09 февраля
2018
Сюжеты

62

Ми не збираємося підіймати «лапки» перед ворогом

Операція «Широкине». Гарячі бої, що продовжувалися протягом 5 днів: з 10 по 15 лютого 2015 року, тоді закінчилися перемогою українських військових. Село було звільнено від бійців так званих бандформувань, а місцеві жителі вивезені на підконтрольну територію. Над місцевістю знову підняли наш синьо-жовтий прапор. Аби пригадати ті події на Сході, ми поспілкувалися з бійцем «Азову», який брав безпосередню участь в операції. Детальніше Юлія Грановська.

Андрій Ігнатюк, або «Спайдер» приїхав на Схід зі Львову 4 роки тому, тоді й вступив до полку «Азов», який тільки но формувався. Говорить, рішення прийняв швидко. Покинув свою роботу в якості організатора культурних проектів та відправився на Донбас. Згадує, перше, що відчув, коли приїхав сюди — це драйв, страх та бажання зробити щось гідне в житті.

АНДРІЙ ІГНАТЮК, ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБИСТИМ СКЛАДОМ: «Решение было принято за минуту, я собрался буквально за 15 минут, подошел к отцу, обнялись с ним и я уехал. Мы приехали в Киев, по дороге в Киеве нам сказали, что есть возможность прийти к ребятам, приехали, все ребята были со знакомых компаний, мы с ними неоднократно на концертах встречались, но большая часть была с востока».

Андрій розповідає, «Азов» — це одна велика сім’я. Серед військових є й колишні танцюристи і лектори.

АНДРІЙ ІГНАТЮК, ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБИСТИМ СКЛАДОМ: «Да все были, у нас даже видео было, где он сальсой, кажется, занимался, он полностью в форме красиво вытанцовывал на бронемашине, были художники, да кого только не было — лекторы, философы, то есть публика полностью разношерстная на самом деле».

На питання, що допомагає військовим не втрачати розуму у запеклих боях, чоловік відповідає — гумор. Та от у Широкінській операції було не до жартів — зауважив «Спайдер». Тоді напередодні боїв за звільнення села у Маріуполі був обстріляний Східний, взяті в кільце військовослужбовці у Дебальцево.

АНДРІЙ ІГНАТЮК, ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБИСТИМ СКЛАДОМ: «Командованием было принято решение отдавить плацдарм подальше от Мариуполя, дабы больше не происходило таких событий. Я не участвовал  в разработках, нам было доведено 8 или 9 числа, что каждая рота имела свое направление, первая рота заходила на Павлополь, вторая — на Коминтерново, а третья — на Широкино».

Підготовка до операції відбувалася у короткі терміни, розповідає Андрій. На той час огнева підтримка програвала ворогу, а артилерії в «Азові» взагалі не було.

АНДРІЙ ІГНАТЮК, ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБИСТИМ СКЛАДОМ: «Главное преимущество их было, это что часть из них были местные, то есть с Донецка. Какая-то крупица была местными, знали, что куда повернуть, где куда заехать, какая дорожка, мы этого не могли знать, поскольку они уже на той территории стояли, у них было время это обследовать. Мы же заходили на новое для нас, не было за что цепляться и понимать, как двигаться».

Нажаль втрат серед хлопців уникнути не вдалося .

АНДРІЙ ІГНАТЮК, ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБИСТИМ СКЛАДОМ: «Первый при разведке погиб «Уж», и потом после уже операции, когда мы уже сидели и ротировались домой, потери были небольшие, но пару человек погибло от обстрелов, одного хлопца завалило плитой».

Українським військовим все ж вдалося не лише визволити село, а й вивезти мирних громадян на підконтрольну територію. Вже пройшло 3 роки після тих подій, а у Широкине й надалі майорить прапор України. Андрій продовжує службу в «Азові». Хлопці й надалі боронять наші кордони.

Юлія Грановська, Катерина Богданова, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

23 февраля 2018
Телекухня розкриває секрети
23 февраля 2018
У фінал не пройшли
23 февраля 2018
Донецькому прикордонному загону — 62 роки
23 февраля 2018
Відкритий муніципалітет
23 февраля 2018
Боротьба за бронзу триває
23 февраля 2018
Святе місце пустим не буває!
23 февраля 2018
Козацька республіка
23 февраля 2018
Життя з чистого аркуша
23 февраля 2018
У Маріуполі знову сніг!
23 февраля 2018
Маріупольська Служба Новин
22 февраля 2018
МАРІУПОЛЬСЬКА СЛУЖБА НОВИН
22 февраля 2018
ВІЙСЬКОВА ВИСТАВКА МІНІАТЮРНИХ РОБІТ
22 февраля 2018
КОМУНАЛЬНІ СУПЕРЕЧКИ
22 февраля 2018
ЖИТТЯ ПІД МИРНИМ НЕБОМ
22 февраля 2018
ДЕМОНТАЖ САРТАНСЬКОГО БЛОКПОСТУ
22 февраля 2018
ДІЯЛЬНІСТЬ РОБОЧОЇ ГРУПИ З БЕЗПЕКИ
22 февраля 2018
МАРІУПОЛЬ ПОПОВНИВСЯ 14-МА НОВИМИ АВТОБУСАМИ
22 февраля 2018
ВІЗИТ ОЛЕГА ЛЯШКА ДО МАРІУПОЛЯ
22 февраля 2018
ПОЖЕЖА ЧЕРЕЗ КОРОТКЕ ЗАМИКАННЯ
21 февраля 2018
ШТАНЗІ КОЖЕН ВІК ПІДВЛАДНИЙ
21 февраля 2018
Гість студії — Глава Федерації футболу Маріуполя Василь Журавльов
21 февраля 2018
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
21 февраля 2018
РОЗПОЧАЛИ З ПЕРЕМОГИ
21 февраля 2018
Маріупольська служба новин
21 февраля 2018
РЕКОНСТРУКЦІЯ ЗОНИ КОМФОРТУ