12 апреля
2018
Сюжеты

281

Коли ховати буде нікуди

Українців будуть ховати в парках та скверах. Через високу смертність населення на цвинтарях країни катастрофічно бракує місць під поховання. Уряд подав до Верховної Ради законопроект, що стимулюватиме українців віддавати перевагу кремації та біопохованням. Територія одного з маріупольських кладовищ розрослася до найбільшого за площею в Україні. На скільки часу ще вистачить землі для поховань, і коли у місті повноцінно запрацює крематорій, дізнавалася Інна Алабаш.

Для Маріуполя проблема переповнених кладовищ має велике значення, адже кількість поховань на цвинтарях росте з кожним роком до величезних масштабів. Старокримський цвинтар займає найбільшу площу в Україні. Його територія вражає, загальна площа складає більше ста шістдесяти гектарів. За словами голови громадської організації «Скорбота» Миколи Сапарова, єдиною альтернативою поховань у землю має бути кремація.

МИКОЛА САПАРОВ, ГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «СКОРБОТА»: «Мало кто знает, что в Мариуполе крематорий есть и введен в эксплуатацию давно, еще до войны. Он официально называется крематорий, а сейчас используется как похоронный дом. Почему не введено в эксплуатацию, только потому, что, во-первых, военные действия. Мало кто может рисковать сейчас деньгами, в крайнем случае — частный инвестор, чтобы привезти эту печь. Потому что это не дешевая вещь, например, для того чтобы поставить одну печь тяжелого типа чешского производства, надо заплатить с таможенной очисткой около полумиллиона евро. Это большие деньги на сегодняшний момент – это более 15 миллионов гривен».

У країнах Європи фінансування та кредитування проектів міських крематоріїв має значно вищу підтримку, зазначає Микола і сподівається на співпрацю з місцевою владою.

МИКОЛА САПАРОВ, ГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «СКОРБОТА»: «Если будет поставлена задача, то крематорий можно будет запустить в течении буквально полугода в городе Мариуполе. Это будет первый частный крематорий в Украине».

Маріупольці по-різному ставляться до альтернативи поховання на кладовищах.

Коментар:

  • Крематорий не нравится мне, кладбище есть кладбище, пришел, помянул, ты знаешь, что там твой близкий человек.
  • Это уже весь мир переходит на крематории, да, для нас это необычно, непривычно, но, тем не менее, земли слишком много не может быть, слишком много у нас умирает людей.
  • Куда еще больше, тут уже места скоро не будет, чтобы хоронить людей, а сжигать — это для меня лучший способ — сжигать людей — почему бы и нет.
  • Я, например, против, я человек старой закалки, тех времен, мне восемьдесят лет, и мне это жутко кажется — сжигать человека.

У Маріуполі за попередніми відомостями головного управління статистики в Донецькій області відносно високий рівень смертності. На перше березня цього року в місті проживає 444 тисячі 826 людей, в той час як в 2012 році ця цифра складала майже на 40 тисяч більше. За словами фахівців, площі старокримського кладовища Маріуполя вистачить за такими темпами не більш ніж на десяток років. Лівобережний цвинтар та інші вже на межі консервацій, тому проблема залишається відкритою та потребує обговорення між громадськістю та владою.

Інна Алабаш, Сергій Конопльов, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

18 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
18 декабря 2018
Куди поділося тепло?
18 декабря 2018
День подарунків у дитячому санаторії «Айболіт»
18 декабря 2018
38 сесія міської ради
18 декабря 2018
Конференція з очищення стоків виробничих підприємств
18 декабря 2018
Виставка народних майстрів «Handmade Expo»
18 декабря 2018
«Зелений паросток»: підсумки 2018 року
18 декабря 2018
Партнерство заради розвитку
17 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
17 декабря 2018
Турнір з футзалу у розпалі
17 декабря 2018
Подарунки дітям до Дня Святого Миколая
17 декабря 2018
Десятий ювілейний фінішував
17 декабря 2018
Візит народного депутата
17 декабря 2018
Безбар’єрна екскурсія Маріуполем
17 декабря 2018
На обороні повітряного кордону
17 декабря 2018
Нові маршрути
17 декабря 2018
Перша леді у Маріуполі
16 декабря 2018
#Тут варто працювати: професія головний спеціаліст справовиробництва
16 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
14 декабря 2018
Стартував конкурс «Яскраві вогні добросусідства»!
14 декабря 2018
Плани терористів зірвано
14 декабря 2018
Допомога Донбасу від ЄС
14 декабря 2018
Нове відділення для ліквідаторів ЧАЕС
14 декабря 2018
Десятий, ювілейний
14 декабря 2018
Боротьба з наливайками триває