16 октября
2018
Сюжеты

142

Наскільки здорожчав хліб?

Один із найголовніших продуктів – хліб може зрости в ціні аж до 30% до кінця року. Про це кажуть деякі експерти. Вони впевнені, що прайс на вироби з борошна зростатиме.

Альона працює продавчинею хлібо-булочних виробів вже п’ятий місяць. На вітрині – рум’яна та духмяна випічка на будь-який смак. Дівчина каже, що є навіть постійні покупці. І не зважаючи на невелике здорожчання товару, з приходом осені, хліб купують все більше і більше.

АЛЬОНА КОВТОНЮК, ПРОДАВЧИНЯ ХЛІБА: «Найбільше, звісно, беруть бездріжджовий хліб. Його ціна – дванадцять гривень. Не можу сказати, що купівля залежить від ціни. Хліб розкуповують завжди добре. Здебільшого полюбляють бездріжджовий хліб. На ціну не дуже дивляться. Хоча люблять, коли по акції хліб. З приходом осені білий хліб стали купувати менше».

Експерти з асоціації постачальників торговельних мереж поділилися інформацією щодо останнього здорожчання хлібних виробів в Україні. Так житній хліб виріс в ціні майже на 17%, пшеничний із борошна першого ґатунку додав 12%, батон зріс в ціні на 10%, а пшеничний хліб із борошна вищого ґатунку – на 7%.

Також експерти зазначають, що подорожчання більш дорогих сортів хліба відбувається значно меншими темпами, ніж найдешевших сортів. Тому загальне зростання вартості найнижчих за ціною сортів хліба в нашій країні складе до 20% за 2018 рік.

Керівник асоціації фермерів України Іван Томич впевнений, що ціна на випічку в Україні може зрости аж до 30%. Такі прогнози він робить через погану якість пшениці.

ІВАН ТОМИЧ, КЕРІВНИК АСОЦІАЦІЇ ФЕРМЕРІВ УКРАЇНИ: «Другий і третій класи пшениці виявилися недостатньо урожайними цього року. Влітку іноді занадто дощило. Водночас кілька місяців стояла тотальна засуха. Всі ці несприятливі умови вплинули на врожайність зернових. Якісна пшениця виявилася неякісною, її рейтинги знизилися, і це впливає на ціни».

У Маріуполі, як і в багатьох інших містах України, чи не на кожному кроці пекарні, супермаркети з великим асортиментом хлібних товарів, невеличкі хлібні кіоски, магазинчики з випічкою на будь-який смак. Скільки ж маріупольці витрачають на цей, завжди бажаний, продукт на кожному столі? Та чи не стали економити на випічці містяни?

ОПИТУВАННЯ:

«Усе дорожчає та дорожчає, і коли воно скінчиться невідомо».

«З віком став менше хлібо-булочних продуктів купувати, більше – рибку на овочі. Якось обходимося, розумієте, а хліба стали менше їсти, мабуть, вік бере своє».

«Булочки в столовій їси? Нам все одно на здорожчання – ми не їмо хліб».

«Я його взагалі не купую, пенсія маленька. Краще б не на товари ціни підіймали, а пенсію, пенсія маленька».

Проте чимало з опитаних містян запевнили, що хліб – це одна з найголовніших складових їхнього раціону, тому незважаючи на те, чи дорожчатиме випічка, чи ні – купуватимуть обов’язково.

«Купуємо хліб, без хліба нікуди не подінешся, але в той же час на комусь подорожчання відобразиться. Хліб вже десь тричі здорожчав, взимку ще обіцяють».

«Хліба їм багато. Буханку в день – це мінімум з’їдаю: білий і чорний. Мені чорний більше подобається. Менше їсти хліба неможливо, тим паче всі звикли хліб їсти нормально, ось як мені сало без хліба їсти? Це знущання».

«Я весь час беру хліб бездріжджовий. Дорожчатиме він чи ні, я все одно купуватиму».

«Хліб – це всьому голова, будемо купувати за будь-яку ціну. Звичайно, дуже погано, що він дорожчає».

Тож, мабуть, незабаром купувати хліб доведеться за більш високою ціною. Принаймні, про це свідчать прогнози експертів.

Інна Алабаш, Володимир Кочура, МСНПоделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

15 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 ноября 2018
Дати відсіч готові!
14 ноября 2018
Як утеплити своє помешкання?
14 ноября 2018
Маріупольців стає менше
14 ноября 2018
На зимову перерву
14 ноября 2018
Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом
14 ноября 2018
Позачерговий виконком
14 ноября 2018
У гарячому полоні
13 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
13 ноября 2018
Комунальні проблеми
13 ноября 2018
Чи тепло в школах?
13 ноября 2018
Рада регіонального розвитку
13 ноября 2018
Річниця дитячого садочку № 159
13 ноября 2018
Здай кров — врятуй життя!
13 ноября 2018
«Острівець талантів»
13 ноября 2018
Чергова екологічна інспекція
12 ноября 2018
Маріупольська Служба Новин
12 ноября 2018
Хто має право на субсидію?
12 ноября 2018
День відкритих дверей у ПДТУ
12 ноября 2018
Підвищення мінімальної пенсії відбудеться незабаром
12 ноября 2018
Протипожежні навчання на Центральному ринку
12 ноября 2018
Загальноміська осіння толока
12 ноября 2018
Талановита молодь
12 ноября 2018
Розіграли Кубок області