03 декабря
2018
Сюжеты

126

Безпечний світ диких тварин

Вакцинація знову в дії. Після перерви майже у три роки, держава виділила кошти для щеплення диких тварин від сказу. Разом із бригадами спеціалістів на квадратах скидання препарату побувала Євгенія Загорулько, усі подробиці у її сюжеті.

Тваринний світ повинен бути безпечним — Маріуполь долучився до Всеукраїнської пероральної вакцинації.

За останні декілька років ситуація з захворюваннями тварин на сказ та їхні напади на людей викликає неабияке занепокоєння. Саме тому держава виділила кошти на придбання пероральної вакцини і проведення медико-санітарних дій по всій Україні. Затвердили план заходів, територію розділили на квадрати і сформували бригади спеціалістів.

АНДРІЙ БАНДУРКО, НАЧАЛЬНИК МАРІУПОЛЬСЬКОГО МІСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ: «С целью проведения мероприятий по профилактике бешенства и создания благоприятных условий обитания для дикой фауны, именно для хищников и мясоедных животных, будут работать бригады в составе ветеринарных специалистов, егерей, охотоведов, в присутствии военных, потому что у нас военная территория – Донецкая область».

КОНСТЯНТИН ГОРОДЕЦЬКИЙ, ДЕРЖАВНИЙ ВЕТЕРИНАРНИЙ ІНСПЕКТОР ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ: «К мариупольским угодьям относятся лесоугодья Приазовья, возглавляет охотовед Грек Николай Дмитриевич, у которого есть карта. По карте будет отработка мариупольских лесоугодий».

У зоні особливого ризику перебувають мешканці приватних будинків та їхня хатня худоба. Бо саме вони знаходяться у безпосередній близькості до зазначених територій. Для охоплення всієї площі лісових угідь бригади поділені на дві команди і мають чіткі інструкції».

ЄРМАКОВ ОЛЕКСАНДР, ЄГЕР: «Мы будем вместе с бригадой егерей разбрасывать вакцины эти, устанавливаем флажки, идём по полю — на каждый километр мы разбрасываем примерно 20 таких квадратиков. Будем ездить по районам. После этого пройдет некоторое время — нужно будет отстрелять одну лисицу, привезти — сдать в лабораторию. И нам скажут, есть бешенство или нет».

Сама вакцина за розміром невелика, нагадує коробку сірників із запахом м’ясо-кісткового борошна. Желеподібна капсула проти сказу знаходиться всередині. Спеціалісти запевняють, що вона є безпечною для тварин і людей. Але все ж таки мають декілька застережень для мешканців.

ВОЛОДИМИР ФОНОТОВ, ЗАВІДУЮЧИЙ ВІДДІЛУ З ПРОТИВОЕПІЗООТИЧНОЇ РОБОТИ МАРІУПОЛЬСЬКОГО МГГЛВМ: «Данная вакцина безопасна для окружающей среды, для населения. Но, желательно, лица, которые увидят этот брикет, чтоб его не трогали руками. Во-первых, если безопасно — это не говорит о том, что надо брать в руки, смотреть и всё остальное. Это первое. Второе, если взять голыми руками, фауна отреагирует, и поедание будет отсутствовать, потому что человеческий запах будет присутствовать».

Євгенія Загорулько, Володимир Вашура, МСНПоделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

17 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
17 декабря 2018
Турнір з футзалу у розпалі
17 декабря 2018
Подарунки дітям до Дня Святого Миколая
17 декабря 2018
Десятий ювілейний фінішував
17 декабря 2018
Візит народного депутата
17 декабря 2018
Безбар’єрна екскурсія Маріуполем
17 декабря 2018
На обороні повітряного кордону
17 декабря 2018
Нові маршрути
17 декабря 2018
Перша леді у Маріуполі
16 декабря 2018
#Тут варто працювати: професія головний спеціаліст справовиробництва
16 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин (підсумковий випуск)
14 декабря 2018
Стартував конкурс «Яскраві вогні добросусідства»!
14 декабря 2018
Плани терористів зірвано
14 декабря 2018
Допомога Донбасу від ЄС
14 декабря 2018
Нове відділення для ліквідаторів ЧАЕС
14 декабря 2018
Десятий, ювілейний
14 декабря 2018
Боротьба з наливайками триває
14 декабря 2018
День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС
14 декабря 2018
Черговий інформаційний фейк про Маріуполь
14 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
13 декабря 2018
Маріупольська Служба Новин
13 декабря 2018
Ціна свята
13 декабря 2018
Небо під замком!
13 декабря 2018
Куди планують направити бюджетні кошти?
13 декабря 2018
Приготування до новорічних свят