі навчаються, але яким чином? Коли буде ситуація довіри, поваги, розуміння, співпереживання, то це буде та платформа, на якій будуть виписуватися нові знання. Тобто, я говорю про те, що більш такою головною складовою інтелекту в школі є не IQ, а емоційний інтелект, як запорука розбудови нової форми стосунків і створення ситуації успіху і щастя на уроці».

Роби те, що любиш, з тими, кого любиш, і пам’ятай, що тобі пощастило — девіз Тетяни Лютої. Педагог наголошує, що майстерність вчителя полягає саме в різноманітності своєї праці та її мети. Іноді це і рутинні завданні, а іноді інтерактив. І такі методи до вподоби учням.

Про викладачку колеги говорять, що вона дійсно надихає та веде за собою учнів.

СВІТЛАНА ТІТОВА, ВЧИТЕЛЬКА ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗОШ № 15: «Не кожен може вивчитися на вчителя. Це природній дар. І природа наділила нашу Тетяну Миколаївну всіма якостями людськими, які мають бути у вчителя початкової школи. Її обожнюють діти, її поважають батьки. Вона є взірцем для колег, для мене, вона ніколи не стоїть на місці, вона постійно займається самоосвітою».

ТЕТЯНА ЛУГОВА, ДИРЕКТОРКА ЗОШ № 15: «Це в нас така творча, креативна інноваційна вчителька, вона більшість своїх уроків проводить на вулиці. Вона виховує дітей на цінностях, вона вчить дітей добру, щастю, бути здоровими. Вони разом з дітьми роблять годівнички, залучають до цього батьків. Якщо проходять якісь заходи масштабні, вона разом з дітьми танцює, грає, перевдягається і перевтілюється в той чи інший образ. Тобто, вона все робить разом з дітьми і батьками».

Конкурс «Найкращі вчителі Приазов’я-2018» вперше відбувся в Маріуполі завдяки підтримці Групи Метінвест.

ТЕТЯНА ЛЮТА, ВЧИТЕЛЬКА ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗОШ № 15: «Це шанс заявити про себе, ми дуже вдячні Метінвесту за те, що вони створюють нову філософію навчання. Реформування освіти передбачає партнерство. Великий трикутник: школа, влада і бізнес. Він є сталий і ми дуже вдячні, що саме Метінвест відгукнувся на цю подію і став сильною стороною в нашому спільному проекті заради наших дітей. Бо інвестуючи в дітей, Метінвест інвестує в майбутнє нашого міста і взагалі суспільства України».

Про інших педагогів із «топ-10» «Найкращих вчителів Приазов’я» ми розповімо в наших наступних випусках.

Дарина Годлевська, Олексій Павлюк, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

15 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Дати відсіч готові!
14 ноября 2018
Як утеплити своє помешкання?
14 ноября 2018
Маріупольців стає менше
14 ноября 2018
На зимову перерву
14 ноября 2018
Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом
14 ноября 2018
Позачерговий виконком
14 ноября 2018
У гарячому полоні
13 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
13 ноября 2018
Комунальні проблеми
13 ноября 2018
Чи тепло в школах?
13 ноября 2018
Рада регіонального розвитку
13 ноября 2018
Річниця дитячого садочку № 159
13 ноября 2018
Здай кров — врятуй життя!
13 ноября 2018
«Острівець талантів»
13 ноября 2018
Чергова екологічна інспекція
12 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
12 ноября 2018
Хто має право на субсидію?
12 ноября 2018
День відкритих дверей у ПДТУ
12 ноября 2018
Підвищення мінімальної пенсії відбудеться незабаром
12 ноября 2018
Протипожежні навчання на Центральному ринку
12 ноября 2018
Загальноміська осіння толока
12 ноября 2018
Талановита молодь
12 ноября 2018
Розіграли Кубок області