06 декабря
2017
Сюжеты

39

Маріуполь святкує День Збройних сил України

Щохвилини ризикуючи власним життям, вони  цілодобово на сторожі безпеки рідної держави. Місяцями не бачать свої родини, мешкають у спартанських умовах і щосекунди ладні йти до бою. Вся Україна сьогодні вітає своїх захисників із днем Збройних Сил України. Подробиці в сюжеті Катерини Рудіной.

Віктор Залевський у 1991-му залишив посаду прапорщика та пішов працювати на будівництві. А зараз на війні вже три роки — неодноразово потрапляв під обстріли в Авдіївці та Новгородському. Військові будні надихнули чоловіка до написання поезії — нещодавно видав власну збірку. У день професійного свята розмірковує над подіями, що змінили історію України назавжди.

ВІКТОР ЗАЛЕВСЬКИЙ, КОМАНДИР ВІДДІЛЕННЯ ВЗВОДУ ЗВ`ЯЗКУ 503 ОКРЕМОГО БАТАЛЬОНУ МОРСЬКОЇ ПІХОТИ: «На войну я пошёл не потому, что я герой, обычный гражданин Украины, который понимает, что во время нападения на родную страну у каждой страны должна быть армия, мой вклад в это дело — это моё присутствие в армии сначала как мобилизованный, потом контрактник. Позитивных моментов много, но идеализировать сегодняшнюю ситуацию я не хочу, сказать, что у меня нет вопросов к руководству наверху — они есть, озвучивать сейчас не буду, как умеем справляемся, решаем боевые задачи. Думаю, война на каком-то этапе — ее на каком-то этапе превратили в коммерческий проект, это мое личное мнение, как гражданина Украины».

Жахи війни на власні очі бачила й медсестра, сержант Марина Бажанова. З 2014-го року жінка лікує захисників. Зараз згадує ті дні, коли з самого початку конфлікту приймала бійців у важких польових умовах.

МАРИНА БАЖАНОВА, СЕРЖАНТ, МЕДСЕСТРА КАБІНЕТУ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ: «Самые страшные, конечно, это когда они погибают не на поле боя, а вот случайно. Вышли закурить, немножечко не прикрылись, их увидели и подстрелили. И ещё когда свой своего — вот это тоже очень жутко переносить и запоминаешь, но самое ужасное было, когда я в Мариупольском аэропорту была и нам привезли части тел, мы собирали ребят из кусочков. Надо было определить, какая часть к какому мальчику относится».

ВОЛОДИМИР ЛЕВАНДОВСЬКИЙ, ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАР МАРІУПОЛЬСЬКОГО ОБ`ЄДНАНОГО МІСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРІАТУ: «Найстрашніше в цих військових буднях — це щоб снаряд зненацька не прилетів у окоп, бліндаж і таке інше — це найстрашніше, коли не знаєш, звідки це може трапитись. Що стосується військових, я з точністю можу сказати, що противник наші тимчасові кордони не пройде, в цьому я можу запевнити».

Зі святом Збройних Сил України військовослужбовців привітали та нагородили в ПК «Молодіжному».

ЯРОСЛАВ ХОТНЯНСЬКИЙ, ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «Хочу звернутись до командирів — бережіть українського солдата, тому що завдяки цьому солдату ми маємо з вами змогу знаходитись тут, завдяки солдату Україна розвивається, завдяки українському солдату це місто українське, мирне та теж розвивається, ми вам дуже вдячні за це».

Також українських бійців привітали і в селищі Нікольське.

«АРХЕОЛОГ», ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ: «Дуже приємно, коли місцеві знають про це свято, коли вони нас підтримують, коли ми сюди йшли, місцеві жителі, мами з дітлахами нам махали, вітали зі святом. Приємно, що місцева влада також відзначає наш внесок грамотами, словами подяки».

Лексо в наших краях вже 2 місяці, приїхав з Одеси, вдома на нього чекають батьки.

ЛЕКСО ДЖАНАШИЯ, ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ: «Какой-то вклад хочется приносить в страну. Мама каждый день звонит, переживает, успокаиваем, пытаемся, чтоб не переживали, чтоб всё нормально было».

КАТЕРИНА РУДІНА, АННА ДОРОХОВА, ОЛЕКСІІЙ ПАВЛЮК ТА СЕРГІЙ КОНОПЛЬОВ, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

11 декабря 2017
Маріупольська Служба Новин
10 декабря 2017
Бюджет-2018
10 декабря 2017
Маріупольці скаржаться на новий асфальт
10 декабря 2017
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
08 декабря 2017
Маріупольська Служба Новин
08 декабря 2017
Ландшафтний дизайн як мистецтво
08 декабря 2017
Звіт народного депутата України
08 декабря 2017
Так буде ж світло!
08 декабря 2017
Дві сторони однієї медалі
08 декабря 2017
Зупинки по-європейськи
08 декабря 2017
Конференція ефективного управління
08 декабря 2017
Маріупольці скаржаться на новий асфальт
08 декабря 2017
Три нагороди з Ізраіля
07 декабря 2017
Маріупольська Служба Новин
07 декабря 2017
Бюджет-2018
07 декабря 2017
Чи є «середній клас» у Маріуполі?
07 декабря 2017
Права, які порушуються
07 декабря 2017
Пеня за несвоєчасну оплату комуналки
07 декабря 2017
Підвищення соцвиплат
07 декабря 2017
Епідемії немає!
07 декабря 2017
Шлях до енергоефективності
07 декабря 2017
День місцевого самоврядування
06 декабря 2017
Маріупольська Служба Новин
06 декабря 2017
Другий день без газу
06 декабря 2017
Десантники не вмирають — вони йдуть у небо!