Після декількох місяців відсутності – тролейбус №1 знову виходить на рейс, проте за зміненим розкладом та маршрутом. Відповідного рішення від муніципалітету домоглися мешканці Приморського району. Напередодні вони зустрілися з представниками міської влади та керівництвом департаменту транспорту та зв’язку, аби остаточно розібратися, чому єдиний тролейбус, що курсував по вулиці Бахчиванджи, прибрали.
Ініціаторами зустрічі з представниками міської ради виступили мешканці Приморського району, зокрема, жителі селищ Кіровка та Західне. Маріупольці зазначають, відсутність тролейбусу №1 створила для них чимало незручностей, особливо – для пільговиків. Літні люди нарікають, що приватні перевізники відмовляються їх возити, а інший комунальний транспорт до них не їздить.
ЛЮБОВ КУКУШ, ГОЛОВА КСН «СЕЛИЩЕ ЗАХІДНЕ»: «На цей момент вулиця Бахчиванджи залишилася без будь-якого транспорту. Важко людям – жителям провулка Кінцевий, провулка Білосарайський, провулка Єйський, провулка Ткаченка-Петренка. Їм треба йти на вулицю Лавицького, щоб пересісти на автобус 114. Іншого немає. Або ж потрібно йти на ринок «Славутич» ринок і звідти сідати».
ЄВДОКІЯ ЧЕРЕВКО, МЕШКАНКА СЕЛИЩА ЗАХІДНЕ: «Маршрутки ходять, а нас пенсіонерів викидають з автобусів або не помічають, що ми стоїмо на зупинках».
ТЕТЯНА МАКЄЄВА, МЕШКАНКА СЕЛИЩА ЗАХІДНЕ: «Людям ніяк не доїхати – ні в місто, ні в лікарню. Тут більшість люди-інваліди. Як йти? Діти з Кіровки пішки в школу ходять, пішки!».
Заступник міського голови Сергій Захаров наголосив, шо закриття деяких маршрутів у Маріуполі, зокрема й першого тролейбусу, було вимушеним заходом. Усе – через відсутність фінансування перевезень пільгових категорій з держбюджету.
СЕРГІЙ ЗАХАРОВ, ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «З міського бюджету закладена дотація 188 млн грн. Немає грошей на більші дотації. Було прийнято рішення оптимізувати низку маршрутів. У таких маршрутах на одну людину, яка оплачує проїзд, доводиться до 5 пасажирів-пільговиків. Щорічно на один маршрут виділяється до 2 млн дотацій».
ВАСИЛЬ КЛАТ, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ МІСЬКОЇ РАДИ: «Ми пропонуємо змінити рух маршруту №1, щоб він міг вийти на рентабельний рівень. Хоча до рентабельності ще далеко. Ми закупимо нові тролейбуси і запустимо їх на цьому маршруті. Але це буде не завтра».
Запропоновані чиновниками варіанти обговорювалися досить бурхливо.
ОКСАНА ГРИНЬКО, ДЕПУТАТ МІСЬКОЇ РАДИ: «Усі ми знаємо, що у вас поруч із селищем знаходиться депо ТТУ. Я пропоную, щоб ті тролейбуси, які виходять з депо, зупинялися на тих зупинках, на яких раніше зупинявся 1 тролейбус. Вони все одно їдуть до центра міста».
Після довгих сперечань присутнім все ж вдалося знайти альтернативний варіант рішення. Міська влада готова повернути 1-й тролейбус, проте курсуватиме він не цілий день, а декілька разів: вранці та ввечері.
СЕРГІЙ ЗАХАРОВ, ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «З депо братимуть пасажирів. Тролейбуси, які йдуть в депо, також братимуть пасажирів. Далі ми можемо пустити тролейбус додатково в той час, коли ви скажете, але не 5-10 маршрутів, як ви говорите і не на цілий день. Дайте час, коли ми зможемо пустити два рази на день: вранці і ввечері».
Відсьогодні тролейбус вийшов на лінію. Докладніше з його розкладом та маршрутом можна ознайомитися на сайті MARTRANS.
Анна Дорохова, Олександр Ратушний, МСН.
Нагадаємо, співробітники служби економічної безпеки Трамвайно-тролейбусного управління спільно з Національною поліцією організували рейд на маршрутах громадського транспорту.