15 мая
2018
Сюжеты

311

«Мальовнича Україна»

Ці картини зібрані з різних куточків України. На полотнах митців і краса рідної землі, і історичні пам’ятки, і видатні особистості, а ще присутній народний побут, звичаї та обряди. У Центрі сучасного мистецтва і культури ім. Куїнджі розпочався культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна», присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Всеукраїнська акція проходить щорічно, подорожуючи різними містами. Цього разу в центрі уваги Маріуполь.

ЮРІЙ РИБАЧУК, ЗАСТУПНИК МІНІСТРА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ: «На акціях такого масштабу ми стараємося представити всі регіональні школи образотворчого мистецтва в Україні, але завжди є акценти. Цього року це акцент на художників Донеччини. Тому мені здається, що виставка вийшла надзвичайно потужною, надзвичайно енергетичною і надзвичайно цікавою. Я сподіваюся, що вона матиме великий успіх серед глядачів».

Відвідувачі можуть побачити близько 200 робіт авторів, серед яких є пейзажі, портрети, натюрморти та жанрові композиції. У своїх живописних та графічних творах сучасні художники відображають цілий пласт національної культури різних часів.

АЛІНА ПЕВНА, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Вони відображають як раз ту степову Донеччину, яка у нас є. Інколи дуже яскраві, але це від тих кольорів, які ми маємо, від того яскравого сонця і від таланту наших майстрів, від таланту пензля. Можливо, це якось пафосно сказано, але люди, які володіють пензлем, які вміють писати такі гарні картини, звісно, вони є тою родзинкою нашої Донеччини, яку ми можемо сьогодні бачити».

ІРИНА ВОЛКОВА, ДИРЕКТОР ЦЕНТРУ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА І КУЛЬТУРИ ІМ. КУЇНДЖІ: «Уникальность, что в одном месте мы можем познакомиться с художниками, которых мы можем только увидеть, пожалуй, только в Киеве или в тех городах, в которых не так часто мы путешествуем и бываем на выставке. Это народные художники, заслуженные художники Украины, те, которые экспонировались во многих Европейских городах».

Цьогоріч на виставці найбільше експонуються роботи художників з південних та східних регіонів України. Серед них Сергій Баранник, Віктор Кофанов, Віктор Пономарьов, Володимир Харакоз та інші.

СЕРГІЙ БАРАННИК, ГОЛОВА МАРІУПОЛЬСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ: «Первое, они посвящены Тарасу Шевченко. Он поэт и замечательный художник. В связи с эти очень радует, что Мариуполь в этом году становится культурной меткой. Это всеукраинский проект, он, на наш взгляд, достоин того, чтобы он был освящён как можно лучше. Это будет в спец. изданиях. Мы полагаем, что это будет та традиция, которая в будущем приведёт к нам ещё один интересный проект, и выставки, которые есть где показывать».

Чудовим подарунком для митців стане випуск альбому з цими творами, здійснений за підтримки Міністерства культури України. Це не тільки дасть можливість всім охочим краще ознайомитися з представниками образотворчого мистецтва, а й суттєво поповнить культурну скарбницю нації.

МИКОЛА КІЩУК, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ: «По-перше, я бачив тих художників, які мають ім’я в області образотворчого мистецтва. Наприклад, Ковтун Віктор, це голова спілки, лауреат Шевченківської премії. А є і багато молоді, ясно, що відрізняється, бо вже стиль є сучасний, є традиційні натюрморти, пейзажі, а є вже авангардне мистецтво. Це дуже тішить і радує».

Усі бажаючі зможуть відвідати всеукраїнський культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна» до 15 червня.

ДАРИНА ГОДЛЕВСЬКА, ОЛЕКСІЙ ПАВЛЮК, МСН.

 Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
17 октября 2018
Турнір пам’яті чемпіона
17 октября 2018
Конференція сталеплавильників України
17 октября 2018
Неспокійний ранок
17 октября 2018
Чи буде покарання?
17 октября 2018
Гість в студії — в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Олена Павлова
17 октября 2018
Звідки тече?
17 октября 2018
Маріупольські майстри єдиноборств найкращі у Донецькій області
16 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
16 октября 2018
Ігри Нескорених
16 октября 2018
Як утилізувати опале листя?
16 октября 2018
Не чіпайте воду!
16 октября 2018
Наскільки здорожчав хліб?
16 октября 2018
Закрити не можна залишити
16 октября 2018
У Маріуполі затримали грабіжника
16 октября 2018
Безкоштовна діагностика
14 октября 2018
Маріупольська Служба Новин
14 октября 2018
Нащадки козацької слави
14 октября 2018
#Тут варто працювати: професія адміністратор ЦНАПу
14 октября 2018
Козацьки розваги
14 октября 2018
Візит Петра Порошенка до Маріуполя
14 октября 2018
Професійне свято військовослужбовців
14 октября 2018
Захисники, зі святом!
14 октября 2018
Вічна пам’ять загиблим
12 октября 2018
Нова концепція розміщення гаражів