18 апреля
2018
МСН Сюжеты

237

АРХІТЕКТУРНІ ПРИКРАСИ МАРІУПОЛЯ

Як казав великий філософ: «Хто не знає свого минулого, той позбавлений майбутнього». Спеціально до міжнародного дня пам’ятників та історичних місць, який відзначається сьогодні, наша знімальна група разом з учасниками потягу єднання «Труханівська січ» взяла участь у пішохідній екскурсії центральною частиною міста. Анна Дорохова розповість про архітектурні прикраси Маріуполя.

На жаль, більша частина маріупольців не знайома зі своєю історією, але ж місту по праву є чим пишатися. Найпопулярніше місце відпочинку містян та туристів – Театральна площа. Щодня її відвідують тисячі відпочиваючих, та чи замислювалися вони колись про історію пам’яток архітектури, що там знаходяться. Окраса Маріуполя – Драматичний театр. Мало кому відомо, що він з’явився у нашому місті саме завдяки ініціативі місцевих жителів, які й запропонували, щоб фронтон будівлі прикрашав металург з хліборобом.

ОЛЬГА ДЕМІДКО, ІСТОРИК, ЕКСКУРСОВОД: «У нас у місці заборонено будувати театри, тільки в областях, але маріупольці були наполегливі, трошечки нахабні. Написали листа у Донецьк і попросили – будь ласка, відкрийте театр, нам потрібні наші вистави. І все ж таки відкрили. Театр цей був побудований 1960 році. Будівництво коштувало 1 млн рублів».

Ще одна з визначних пам’яток міста — будинки зі шпилем, які побудували у другій половині 20 сторіччя. Це приклад класичної архітектури. А ось ця будівля з 19 сторіччя вражає своєю самобутністю та неординарністю, оскільки має насичену історію. Свого часу тут жив відомий громадський діяч Ілля Юр’єв, потім розташовувалася редакція газети «Мариупольский справочный листок».

ОЛЬГА ДЕМІДКО, ІСТОРИК, ЕКСКУРСОВОД: «Після цього тут був відкритий кінозал «20 век». Але пізніше, коли в нас прийшла радянська влада, саме в цій будівлі розташувалися НКВС. Коли почалася окупація, в цій же будівлі розташувалися гестапо. Цю будівлю обходили завжди стороною, але пізніше, коли в нас окупація вже закінчилася, у цій будівлы була відкрита крамниця. І тут призначали побачення хлопці і дівчата».

Однією з найцікавіших пам’яток архітектури в нашому місті є будівля палацу культури «Молодіжний». У різні часи в її стінах проходили репетиції та виступи як місцевих, так і українських, зарубіжних акторів, співаків, музикантів, творчих колективів.

ОЛЬГА ДЕМІДКО, ІСТОРИК, ЕКСКУРСОВОД: «Будівля ця побудована у стилі монументального класицизму з такими вікнами-кокошниками. Навпроти нашої архітектурної споруди є арочка 19 століття з маскароном лева. Маскарон — це маска людини, яка має сакральну зберігаючу функцію. Біля цієї арочки завжди загадували бажання маріупольці і вони здійснювалися. Тому що лев — це цар звірів».

Жителі інших міст України вважають нашу історію дуже цікавою й часто приїздять сюди на екскурсії. То чому б нам – маріупольцям – не проявляти більше інтересу до історично-культурної спадщини рідного міста.

СВІТЛАНА КРЬОКА, ВИКЛАДАЧ ДРУЖКІВСЬКОГО ТЕХНІКУМУ ДОНБАСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ МАШИНОБУДІВНОЇ АКАДЕМІЇ: «Це – місто-порт, місто, яке повинно розвивати свою інфраструктуру відпочинку. Стара частина вражає. Маріуполь мені дуже подобається. Враження велике, я завжди люблю екскурсії, це ще з юнацтва, завжди люблю пізнавати щось нове».

Анна Дорохова, Микола Лупаненко, Олександр Ратушний, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

20 января 2019
#Тут Варто Працювати — тренер з баскетболу
20 января 2019
Водохресні купання
18 января 2019
Маріупольська Служба Новин
18 января 2019
Підсумки роботи правоохоронців за 2018 рік
18 января 2019
Навчання з порятунку людей на воді взимку
18 января 2019
Піони «розквітнуть» у разі потреби
18 января 2019
Іду на Ви!
18 января 2019
Як підготуватися до Водохреща?
18 января 2019
Право на життя
17 января 2019
Маріупольська Служба Новин
17 января 2019
Суд над поліцейськими
17 января 2019
«Я вас знаю!»
17 января 2019
Екологічна утилізація хвої
17 января 2019
Маріупольці почали частіше одружуватися
17 января 2019
До масштабного прибирання — готові!
17 января 2019
Втілення в життя проекту «Місто — нашими руками»
17 января 2019
Підтоплення квартир
16 января 2019
Маріупольська Служба Новин
16 января 2019
Чи готові маріупольці оновити відносини?
16 января 2019
Озброєний напад
16 января 2019
Модернізація системи газоочищення конверторного цеху «Азовсталі»
16 января 2019
Обережно — ожеледиця!
16 января 2019
День вшанування «Кіборгів»
16 января 2019
На збори до Туреччини!
16 января 2019
Військові медики переднього краю