18 июня
2018
Сюжеты

161

Купувати чи не купувати їжу на пляжах?

Купальний сезон у Маріуполі набирає обертів. Згідно з відомостями міської ради, цими вихідними відвідали пляжі близько 56 тисяч відпочиваючих. Разом зі збільшенням кількості любителів морських купань та сонячних ванн, збільшується й кількість торговців пляжним фаст-фудом. Які продукти можна брати на відпочинок біля моря та чим небезпечні харчі, придбані безпосередньо на пляжі – розповість Анна Дорохова.

Гарячі пиріжки, риба, креветки та кукурудза – традиційний пляжний набір, який продавці пропонують придбати відпочиваючим на морі. До того ж, коштують такі ласощі значно дешевше, ніж у магазинах та кафе. Та й ходити за ними далеко не потрібно — торговці самі до вас підійдуть. Валерій Нікольченко продає абрикоси. За якість товару чоловік ручається.

ВАЛЕРІЙ НІКОЛЬЧЕНКО, ПРОДАВЕЦЬ: «Собственными руками вырастил, у меня большое дерево, натуральный продукт абрикос. Хотел бы подзаработать. Даю на пробу, всё отлично. Стараюсь, чтобы меньше солнца было. Со знаком качества, ну а как же».

Зазвичай, купуючи їжу на пляжі, відпочиваючі покладаються на волю випадку, аби не отруїтися, адже у більшості продавців немає ані дозволу на торгівлю, ані санітарної книжки. Деяких маріупольців це не бентежить, і вони охоче купують смаколики на морі. Проте є й ті, хто вважає, що безпечніше взяти їжу з будинку.

КОМЕНТАР:

  • Мы – нет. Не покупаем, потому что боимся, не хватало ещё отравиться.
  • Мы берём с собой фрукты или из дома берём какую-нибудь колбаску, но не варёную, а сырокопчёную, чтобы она не пропала. Ну и овощи.
  • Например, кукурузу, креветки.
  • С удовольствием покупаем и кушаем, и детвора наша кушает, и таких эксцессов не было, чтобы отравление.
  • Не доверяем, потому что я не знаю, когда она была сделана, в каких условиях, мы всегда с собой с дома берем или покупаемся в магазинах перед поездкой.

Відпочинок біля води завжди сприяв гарному апетиту. Проте ласувати пляжним фастфудом чи іншою придбаною їжею на морі  фахівці держпродспоживслужби не рекомендують, адже є великий ризик підхопити небезпечну інфекцію.

ЕДУАРД КВАШУК, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ МАРІУПОЛЯ: «Эти продукты должны реализовываться при определённой температуре и в определённых условиях. Эти условия, конечно же, на пляже не создаются. Особенно предостерегаем, чтобы не покупать для детей рыбу. Потому что это очень опасное заболевание — ботулизм. Ягоды, как клубника, могут нести ещё гельминтозные заболевания – яйца глистов, которые могут находиться в овощах и фруктах».

Аби вгамувати спрагу та голод на узбережжі, фахівці рекомендують брати з собою негазовану питну воду, вимиті овочі, фрукти та купувати не швидкопсувні продукти у перевірених магазинах. Це набагато безпечніше і знижує ризик інфекційних захворювань. А при перших симптомах отруєння обов’язково звертатися до лікаря.

АННА ДОРОХОВА, ОЛЕКСАНДР РАТУШНИЙ, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

18 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
18 декабря 2018
Куди поділося тепло?
18 декабря 2018
День подарунків у дитячому санаторії «Айболіт»
18 декабря 2018
38 сесія міської ради
18 декабря 2018
Конференція з очищення стоків виробничих підприємств
18 декабря 2018
Виставка народних майстрів «Handmade Expo»
18 декабря 2018
«Зелений паросток»: підсумки 2018 року
18 декабря 2018
Партнерство заради розвитку
17 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
17 декабря 2018
Турнір з футзалу у розпалі
17 декабря 2018
Подарунки дітям до Дня Святого Миколая
17 декабря 2018
Десятий ювілейний фінішував
17 декабря 2018
Візит народного депутата
17 декабря 2018
Безбар’єрна екскурсія Маріуполем
17 декабря 2018
На обороні повітряного кордону
17 декабря 2018
Нові маршрути
17 декабря 2018
Перша леді у Маріуполі
16 декабря 2018
#Тут варто працювати: професія головний спеціаліст справовиробництва
16 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
14 декабря 2018
Стартував конкурс «Яскраві вогні добросусідства»!
14 декабря 2018
Плани терористів зірвано
14 декабря 2018
Допомога Донбасу від ЄС
14 декабря 2018
Нове відділення для ліквідаторів ЧАЕС
14 декабря 2018
Десятий, ювілейний
14 декабря 2018
Боротьба з наливайками триває