13 апреля
2018
Сюжеты

164

Маріуполь відвідала словацька делегація

Дізнатися про будні прифронтового міста та домовитись про подальшу співпрацю. Сьогодні до Маріуполя завітала словацька делегація. Дипломати зустрілись з керівництвом міста та області. Про що говорили? Знає Катерина Рудіна.

Делегація у складі посла в Україні та Державного секретаря Міністерства іноземних та європейських справ Словаччини поспілкувалась із керівництвом Маріуполя та Донецької області. Гості наголосили на чіткі позиції своєї держави щодо абсолютної підтримки України на світовому рівні та підкреслили бажання продовжувати дружні дипломатичні стосунки, які країни підтримують вже протягом 25 років.

ЛУКАШ ПАРІЗЕК, ДЕРЖАВНИЙ СЕКРЕТАР МІНІСТЕРСТВА ІНОЗЕМНИХ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ СПРАВ СЛОВАЧЧИНИ: «Готовится заседание совместной комиссии по экономическим вопросам между нашими двумя странами. Я, со своей стороны, всегда буду поддерживать развитие экономических отношений. Также поздравляю Украину с теми успехами в приближении к Евросоюзу, которых вы добились в прошлом году, и можете дальше рассчитывать на нашу поддержку. Будем стараться укреплять наши отношения, будем помогать там, где можем».

Павло Жебрівський розповів гостям про бойові дії, що ведуться неподалік Маріуполя. Він підкреслив — за час війни в нашому регіоні лише на контрольованій території пошкоджено та знищено більше 12 тисяч житлових об’єктів, наголосивши на потребі в підтримці у їхньому відновленні, і не тільки.

ПАВЛО ЖЕБРІВСЬКИЙ, ГОЛОВА ДОНЕЦЬКОЇ ОДА: «Самая большая проблема сегодня у нас – это, безусловно, вода. Самое страшное — это то, что сегодня Южнодонбасский канал повреждён, и на сегодняшний день Мариуполь, Волновахский, Никольский и Марьинский районы получают достаточно плохую воду, нам не разрешают восстанавливать эти объекты, режима тишины нет».

Незважаючи на проблеми прифронтового міста, Вадим Бойченко підкреслив той факт, що Маріуполь стрімко розвивається в різноманітних напрямах (чи сферах) і є безпечним для мешканців та відкритим для переселенців.

ВАДИМ БОЙЧЕНКО, МІСЬКИЙ ГОЛОВА: «Мы приняли в свою семью здесь в городе Мариуполе более 100 тысяч переселенцев, добавив к своим 460 тысячам. Мы открыли двери трём вузам-переселенцам. Большой вызовом сегодня для Мариуполя — поднять вот ту инфраструктуру, которая частично переместилась сегодня в город Мариуполь: где-то здесь временем было разрушено, где-то войной разрушенные объекты — это всё нужно восстанавливать. Мы построили внутреннюю систему безопасности, которая опирается сегодня на комплексный подход».

Уважно вислухавши керівників міста та області, гості заявили про те, що приїхали не з пустими руками.

ЮРАЙ СІВАЧЕК, ПОСОЛ СЛОВАЧЧИНИ В УКРАЇНІ: «Что касается нашей помощи, то мы не безразличны. На сей раз мы все-таки хотели бы расширить наше участие».

Наприкінці зустрічі сторони обмінялись символічними подарунками.

Коментар: «У нас есть Бахмут — город, в котором есть соль. Этой соли более 3 млн лет, хотели вручить вам и поблагодарить. Это хрустальные изделия, вы знаете, хрусталь у нас производился исторически и производится, это хороший подарок в офис. У города Мариуполя тоже есть подарки, это наш новый бренд».

КАТЕРИНА РУДІНА, КАТЕРИНА БОГДАНОВА, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

18 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
18 декабря 2018
Куди поділося тепло?
18 декабря 2018
День подарунків у дитячому санаторії «Айболіт»
18 декабря 2018
38 сесія міської ради
18 декабря 2018
Конференція з очищення стоків виробничих підприємств
18 декабря 2018
Виставка народних майстрів «Handmade Expo»
18 декабря 2018
«Зелений паросток»: підсумки 2018 року
18 декабря 2018
Партнерство заради розвитку
17 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
17 декабря 2018
Турнір з футзалу у розпалі
17 декабря 2018
Подарунки дітям до Дня Святого Миколая
17 декабря 2018
Десятий ювілейний фінішував
17 декабря 2018
Візит народного депутата
17 декабря 2018
Безбар’єрна екскурсія Маріуполем
17 декабря 2018
На обороні повітряного кордону
17 декабря 2018
Нові маршрути
17 декабря 2018
Перша леді у Маріуполі
16 декабря 2018
#Тут варто працювати: професія головний спеціаліст справовиробництва
16 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
14 декабря 2018
Стартував конкурс «Яскраві вогні добросусідства»!
14 декабря 2018
Плани терористів зірвано
14 декабря 2018
Допомога Донбасу від ЄС
14 декабря 2018
Нове відділення для ліквідаторів ЧАЕС
14 декабря 2018
Десятий, ювілейний
14 декабря 2018
Боротьба з наливайками триває