12 июня
2018
Сюжеты

169

Майбутнє Маріуполя за молоддю

Все частіше українці виїжджають до Європи в пошуках кращого життя. Велика кількість трудових мігрантів — юні спеціалісти! На Батьківщині молоді стає все складніше знайти гідно оплачувану роботу. Чи можуть маріупольські юнаки розраховувати на перспективне майбутнє в рідному місті, з’ясовувала Катерина Рудіна.

За офіційними відомостями міністерства внутрішніх справ наразі близько 5 мільйонів українських громадян виїхали з рідної країни в пошуках кращого життя, обираючи суттєвий прибуток на здебільшого “чорнових” професіях. На справі ж, статистику трудової міграції в Україні знайти нереально, адже велика кількість людей працюють за кордоном нелегально. Інший бік проблеми — молодь залишає рідні міста та їде в обласні центри та столицю, адже рівень заробітної платні там вдвічі та навіть втричі більший!

Маріупольські студенти віддають перевагу подальшому працевлаштуванню в рідному місті лише за умови стабільної та гідної зарплатні.

ДМИТРО КУЗЬМІН, СТУДЕНТ ПДТУ: «Если уезжаешь в какую-то другую страну работать, то и денег там, соответственно, больше, но они не учитывают, что если работать много здесь, то можно и здесь получать много».

ОЛЬГА КУЗНЕЦОВА, СТУДЕНТКА ПДТУ: «Специальность теплоэнергетика — она обхватывает довольно обширные области нашего комбината и других, и мне показалось, что это очень интересно. Меня привлекает трудоустройство, то, что можно участвовать во всяких программах, которые способствуют трудоустройству на комбинате, совмещая это с нашим обучением в университете».

МАКСИМ СОЛОВЙОВ, СТУДЕНТ ПДТУ: «Я здесь живу, не хочу никуда уезжать далеко от дома. Привлекает в работе на комбинате полный социальный пакет, карьерный рост, стабильная зарплата».

Той факт, що здебільшого громадяни не хочуть залишати Маріуполь, підтверджують й цифри. В обласному управління статистики нам розповіли, що в період з вересня 2017 року з нашого міста поїхали 982 особи, а прибули — майже 2 з половиною тисячі, і це — без урахування тимчасово переміщених осіб.

СВІТЛАНА РАК, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ АНАЛІЗУ ДАНИХ ДЕМОГРАФІЧНОЇ СТАТИСТИКИ ТА ВИБІРКОВИХ ОБСТЕЖЕНЬ НАСЕЛЕННЯ ГНУС ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ: «Для того чтобы сформировать данные вообще о миграции, при учете миграции, мы учитываем людей, которые меняют свое место жительства на постоянной основе. Миграционный прирост 38 человек за 3 месяца 2018 года».

Кілька років тому Кристина Матофонова працювала за кордоном адміністратором у спа-центрі, через півтора роки повернулась додому в Маріуполь. Наразі вона — головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва міської ради, розповідає, чому обрала працевлаштування на батьківщині.

КРИСТИНА МАТОФОНОВА, ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ ВІДДІЛУ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ТА ПРОТОКОЛЬНОЇ РОБОТИ МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «В частности, я не могла привыкнуть к их питанию, у меня из-за этого возникли проблемы со здоровьем, и я поняла, что эти деньги не стоят того, чтобы там оставаться. Один из факторов — это идея, все-таки это лучше, чем сидеть на диване и думать «о, ничего не меняется». Ты приходишь и делаешь все, что в твоих силах, а второе – это, конечно, официальное трудоустройство, соцпакет, зарплата. Мы введем переписку с международными организациями, странами, посольствами для того, чтобы популяризировать имидж Мариуполя на международной арене».

Про потребу в молодих спеціалістах розповів заступник міського голови Олександр Кочурін. Він наголосив — найбільша мотивація для молоді залишатися жити та працювати вдома — гідна заробітна плата та соціальні гарантії.

ОЛЕКСАНДР КОЧУРІН, ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «Требования сейчас, в свете тех полномочий, которые даёт нам реформа децентрализации, на порядок выше тех, что в корпоративном секторе, и те ребята, которые готовы работать с иностранными донорами, с инвестициями, мы их с радостью ждём у нас в городе. Все опросы подтверждают, что оценочная зарплата, которая удерживает молодёжь на короткий промежуток времени, они готовы мириться с зарплатой 10 тысяч гривен».

Також Олександр Кочурін розповів, що після старту роботи в Маріуполі університетів-переселенців кількість молоді, що переїжджає до інших міст, скоротилась на 30%, а в спеціальностях, які вона там здобуває, у нашого міста є чимала потреба. То ж гідна заміна нинішнім медикам, управлінцям та юристам у Маріуполі  є, за чиновниками — створення робочих місць та підвищення зарплатні.

КАТЕРИНА РУДІНА, ІННА АЛАБАШ, АНДРІЙ БАБКІН, СЕРГІЙ МАКАРТИЧАН, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

21 января 2019
Рівень захворілих на кір зростає
21 января 2019
Нова послуга у ЦНАП
21 января 2019
Нарколабораторія на кухні
21 января 2019
Тренування підрозділу десантно-штурмових військ
21 января 2019
Як пройшло Водохреща?
21 января 2019
Допомога металургів мікрорайону «Східний»
21 января 2019
Найкращі в області
21 января 2019
Поліцейські проекти
21 января 2019
Маріупольська Служба Новин
20 января 2019
#Тут Варто Працювати — тренер з баскетболу
20 января 2019
Водохресні купання
20 января 2019
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
18 января 2019
Маріупольська Служба Новин
18 января 2019
Підсумки роботи правоохоронців за 2018 рік
18 января 2019
Навчання з порятунку людей на воді взимку
18 января 2019
Піони «розквітнуть» у разі потреби
18 января 2019
Іду на Ви!
18 января 2019
Як підготуватися до Водохреща?
18 января 2019
Право на життя
17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!