18 июня
2018
Сюжеты

146

Купувати чи не купувати їжу на пляжах?

Купальний сезон у Маріуполі набирає обертів. Згідно з відомостями міської ради, цими вихідними відвідали пляжі близько 56 тисяч відпочиваючих. Разом зі збільшенням кількості любителів морських купань та сонячних ванн, збільшується й кількість торговців пляжним фаст-фудом. Які продукти можна брати на відпочинок біля моря та чим небезпечні харчі, придбані безпосередньо на пляжі – розповість Анна Дорохова.

Гарячі пиріжки, риба, креветки та кукурудза – традиційний пляжний набір, який продавці пропонують придбати відпочиваючим на морі. До того ж, коштують такі ласощі значно дешевше, ніж у магазинах та кафе. Та й ходити за ними далеко не потрібно — торговці самі до вас підійдуть. Валерій Нікольченко продає абрикоси. За якість товару чоловік ручається.

ВАЛЕРІЙ НІКОЛЬЧЕНКО, ПРОДАВЕЦЬ: «Собственными руками вырастил, у меня большое дерево, натуральный продукт абрикос. Хотел бы подзаработать. Даю на пробу, всё отлично. Стараюсь, чтобы меньше солнца было. Со знаком качества, ну а как же».

Зазвичай, купуючи їжу на пляжі, відпочиваючі покладаються на волю випадку, аби не отруїтися, адже у більшості продавців немає ані дозволу на торгівлю, ані санітарної книжки. Деяких маріупольців це не бентежить, і вони охоче купують смаколики на морі. Проте є й ті, хто вважає, що безпечніше взяти їжу з будинку.

КОМЕНТАР:

  • Мы – нет. Не покупаем, потому что боимся, не хватало ещё отравиться.
  • Мы берём с собой фрукты или из дома берём какую-нибудь колбаску, но не варёную, а сырокопчёную, чтобы она не пропала. Ну и овощи.
  • Например, кукурузу, креветки.
  • С удовольствием покупаем и кушаем, и детвора наша кушает, и таких эксцессов не было, чтобы отравление.
  • Не доверяем, потому что я не знаю, когда она была сделана, в каких условиях, мы всегда с собой с дома берем или покупаемся в магазинах перед поездкой.

Відпочинок біля води завжди сприяв гарному апетиту. Проте ласувати пляжним фастфудом чи іншою придбаною їжею на морі  фахівці держпродспоживслужби не рекомендують, адже є великий ризик підхопити небезпечну інфекцію.

ЕДУАРД КВАШУК, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ МАРІУПОЛЯ: «Эти продукты должны реализовываться при определённой температуре и в определённых условиях. Эти условия, конечно же, на пляже не создаются. Особенно предостерегаем, чтобы не покупать для детей рыбу. Потому что это очень опасное заболевание — ботулизм. Ягоды, как клубника, могут нести ещё гельминтозные заболевания – яйца глистов, которые могут находиться в овощах и фруктах».

Аби вгамувати спрагу та голод на узбережжі, фахівці рекомендують брати з собою негазовану питну воду, вимиті овочі, фрукти та купувати не швидкопсувні продукти у перевірених магазинах. Це набагато безпечніше і знижує ризик інфекційних захворювань. А при перших симптомах отруєння обов’язково звертатися до лікаря.

АННА ДОРОХОВА, ОЛЕКСАНДР РАТУШНИЙ, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

24 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
23 сентября 2018
Гість студії — перший заступник міського голови Михайло Когут
23 сентября 2018
#ТутВартоПрацювати: професія вчитель
23 сентября 2018
Вдома краще
23 сентября 2018
Як святкуватимуть День міста?
23 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
23 сентября 2018
Невиправна трагедія
21 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
21 сентября 2018
Реконструція продовжується
21 сентября 2018
А де вода?
21 сентября 2018
Зупинка доменної печі №4 «Азовсталі» на капремонт
21 сентября 2018
Попереду — «Олександрія»
21 сентября 2018
Найкращі вчітелі Приазов’я — 2018
21 сентября 2018
Право на мир
21 сентября 2018
«Мирне літо — дітям Донбасу»
21 сентября 2018
Першокурсники Юридичного та Морського інституту прийняли присягу
20 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин
20 сентября 2018
Універсальна картка для пенсіонерів
20 сентября 2018
Придбання житла для дітей-сиріт і переселенців
20 сентября 2018
Перевірка санітарних норм з продажу фаст-фудів
20 сентября 2018
Боротьба з недотриманням трудового законодавства
20 сентября 2018
У Маріуполі встановлять морський екологічний пост
20 сентября 2018
Заходи безпеки через НМУ
20 сентября 2018
Вшанування пам’яті великого керівника
19 сентября 2018
Маріупольська Служба Новин