16 июля
2018
Сюжеты

219

Чи доступні об’єкти масового попиту для людей зі слабким зором?

Соціальний експеримент в установах Маріуполя провели сьогодні наші журналісти разом з громадськими активістами. А саме — протестували об’єкти на доступність для людей зі слабким зором. Чи дотримуються норм обслуговування громадян з інвалідністю державні та комунальні заклади міста, дізнавалася наша знімальна група. Детальніше розповість Інна Алабаш.

З самого ранку у Маріупольському ДТЕКу черга. Тут обслуговують клієнтів за класичною схемою: потрібно отримати талон з номером, аж потім вас прийме оператор. Але як бути людям з вадами зору. Керівництво ДТЕКу впевнено, що програма доступності в їхній установі цілком в нормі. Кажуть, що для зручності людей з інвалідністю є всі необхідні умови.

ОЛЕНА СЕНЬКО, ГОЛОВА МАРІУПОЛЬСЬКОГО ЦОК: «Полгода назад мы практиковали звуковое оповещение, никто к этому не прислушивается, просто создается лишний шум в помещении и отвлекает специалистов от работы, в любом случае берется талончик и перенаправляется к любому свободному специалисту — это функционал администратора».

Але ж Олена, яка має вади зору, зазначила, що на рецепції не знають правил допомоги громадянам, які погано бачать. Каже, що, тут фахівці не звертають уваги на людей з особливими потребами.

ОЛЕНА КОЧЕТОВА, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ГО «УТОС»: «Чаще всего сложно обслужиться самостоятельно человеку с инвалидностью по зрению, люди должны брать талон на очередь, для человека с инвалидностью, для которого текст с экрана является нечитаемым – это довольно таки без посторонней помощи сложно. Если данный монитор с функцией озвучивания монитора, то это значительно улучшит доступность данной процедуры».

Через великі черги, доступність отримання послуг для слабозорих в установі ускладнюється.

А ось інша установа. Тут черги значно менші. Та чи рятує це ситуацію?

ВЛАДИСЛАВ НЕХАЄВСЬКИЙ, В.О.ГОЛОВИ ПРИМОРСЬКОГО Р-НУ – ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ВДПІ: «Существует у консультанта модератора дублирующий модуль, человек со слабым зрением может обратиться к консультанту – модератору и он даст ему этот чек, получив чек, человек ожидает по системе электронной очереди. Двумя вариантами предоставляется информация – визуально и аудио – дубляция».

Громадський діяч та активіст Дмитро Забавін зазначив, що загалом ситуація у держустановах щодо обслуговування людей з інвалідністю останнім часом покращується. Проте, є й недоліки, які потребують доопрацювання. Так, наприклад, в установах громадського користування на підлозі та стінах мають бути попереджувальні контрастно забарвлені позначки, чи світлові маячки. У нашому місті поки що ми таких не бачили.

Неабияким випробуванням для людей з інвалідністю є й сам шлях до цих установ. Яскравий приклад — громадський транспорт.

Наша перевірка популярних місць серед населення на доступність людям із вадами зору спрямована на покращення умов для людей з особливими потребами в цих установах. Адже наша підтримка і допомога в усуненні «бар’єрів» і створенні умов для повноцінного життя їм дуже потрібна.

ДМИТРО ЗАБАВІН, ГРОМАДСЬКИЙ АКТИВІСТ: «Основной момент в чем был в проверке, чтобы выявить те моменты, которые до сих пор неудобны для людей со слабым зрением, и в соответствующие инстанции направить обращения с тем, чтобы устранить эти вопросы».

Інна Алабаш, Сергій Макартичан, МСНПоделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

11 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
10 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
10 декабря 2018
Медицина у 2019 році.Чого очікувати?
10 декабря 2018
Небезпека на дорогах
10 декабря 2018
Змагання до Дня Збройних сил України
10 декабря 2018
Новий сервіс у ЦНАПі
10 декабря 2018
Мобільні блокпости
10 декабря 2018
Попереду чвертьфінали
10 декабря 2018
Поступилися чемпіону
10 декабря 2018
Шокуючі платіжки за опалення
09 декабря 2018
День боротьби з корупцією
09 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
07 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
07 декабря 2018
Маріуполець — третій у Європі
07 декабря 2018
Зустріч з депутатом
07 декабря 2018
День місцевого самоврядування
07 декабря 2018
«Зелена рада»
07 декабря 2018
Всеукраїнський конкурс професійної майстерності
07 декабря 2018
М’яч над сіткою
07 декабря 2018
Реформа децентралізації
07 декабря 2018
15 років Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю
06 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
06 декабря 2018
Україна здатна захистити свої рубежі
06 декабря 2018
Нема декларації — нема лікарняного листа
06 декабря 2018
Переробляти не можна викидати