17 мая
2018
Сюжеты

373

Мовою барв, орнаментів і крою

Свято національної єдності, культури та патріотизму. Сьогодні Україна відзначає День вишиванки. Тисячі маріупольців приєдналися до урочистостей та прийшли на роботу і у навчальні заклади в українських національних костюмах. З чого почалася історія свята, та де у Маріуполі можна побачити унікальну виставку різнобарвних сорочок – розповість Анна Дорохова.

День вишиванки — свято, яке за 12 років пройшло шлях від флешмобу чернівецьких студентів до культурної події міжнародного рівня. У 2006-му Леся Воронюк звернула увагу на вишиту сорочку, в якій один з її однокурсників часто ходив на пари. Народилася ідея вибрати один день і всім, у кого є бажання, вдягнути національний костюм. Незабаром ініціативу молоді підтримали у багатьох ВИШах, а також школах, дитсадках та інших установах. А трохи згодом – у всій країні.

Традиція вишивати залишається актуальною і сьогодні, особливо серед старшого покоління. Так, у центральній бібліотеці імені Короленка відкрилася виставка маріупольської вишивальниці Ольги Фесенко, на якій представлені 10 моделей українських народних костюмів.

НАТАЛІЯ КІБКАЛО, ЗАВІДУЮЧА СЕКТОРОМ ЧИТАЛЬНОГО ЗАЛУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ МІСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ ІМ. КОРОЛЕНКА: «Мобильная галерея «Мир увлечений» у нас работает уже давно, с 2005 года. И мы таким вот образом поддерживаем наших мариупольских аматоров, предоставляя им совершенно свободно помещение, для того чтобы они могли показать свои работы. Ольга Павловна, я так думаю, популяризирует таким вот образом. Хочет, чтобы мариупольчанки наши ходили такие индивидуальные, аутентичные, можно сказать».

Майстриня розповідає — любов до рукоділля ще у дитинстві прищепили їй мама та бабуся, які самі шили одяг для всієї родини. Заповітною мрією Ольги Фесенко було створити власну виставку. На це їй знадобилося близько 10 років.

ОЛЬГА ФЕСЕНКО, КЕРІВНИК НАРОДНОГО КЛУБУ-СТУДІЇ ЛЮБИТЕЛІВ ВИШИВКИ «РУШНИЧОК»: «Я маю більше тисячі орнаментів, збірки такі. Найдавніший — 47 року візерунок у мене. Це кропітка робота. Кожного дня по 4 години на протязі 3-4 місяців, в залежності від складності малюнка. Ось я тримаю у руках полтавську сорочку, вона буде за полтавськими мотивами білим по білому вишита. Літня сорочка, планую до ювілею міста вже вийти в цій сорочці».

З давніх-давен вишиванка для українців вважалася сильним оберегом від усіх недуг і негод. Кожен візерунок, стібок та колір мають своє значення.

ТЕТЯНА ЧЕБАНОВА, ВІДВІДУВАЧКА ВИСТАВКИ: «То, что на лице, мы вышиваем для людей, а то, что на изнанке — вышиваем для Бога. То есть изнанка, как и в рушнике, так и в вышиванке должна быть идеальной, без узелков, без всяких там кривых переходов. Мне, наверное, сродни осень. Потому что у меня уже этот возраст. Но правильно, как сказала Ольга – хочется привнести даже в этом возрасте побольше именно положительных эмоций. Мне нравится то, что она разноцветная, разнобарвная, пёстренькая. Это мне нравится».

Виставка триватиме до кінця червня. Усі бажаючі можуть завітати до бібліотеки та особисто переконатися, наскільки гарне та витончене українське народне вбрання.

ОКСАНА АБАКУМЕНКО, ВІДВІДУВАЧКА ВИСТАВКИ: «Очень красиво. Хотелось бы, чтобы в нашем крае такие выставки были почаще».

АННА ДОРОХОВА, КАТЕРИНА БОГДАНОВА, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

18 октября 2018
Нова дислокація морських піхотинців
18 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
18 октября 2018
Коли двір грає новими барвами
18 октября 2018
Всеукраїнський турнір юних географів
18 октября 2018
Сортуй та заробляй
18 октября 2018
Пенсійні питання
18 октября 2018
День протидії торгівлі людьми
18 октября 2018
Безкоштовні імпланти
17 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
17 октября 2018
Турнір пам’яті чемпіона
17 октября 2018
Конференція сталеплавильників України
17 октября 2018
Неспокійний ранок
17 октября 2018
Чи буде покарання?
17 октября 2018
Гість в студії — в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Олена Павлова
17 октября 2018
Звідки тече?
17 октября 2018
Маріупольські майстри єдиноборств найкращі у Донецькій області
16 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
16 октября 2018
Ігри Нескорених
16 октября 2018
Як утилізувати опале листя?
16 октября 2018
Не чіпайте воду!
16 октября 2018
Наскільки здорожчав хліб?
16 октября 2018
Закрити не можна залишити
16 октября 2018
У Маріуполі затримали грабіжника
16 октября 2018
Безкоштовна діагностика
14 октября 2018
Маріупольська Служба Новин