09 февраля
2018
Сюжеты

171

Ми не збираємося підіймати «лапки» перед ворогом

Операція «Широкине». Гарячі бої, що продовжувалися протягом 5 днів: з 10 по 15 лютого 2015 року, тоді закінчилися перемогою українських військових. Село було звільнено від бійців так званих бандформувань, а місцеві жителі вивезені на підконтрольну територію. Над місцевістю знову підняли наш синьо-жовтий прапор. Аби пригадати ті події на Сході, ми поспілкувалися з бійцем «Азову», який брав безпосередню участь в операції. Детальніше Юлія Грановська.

Андрій Ігнатюк, або «Спайдер» приїхав на Схід зі Львову 4 роки тому, тоді й вступив до полку «Азов», який тільки но формувався. Говорить, рішення прийняв швидко. Покинув свою роботу в якості організатора культурних проектів та відправився на Донбас. Згадує, перше, що відчув, коли приїхав сюди — це драйв, страх та бажання зробити щось гідне в житті.

АНДРІЙ ІГНАТЮК, ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБИСТИМ СКЛАДОМ: «Решение было принято за минуту, я собрался буквально за 15 минут, подошел к отцу, обнялись с ним и я уехал. Мы приехали в Киев, по дороге в Киеве нам сказали, что есть возможность прийти к ребятам, приехали, все ребята были со знакомых компаний, мы с ними неоднократно на концертах встречались, но большая часть была с востока».

Андрій розповідає, «Азов» — це одна велика сім’я. Серед військових є й колишні танцюристи і лектори.

АНДРІЙ ІГНАТЮК, ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБИСТИМ СКЛАДОМ: «Да все были, у нас даже видео было, где он сальсой, кажется, занимался, он полностью в форме красиво вытанцовывал на бронемашине, были художники, да кого только не было — лекторы, философы, то есть публика полностью разношерстная на самом деле».

На питання, що допомагає військовим не втрачати розуму у запеклих боях, чоловік відповідає — гумор. Та от у Широкінській операції було не до жартів — зауважив «Спайдер». Тоді напередодні боїв за звільнення села у Маріуполі був обстріляний Східний, взяті в кільце військовослужбовці у Дебальцево.

АНДРІЙ ІГНАТЮК, ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБИСТИМ СКЛАДОМ: «Командованием было принято решение отдавить плацдарм подальше от Мариуполя, дабы больше не происходило таких событий. Я не участвовал  в разработках, нам было доведено 8 или 9 числа, что каждая рота имела свое направление, первая рота заходила на Павлополь, вторая — на Коминтерново, а третья — на Широкино».

Підготовка до операції відбувалася у короткі терміни, розповідає Андрій. На той час огнева підтримка програвала ворогу, а артилерії в «Азові» взагалі не було.

АНДРІЙ ІГНАТЮК, ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБИСТИМ СКЛАДОМ: «Главное преимущество их было, это что часть из них были местные, то есть с Донецка. Какая-то крупица была местными, знали, что куда повернуть, где куда заехать, какая дорожка, мы этого не могли знать, поскольку они уже на той территории стояли, у них было время это обследовать. Мы же заходили на новое для нас, не было за что цепляться и понимать, как двигаться».

Нажаль втрат серед хлопців уникнути не вдалося .

АНДРІЙ ІГНАТЮК, ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБИСТИМ СКЛАДОМ: «Первый при разведке погиб «Уж», и потом после уже операции, когда мы уже сидели и ротировались домой, потери были небольшие, но пару человек погибло от обстрелов, одного хлопца завалило плитой».

Українським військовим все ж вдалося не лише визволити село, а й вивезти мирних громадян на підконтрольну територію. Вже пройшло 3 роки після тих подій, а у Широкине й надалі майорить прапор України. Андрій продовжує службу в «Азові». Хлопці й надалі боронять наші кордони.

Юлія Грановська, Катерина Богданова, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

25 мая 2018
Маріупольська Служба Новин
24 мая 2018
Маріупольська Служба Новин
24 мая 2018
Гість програми — лікар-терапевт, консультант МОЗ України Юлія Брикульська
24 мая 2018
Кіберзагроза
24 мая 2018
Капітальний ремонт магістрального водогону
24 мая 2018
Відновлення автосполучення
24 мая 2018
Доброзичлива медицина
24 мая 2018
Допомога військовим
23 мая 2018
Маріупольська Служба Новин
23 мая 2018
Гість студії — секретар міської ради Степан Махсма
23 мая 2018
31 сесія міської ради
23 мая 2018
В ім’я науки
23 мая 2018
Талаківка потрапила під обстріл
23 мая 2018
День морської піхоти України
23 мая 2018
Пенсійні перепони
23 мая 2018
Граємо з бразильцями
23 мая 2018
Обласний чемпіонат у Маріуполі
22 мая 2018
Маріупольська Служба Новин
22 мая 2018
Вони так і не повернулися з рейсу
22 мая 2018
Буфети навчальних закладів поза законом
22 мая 2018
Навіщо селам об’єднуватись з містом?
22 мая 2018
В Україні стартувало ЗНО-2018
22 мая 2018
Чи потрібен ринок?
22 мая 2018
Риба моєї мрії
22 мая 2018
Гість програми — депутат міської ради Ірина Дудіна