13 апреля
2018
Сюжеты

139

Маріуполь відвідала словацька делегація

Дізнатися про будні прифронтового міста та домовитись про подальшу співпрацю. Сьогодні до Маріуполя завітала словацька делегація. Дипломати зустрілись з керівництвом міста та області. Про що говорили? Знає Катерина Рудіна.

Делегація у складі посла в Україні та Державного секретаря Міністерства іноземних та європейських справ Словаччини поспілкувалась із керівництвом Маріуполя та Донецької області. Гості наголосили на чіткі позиції своєї держави щодо абсолютної підтримки України на світовому рівні та підкреслили бажання продовжувати дружні дипломатичні стосунки, які країни підтримують вже протягом 25 років.

ЛУКАШ ПАРІЗЕК, ДЕРЖАВНИЙ СЕКРЕТАР МІНІСТЕРСТВА ІНОЗЕМНИХ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ СПРАВ СЛОВАЧЧИНИ: «Готовится заседание совместной комиссии по экономическим вопросам между нашими двумя странами. Я, со своей стороны, всегда буду поддерживать развитие экономических отношений. Также поздравляю Украину с теми успехами в приближении к Евросоюзу, которых вы добились в прошлом году, и можете дальше рассчитывать на нашу поддержку. Будем стараться укреплять наши отношения, будем помогать там, где можем».

Павло Жебрівський розповів гостям про бойові дії, що ведуться неподалік Маріуполя. Він підкреслив — за час війни в нашому регіоні лише на контрольованій території пошкоджено та знищено більше 12 тисяч житлових об’єктів, наголосивши на потребі в підтримці у їхньому відновленні, і не тільки.

ПАВЛО ЖЕБРІВСЬКИЙ, ГОЛОВА ДОНЕЦЬКОЇ ОДА: «Самая большая проблема сегодня у нас – это, безусловно, вода. Самое страшное — это то, что сегодня Южнодонбасский канал повреждён, и на сегодняшний день Мариуполь, Волновахский, Никольский и Марьинский районы получают достаточно плохую воду, нам не разрешают восстанавливать эти объекты, режима тишины нет».

Незважаючи на проблеми прифронтового міста, Вадим Бойченко підкреслив той факт, що Маріуполь стрімко розвивається в різноманітних напрямах (чи сферах) і є безпечним для мешканців та відкритим для переселенців.

ВАДИМ БОЙЧЕНКО, МІСЬКИЙ ГОЛОВА: «Мы приняли в свою семью здесь в городе Мариуполе более 100 тысяч переселенцев, добавив к своим 460 тысячам. Мы открыли двери трём вузам-переселенцам. Большой вызовом сегодня для Мариуполя — поднять вот ту инфраструктуру, которая частично переместилась сегодня в город Мариуполь: где-то здесь временем было разрушено, где-то войной разрушенные объекты — это всё нужно восстанавливать. Мы построили внутреннюю систему безопасности, которая опирается сегодня на комплексный подход».

Уважно вислухавши керівників міста та області, гості заявили про те, що приїхали не з пустими руками.

ЮРАЙ СІВАЧЕК, ПОСОЛ СЛОВАЧЧИНИ В УКРАЇНІ: «Что касается нашей помощи, то мы не безразличны. На сей раз мы все-таки хотели бы расширить наше участие».

Наприкінці зустрічі сторони обмінялись символічними подарунками.

Коментар: «У нас есть Бахмут — город, в котором есть соль. Этой соли более 3 млн лет, хотели вручить вам и поблагодарить. Это хрустальные изделия, вы знаете, хрусталь у нас производился исторически и производится, это хороший подарок в офис. У города Мариуполя тоже есть подарки, это наш новый бренд».

КАТЕРИНА РУДІНА, КАТЕРИНА БОГДАНОВА, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

24 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
23 сентября 2018
Гість студії — перший заступник міського голови Михайло Когут
23 сентября 2018
#ТутВартоПрацювати: професія вчитель
23 сентября 2018
Вдома краще
23 сентября 2018
Як святкуватимуть День міста?
23 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
23 сентября 2018
Невиправна трагедія
21 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
21 сентября 2018
Реконструція продовжується
21 сентября 2018
А де вода?
21 сентября 2018
Зупинка доменної печі №4 «Азовсталі» на капремонт
21 сентября 2018
Попереду — «Олександрія»
21 сентября 2018
Найкращі вчітелі Приазов’я — 2018
21 сентября 2018
Право на мир
21 сентября 2018
«Мирне літо — дітям Донбасу»
21 сентября 2018
Першокурсники Юридичного та Морського інституту прийняли присягу
20 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
20 сентября 2018
Універсальна картка для пенсіонерів
20 сентября 2018
Придбання житла для дітей-сиріт і переселенців
20 сентября 2018
Перевірка санітарних норм з продажу фаст-фудів
20 сентября 2018
Боротьба з недотриманням трудового законодавства
20 сентября 2018
У Маріуполі встановлять морський екологічний пост
20 сентября 2018
Заходи безпеки через НМУ
20 сентября 2018
Вшанування пам’яті великого керівника
19 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин