06 декабря
2017
Сюжеты

239

Маріуполь святкує День Збройних сил України

Щохвилини ризикуючи власним життям, вони  цілодобово на сторожі безпеки рідної держави. Місяцями не бачать свої родини, мешкають у спартанських умовах і щосекунди ладні йти до бою. Вся Україна сьогодні вітає своїх захисників із днем Збройних Сил України. Подробиці в сюжеті Катерини Рудіной.

Віктор Залевський у 1991-му залишив посаду прапорщика та пішов працювати на будівництві. А зараз на війні вже три роки — неодноразово потрапляв під обстріли в Авдіївці та Новгородському. Військові будні надихнули чоловіка до написання поезії — нещодавно видав власну збірку. У день професійного свята розмірковує над подіями, що змінили історію України назавжди.

ВІКТОР ЗАЛЕВСЬКИЙ, КОМАНДИР ВІДДІЛЕННЯ ВЗВОДУ ЗВ`ЯЗКУ 503 ОКРЕМОГО БАТАЛЬОНУ МОРСЬКОЇ ПІХОТИ: «На войну я пошёл не потому, что я герой, обычный гражданин Украины, который понимает, что во время нападения на родную страну у каждой страны должна быть армия, мой вклад в это дело — это моё присутствие в армии сначала как мобилизованный, потом контрактник. Позитивных моментов много, но идеализировать сегодняшнюю ситуацию я не хочу, сказать, что у меня нет вопросов к руководству наверху — они есть, озвучивать сейчас не буду, как умеем справляемся, решаем боевые задачи. Думаю, война на каком-то этапе — ее на каком-то этапе превратили в коммерческий проект, это мое личное мнение, как гражданина Украины».

Жахи війни на власні очі бачила й медсестра, сержант Марина Бажанова. З 2014-го року жінка лікує захисників. Зараз згадує ті дні, коли з самого початку конфлікту приймала бійців у важких польових умовах.

МАРИНА БАЖАНОВА, СЕРЖАНТ, МЕДСЕСТРА КАБІНЕТУ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ: «Самые страшные, конечно, это когда они погибают не на поле боя, а вот случайно. Вышли закурить, немножечко не прикрылись, их увидели и подстрелили. И ещё когда свой своего — вот это тоже очень жутко переносить и запоминаешь, но самое ужасное было, когда я в Мариупольском аэропорту была и нам привезли части тел, мы собирали ребят из кусочков. Надо было определить, какая часть к какому мальчику относится».

ВОЛОДИМИР ЛЕВАНДОВСЬКИЙ, ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАР МАРІУПОЛЬСЬКОГО ОБ`ЄДНАНОГО МІСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРІАТУ: «Найстрашніше в цих військових буднях — це щоб снаряд зненацька не прилетів у окоп, бліндаж і таке інше — це найстрашніше, коли не знаєш, звідки це може трапитись. Що стосується військових, я з точністю можу сказати, що противник наші тимчасові кордони не пройде, в цьому я можу запевнити».

Зі святом Збройних Сил України військовослужбовців привітали та нагородили в ПК «Молодіжному».

ЯРОСЛАВ ХОТНЯНСЬКИЙ, ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «Хочу звернутись до командирів — бережіть українського солдата, тому що завдяки цьому солдату ми маємо з вами змогу знаходитись тут, завдяки солдату Україна розвивається, завдяки українському солдату це місто українське, мирне та теж розвивається, ми вам дуже вдячні за це».

Також українських бійців привітали і в селищі Нікольське.

«АРХЕОЛОГ», ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ: «Дуже приємно, коли місцеві знають про це свято, коли вони нас підтримують, коли ми сюди йшли, місцеві жителі, мами з дітлахами нам махали, вітали зі святом. Приємно, що місцева влада також відзначає наш внесок грамотами, словами подяки».

Лексо в наших краях вже 2 місяці, приїхав з Одеси, вдома на нього чекають батьки.

ЛЕКСО ДЖАНАШИЯ, ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ: «Какой-то вклад хочется приносить в страну. Мама каждый день звонит, переживает, успокаиваем, пытаемся, чтоб не переживали, чтоб всё нормально было».

КАТЕРИНА РУДІНА, АННА ДОРОХОВА, ОЛЕКСІІЙ ПАВЛЮК ТА СЕРГІЙ КОНОПЛЬОВ, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

10 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
10 декабря 2018
Медицина у 2019 році.Чого очікувати?
10 декабря 2018
Небезпека на дорогах
10 декабря 2018
Змагання до Дня Збройних сил України
10 декабря 2018
Новий сервіс у ЦНАПі
10 декабря 2018
Мобільні блокпости
10 декабря 2018
Попереду чвертьфінали
10 декабря 2018
Поступилися чемпіону
10 декабря 2018
Шокуючі платіжки за опалення
09 декабря 2018
День боротьби з корупцією
09 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
07 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
07 декабря 2018
Маріуполець — третій у Європі
07 декабря 2018
Зустріч з депутатом
07 декабря 2018
День місцевого самоврядування
07 декабря 2018
«Зелена рада»
07 декабря 2018
Всеукраїнський конкурс професійної майстерності
07 декабря 2018
М’яч над сіткою
07 декабря 2018
Реформа децентралізації
07 декабря 2018
15 років Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю
06 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
06 декабря 2018
Україна здатна захистити свої рубежі
06 декабря 2018
Нема декларації — нема лікарняного листа
06 декабря 2018
Переробляти не можна викидати
06 декабря 2018
Чи щасливі «Щасливі тварини»?