12 ноября
2018
Сюжеты

154

IX Всеукраїнський фестиваль грецької пісні им.Тамари Каци

Вихідні у Маріуполі пройшли під егідою еллінської культури — у місті відбувся ІХ Всеукраїнський фестиваль грецької пісні імені Тамари Каци — відомої співачки, що трагічно загинула. У заході взяли участь виконавці та творчі колективи з семи областей країни, Приазов’я та Маріуполя. На святковому концерті побувала й наша знімальна група. Детальніше у сюжеті Яни Савенкової.

Цього року фестиваль грецької пісні імені Тамари Каци вперше розпочали у селищі Сартана. Народна улюблениця народилася саме тут, тож для місцевих — це досить знакова подія.

ОЛЕКСАНДР КУРКЧІ, ГОЛОВА СЕЛИЩА САРТАНА: «Тамара Кацы – это великая греческая певица Украины, уроженка нашего поселка, которая, к сожалению, при трагических событиях погибла. И вот в этом году ей бы исполнилось 60 лет. На этот фестиваль собрались участники в количестве 116. Сегодня у нас здесь проходит отбор в поселке Сартана, а завтра в «Украинском Доме» будет гала-концерт и подведение итогов фестиваля».

На честь Тамари Каци у селищі названий Палац культури, де вона починала займатися своєю творчістю, та вже через певний час прославляла свій народ на головних сценах України, Росії, Греції та Кіпру. Тут її звуть донькою грецького Приазов’я та з великою повагою вшановують пам’ять про неї, виконуючи пісні її репертуару та життєстверджуючі патріотичні та ліричні виконання стародавньої і сучасної Греції.

На святковий концерт завітали й почесні гості. Серед них — генеральний консул Греції Елені Георгопулу.

ЕЛЕНІ ГЕОРГОПУЛУ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ КОНСУЛ ГРЕЦІЇ: «Очень замечательный день сегодня, мы очень рады находится сегодня на фестивале, посвященном памяти Тамары Кацы. Я очень тронута этим фактом, потому что Тамара Кацы вдохновляет всех певцов греческой песни здесь, в Украине. И пусть победит самый лучший».

Наступний етап фестивалю — гала-концерт — проходив у міському Палаці культури «Український Дім». У великій залі зібрались поціновувачі грецької творчості, яких серед маріупольців та гостей нашого краю виявилось чимало.

ОЛЕКСАНДРА ПРОЦЕНКО-ПІЧАДЖИ, ГОЛОВА ФЕДЕРАЦІЇ ГРЕЦЬКИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ: «Переполненные залы говорят об авторитете нашей греческой певицы Тамары Кацы, на концерты которой приходили все горожане: и греки, и украинцы, и все национальности, потому что она пела душой, она доносила смысл песни до каждого. Мы показываем, как с каждым годом любовь к греческой песни появляется у молодежи».

На гала-концерті творчі колективи намагалися продемонструвати високий клас виконавської майстерності. Крім того, цього року був представлений найширший стилістичний спектр музичних стилів та напрямів. Обрати переможця серед справжніх талантів було досить важко.

МИКОЛА ТРОФИМЕНКО, РАДНИК ГОЛОВИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ:  «Я вважаю, що усі учасники — вже переможці, бо коли вони збираються на такому заході і коли ми маємо змогу познайомитися з їхніми талантами, це вже перемога. Перемога і українських греків, і Федерації грецьких товариств України, тому що вони дають змогу представникам інших національностей познайомитись з творчістю своїх талантів».

Яна Савенкова, Сергій Конопльов та Микола Рябченко, МСНПоделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
17 декабря 2018
Турнір з футзалу у розпалі
17 декабря 2018
Подарунки дітям до Дня Святого Миколая
17 декабря 2018
Десятий ювілейний фінішував
17 декабря 2018
Візит народного депутата
17 декабря 2018
Безбар’єрна екскурсія Маріуполем
17 декабря 2018
На обороні повітряного кордону
17 декабря 2018
Нові маршрути
17 декабря 2018
Перша леді у Маріуполі
16 декабря 2018
#Тут варто працювати: професія головний спеціаліст справовиробництва
16 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
14 декабря 2018
Стартував конкурс «Яскраві вогні добросусідства»!
14 декабря 2018
Плани терористів зірвано
14 декабря 2018
Допомога Донбасу від ЄС
14 декабря 2018
Нове відділення для ліквідаторів ЧАЕС
14 декабря 2018
Десятий, ювілейний
14 декабря 2018
Боротьба з наливайками триває
14 декабря 2018
День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС
14 декабря 2018
Черговий інформаційний фейк про Маріуполь
14 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
13 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
13 декабря 2018
Ціна свята
13 декабря 2018
Небо під замком!
13 декабря 2018
Куди планують направити бюджетні кошти?
13 декабря 2018
Приготування до новорічних свят