15 мая
2018
Сюжеты

383

«Мальовнича Україна»

Ці картини зібрані з різних куточків України. На полотнах митців і краса рідної землі, і історичні пам’ятки, і видатні особистості, а ще присутній народний побут, звичаї та обряди. У Центрі сучасного мистецтва і культури ім. Куїнджі розпочався культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна», присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Всеукраїнська акція проходить щорічно, подорожуючи різними містами. Цього разу в центрі уваги Маріуполь.

ЮРІЙ РИБАЧУК, ЗАСТУПНИК МІНІСТРА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ: «На акціях такого масштабу ми стараємося представити всі регіональні школи образотворчого мистецтва в Україні, але завжди є акценти. Цього року це акцент на художників Донеччини. Тому мені здається, що виставка вийшла надзвичайно потужною, надзвичайно енергетичною і надзвичайно цікавою. Я сподіваюся, що вона матиме великий успіх серед глядачів».

Відвідувачі можуть побачити близько 200 робіт авторів, серед яких є пейзажі, портрети, натюрморти та жанрові композиції. У своїх живописних та графічних творах сучасні художники відображають цілий пласт національної культури різних часів.

АЛІНА ПЕВНА, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Вони відображають як раз ту степову Донеччину, яка у нас є. Інколи дуже яскраві, але це від тих кольорів, які ми маємо, від того яскравого сонця і від таланту наших майстрів, від таланту пензля. Можливо, це якось пафосно сказано, але люди, які володіють пензлем, які вміють писати такі гарні картини, звісно, вони є тою родзинкою нашої Донеччини, яку ми можемо сьогодні бачити».

ІРИНА ВОЛКОВА, ДИРЕКТОР ЦЕНТРУ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА І КУЛЬТУРИ ІМ. КУЇНДЖІ: «Уникальность, что в одном месте мы можем познакомиться с художниками, которых мы можем только увидеть, пожалуй, только в Киеве или в тех городах, в которых не так часто мы путешествуем и бываем на выставке. Это народные художники, заслуженные художники Украины, те, которые экспонировались во многих Европейских городах».

Цьогоріч на виставці найбільше експонуються роботи художників з південних та східних регіонів України. Серед них Сергій Баранник, Віктор Кофанов, Віктор Пономарьов, Володимир Харакоз та інші.

СЕРГІЙ БАРАННИК, ГОЛОВА МАРІУПОЛЬСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ: «Первое, они посвящены Тарасу Шевченко. Он поэт и замечательный художник. В связи с эти очень радует, что Мариуполь в этом году становится культурной меткой. Это всеукраинский проект, он, на наш взгляд, достоин того, чтобы он был освящён как можно лучше. Это будет в спец. изданиях. Мы полагаем, что это будет та традиция, которая в будущем приведёт к нам ещё один интересный проект, и выставки, которые есть где показывать».

Чудовим подарунком для митців стане випуск альбому з цими творами, здійснений за підтримки Міністерства культури України. Це не тільки дасть можливість всім охочим краще ознайомитися з представниками образотворчого мистецтва, а й суттєво поповнить культурну скарбницю нації.

МИКОЛА КІЩУК, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ: «По-перше, я бачив тих художників, які мають ім’я в області образотворчого мистецтва. Наприклад, Ковтун Віктор, це голова спілки, лауреат Шевченківської премії. А є і багато молоді, ясно, що відрізняється, бо вже стиль є сучасний, є традиційні натюрморти, пейзажі, а є вже авангардне мистецтво. Це дуже тішить і радує».

Усі бажаючі зможуть відвідати всеукраїнський культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна» до 15 червня.

ДАРИНА ГОДЛЕВСЬКА, ОЛЕКСІЙ ПАВЛЮК, МСН.

 Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!
17 января 2019
Втілення в життя проекту «Місто — нашими руками»
17 января 2019
Підтоплення квартир
16 января 2019
Маріупольська Служба Новин
16 января 2019
Чи готові маріупольці оновити відносини?
16 января 2019
Озброєний напад
16 января 2019
Модернізація системи газоочищення конверторного цеху «Азовсталі»
16 января 2019
Обережно — ожеледиця!
16 января 2019
День вшанування «Кіборгів»
16 января 2019
На збори до Туреччини!
16 января 2019
Військові медики переднього краю
15 января 2019
Маріупольська Служба Новин
15 января 2019
Відновлено водопостачання
15 января 2019
Тренажери для спортзалу школи
15 января 2019
Куди здавати ялинки?
15 января 2019
Вартість основних валют
15 января 2019
Підготовка до Водохреща
15 января 2019
Спортсмен потребує допомоги
15 января 2019
Не дочекалися
15 января 2019
Звіт роботи комунальників