15 мая
2018
Сюжеты

182

«Мальовнича Україна»

Ці картини зібрані з різних куточків України. На полотнах митців і краса рідної землі, і історичні пам’ятки, і видатні особистості, а ще присутній народний побут, звичаї та обряди. У Центрі сучасного мистецтва і культури ім. Куїнджі розпочався культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна», присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Всеукраїнська акція проходить щорічно, подорожуючи різними містами. Цього разу в центрі уваги Маріуполь.

ЮРІЙ РИБАЧУК, ЗАСТУПНИК МІНІСТРА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ: «На акціях такого масштабу ми стараємося представити всі регіональні школи образотворчого мистецтва в Україні, але завжди є акценти. Цього року це акцент на художників Донеччини. Тому мені здається, що виставка вийшла надзвичайно потужною, надзвичайно енергетичною і надзвичайно цікавою. Я сподіваюся, що вона матиме великий успіх серед глядачів».

Відвідувачі можуть побачити близько 200 робіт авторів, серед яких є пейзажі, портрети, натюрморти та жанрові композиції. У своїх живописних та графічних творах сучасні художники відображають цілий пласт національної культури різних часів.

АЛІНА ПЕВНА, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Вони відображають як раз ту степову Донеччину, яка у нас є. Інколи дуже яскраві, але це від тих кольорів, які ми маємо, від того яскравого сонця і від таланту наших майстрів, від таланту пензля. Можливо, це якось пафосно сказано, але люди, які володіють пензлем, які вміють писати такі гарні картини, звісно, вони є тою родзинкою нашої Донеччини, яку ми можемо сьогодні бачити».

ІРИНА ВОЛКОВА, ДИРЕКТОР ЦЕНТРУ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА І КУЛЬТУРИ ІМ. КУЇНДЖІ: «Уникальность, что в одном месте мы можем познакомиться с художниками, которых мы можем только увидеть, пожалуй, только в Киеве или в тех городах, в которых не так часто мы путешествуем и бываем на выставке. Это народные художники, заслуженные художники Украины, те, которые экспонировались во многих Европейских городах».

Цьогоріч на виставці найбільше експонуються роботи художників з південних та східних регіонів України. Серед них Сергій Баранник, Віктор Кофанов, Віктор Пономарьов, Володимир Харакоз та інші.

СЕРГІЙ БАРАННИК, ГОЛОВА МАРІУПОЛЬСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ: «Первое, они посвящены Тарасу Шевченко. Он поэт и замечательный художник. В связи с эти очень радует, что Мариуполь в этом году становится культурной меткой. Это всеукраинский проект, он, на наш взгляд, достоин того, чтобы он был освящён как можно лучше. Это будет в спец. изданиях. Мы полагаем, что это будет та традиция, которая в будущем приведёт к нам ещё один интересный проект, и выставки, которые есть где показывать».

Чудовим подарунком для митців стане випуск альбому з цими творами, здійснений за підтримки Міністерства культури України. Це не тільки дасть можливість всім охочим краще ознайомитися з представниками образотворчого мистецтва, а й суттєво поповнить культурну скарбницю нації.

МИКОЛА КІЩУК, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ: «По-перше, я бачив тих художників, які мають ім’я в області образотворчого мистецтва. Наприклад, Ковтун Віктор, це голова спілки, лауреат Шевченківської премії. А є і багато молоді, ясно, що відрізняється, бо вже стиль є сучасний, є традиційні натюрморти, пейзажі, а є вже авангардне мистецтво. Це дуже тішить і радує».

Усі бажаючі зможуть відвідати всеукраїнський культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна» до 15 червня.

ДАРИНА ГОДЛЕВСЬКА, ОЛЕКСІЙ ПАВЛЮК, МСН.

 Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

20 августа 2018
Маріупольська Служба Новин
20 августа 2018
Отримали квартири
20 августа 2018
«Славутичу» 50 років!
20 августа 2018
Покарання не уникнути
20 августа 2018
Концерт з присмаком крові!
20 августа 2018
«Генерал Кунгурцев» знову в строю
20 августа 2018
Убезпечити дитину від агресії в школі
20 августа 2018
Влучити в ціль!
19 августа 2018
Урбаністичний форум
19 августа 2018
«Маріуполь: місто біля моря»
19 августа 2018
#Тут варто працювати
19 августа 2018
Вдома краще
19 августа 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
17 августа 2018
Гість студії — Заступник начальника управління з питання праці головного управління Держпраці у Донецькій області Ігор Часник
17 августа 2018
Успіхів богатирям!
17 августа 2018
Енергозберігаючі технології на ММКІ
17 августа 2018
Пільги, про які ви могли не знати
17 августа 2018
20 років центру «Турбота»
17 августа 2018
Зроби свій двір кращим!
17 августа 2018
Зупинка розбрату
17 августа 2018
Отримали квартири
17 августа 2018
Маріупольська Служба Новин
16 августа 2018
Маріупольська Служба Новин
16 августа 2018
Третя річниця обстрілу Сартани
16 августа 2018
За кермом напідпитку