10 января
2018
Сюжеты

185

Боротьба за виживання

Вони не переймаються своїм зовнішнім виглядом, наскільки з минулого року подорожчав бензин або будь-якими іншими буденними питаннями звичайних громадян. Єдине, що їх непокоїть – як прожити ще один день. З кожним роком в Україні стає все більше людей без певного місця проживання, левову долю з яких складають переселенці. Як доводиться виживати без житла, дізнаєтесь з сюжету Анни Дорохової.

Зазвичай на таких інші дивляться виключно з презирством і зневагою. Мало, хто замислюється, що насправді ці люди на вулиці не народилися, а опинилися за велінням долі. Пенсіонер Сергій Васильович приїхав до Маріуполя з непідконтрольної Україні території. Чоловік без хвилювання розповідає на камеру свою історію. У свої 50 років йому судилося опинитися у такому стані.

СЕРГІЙ ВАЛОДІН, ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ: «Сам из города Комсомольск, со стороны Старобешевского района Донецкой области. Там от дома ничего не осталось, и здесь от дома ничего нет. Живу на улице, на трубах. Обратился по Энгельса, 26. Обещали помочь. А Сухова, зам мэра, она сказала, что Ваше дело в зоне рассмотрения. Вот и всё. Мне 50 лет, я жить хочу! И хочу хоть как-то выжить в этой жизни».

Цей коментар ми записали напередодні Різдва, а вже сьогодні нам не вдалося поспілкуватися з Сергієм Васильовичем, щоб з’ясувати, чим закінчилася його історія. Проте у Департаменті соціального захисту населення міської ради нас запевнили, що саме цьому пенсіонеру нещодавно надали всі рекомендації – як поводитись у його ситуації. Дещо схожа історія склалася й у Валентини. Жінка родом з Черкаської області. Вона ладна братися до будь-якої роботи, аби хоч трошки заробити собі на життя.

ВАЛЕНТИНА, ПЕРЕСЕЛЕНКА: «Вы думаете, на Банном, 5 хорошо жить? Я лучше на квартире. У меня есть приписка, только не мариупольская. Я не могу устроиться на работу. Я, между прочим, за 2 тысячи, за 3 могу целый год прожить. Экономить, чтобы на церковь ходить».

Сергій Васильович і Валентина зізнаються — якби не допомога небайдужих людей, самостійно вижити у таких умовах у них би не вийшло. Вони добре знають – де і коли різні благодійні фонди та організації безкоштовно надають харчі, завдяки яким у безпритульних з’являються сили прожити ще один день.

СЕРГІЙ ГАПОНЕНКО, ВОЛОНТЕР: «Благотворительный фонд «Милосердие-Мариуполь» кормит тут каждую субботу в 14.30, уже около года кормим. У нас реабилитационный центр, берём людей преклонного возраста, инвалидов, заботимся об обездоленных людях».

ОЛЕКСАНДР САВЧЕНКО, МАРІУПОЛЕЦЬ: «Тем людям, которые кормят, не то что большое, им дай Бог вообще триллионов здоровья, триллионов жизни и так далее. Это редкость, что людей подкармливают. Все довольные: пенсионеры, ветераны и дети. Все довольны. И таким вкусным кормят. И мясо, и компот, и печенье, и каша с мясом. Это вообще шикарно кормят».

Синоптики прогнозують, що вже цього тижня до Маріуполя навідається справжня зима з суворими морозами. А отже люди, що не мають даху над головою, ще більше потребуватимуть теплого одягу та хоч якихось харчів. Не залишайтеся осторонь чужих проблем, бо у схожій ситуації може опинитися кожен.

Анна Дорохова, Микола Рябченко, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

22 июля 2018
Вдома — краще
22 июля 2018
Гість програми — секретар міської ради Степан Махсма
22 июля 2018
#Тут варто працювати: працівники «Маріупольтепломережі»
22 июля 2018
#Тут варто працювати: працівник КП «Зеленого будівництва»
22 июля 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
20 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
20 июля 2018
Діана Малінова — серед найкращих!
20 июля 2018
Зберегти житловий фонд Маріуполя!
20 июля 2018
Вигнали з маршрутки
20 июля 2018
Кожен має право на працевлаштування
20 июля 2018
Підводні мисливці на Дніпрі
20 июля 2018
Перевтілення до 240-річчя Маріуполя
20 июля 2018
Проблеми мешканців Правобережного району
20 июля 2018
Що трапилося із річкою Кальчик?
20 июля 2018
Електромобіль Ілона Маска з’явився в Маріуполі
19 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
19 июля 2018
Як позбутися метеозалежності?
19 июля 2018
Шалені платіжки за газ
19 июля 2018
Капітальний ремонт Технічного ліцею
19 июля 2018
«Живопис і графіка полтавських художників»
19 июля 2018
Боротьба з наливайками
19 июля 2018
До нових зустрічей, глядач!
19 июля 2018
Дива трапляються
18 июля 2018
Маріупольська Служба Новин
18 июля 2018
Скільки коштує окрошка