18 июня
2018
Сюжеты

107

Купувати чи не купувати їжу на пляжах?

Купальний сезон у Маріуполі набирає обертів. Згідно з відомостями міської ради, цими вихідними відвідали пляжі близько 56 тисяч відпочиваючих. Разом зі збільшенням кількості любителів морських купань та сонячних ванн, збільшується й кількість торговців пляжним фаст-фудом. Які продукти можна брати на відпочинок біля моря та чим небезпечні харчі, придбані безпосередньо на пляжі – розповість Анна Дорохова.

Гарячі пиріжки, риба, креветки та кукурудза – традиційний пляжний набір, який продавці пропонують придбати відпочиваючим на морі. До того ж, коштують такі ласощі значно дешевше, ніж у магазинах та кафе. Та й ходити за ними далеко не потрібно — торговці самі до вас підійдуть. Валерій Нікольченко продає абрикоси. За якість товару чоловік ручається.

ВАЛЕРІЙ НІКОЛЬЧЕНКО, ПРОДАВЕЦЬ: «Собственными руками вырастил, у меня большое дерево, натуральный продукт абрикос. Хотел бы подзаработать. Даю на пробу, всё отлично. Стараюсь, чтобы меньше солнца было. Со знаком качества, ну а как же».

Зазвичай, купуючи їжу на пляжі, відпочиваючі покладаються на волю випадку, аби не отруїтися, адже у більшості продавців немає ані дозволу на торгівлю, ані санітарної книжки. Деяких маріупольців це не бентежить, і вони охоче купують смаколики на морі. Проте є й ті, хто вважає, що безпечніше взяти їжу з будинку.

КОМЕНТАР:

  • Мы – нет. Не покупаем, потому что боимся, не хватало ещё отравиться.
  • Мы берём с собой фрукты или из дома берём какую-нибудь колбаску, но не варёную, а сырокопчёную, чтобы она не пропала. Ну и овощи.
  • Например, кукурузу, креветки.
  • С удовольствием покупаем и кушаем, и детвора наша кушает, и таких эксцессов не было, чтобы отравление.
  • Не доверяем, потому что я не знаю, когда она была сделана, в каких условиях, мы всегда с собой с дома берем или покупаемся в магазинах перед поездкой.

Відпочинок біля води завжди сприяв гарному апетиту. Проте ласувати пляжним фастфудом чи іншою придбаною їжею на морі  фахівці держпродспоживслужби не рекомендують, адже є великий ризик підхопити небезпечну інфекцію.

ЕДУАРД КВАШУК, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ МАРІУПОЛЯ: «Эти продукты должны реализовываться при определённой температуре и в определённых условиях. Эти условия, конечно же, на пляже не создаются. Особенно предостерегаем, чтобы не покупать для детей рыбу. Потому что это очень опасное заболевание — ботулизм. Ягоды, как клубника, могут нести ещё гельминтозные заболевания – яйца глистов, которые могут находиться в овощах и фруктах».

Аби вгамувати спрагу та голод на узбережжі, фахівці рекомендують брати з собою негазовану питну воду, вимиті овочі, фрукти та купувати не швидкопсувні продукти у перевірених магазинах. Це набагато безпечніше і знижує ризик інфекційних захворювань. А при перших симптомах отруєння обов’язково звертатися до лікаря.

АННА ДОРОХОВА, ОЛЕКСАНДР РАТУШНИЙ, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
16 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
16 июля 2018
Оновлене дитяче інфекційне відділення
16 июля 2018
Іллічівці — перші!
16 июля 2018
Чи доступні об’єкти масового попиту для людей зі слабким зором?
16 июля 2018
Керівник департаменту з охорони праці ДТЕК Донецькі електромережі Валерій Івановський
16 июля 2018
Армрестлінг на спартакіаді
16 июля 2018
Електронебезпека
16 июля 2018
Металург — професія навіки!
15 июля 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
15 июля 2018
Маріупольці вітають металургів
15 июля 2018
Змагаються гирьовики
15 июля 2018
Відкриття свята металургів
15 июля 2018
Заслуги металургів перед містом очима маріупольців
15 июля 2018
Маріупольці вітають металургів
15 июля 2018
Який внесок зробили металурги у розвиток Маріуполя?
15 июля 2018
Фестиваль до Дня металургів
13 июля 2018
На один дитячий майданчик більше
13 июля 2018
Загартовані сталлю
13 июля 2018
Стратегії розвитку науки Донбасу
13 июля 2018
Свято металургів
13 июля 2018
Приходь, бери участь та перемагай
13 июля 2018
Спартакіада Метінвесту
13 июля 2018
Роби, як чемпіон!
13 июля 2018
Боротьба з незаконною торгівлею