18 апреля
2018
МСН Сюжеты

108

АРХІТЕКТУРНІ ПРИКРАСИ МАРІУПОЛЯ

Як казав великий філософ: «Хто не знає свого минулого, той позбавлений майбутнього». Спеціально до міжнародного дня пам’ятників та історичних місць, який відзначається сьогодні, наша знімальна група разом з учасниками потягу єднання «Труханівська січ» взяла участь у пішохідній екскурсії центральною частиною міста. Анна Дорохова розповість про архітектурні прикраси Маріуполя.

На жаль, більша частина маріупольців не знайома зі своєю історією, але ж місту по праву є чим пишатися. Найпопулярніше місце відпочинку містян та туристів – Театральна площа. Щодня її відвідують тисячі відпочиваючих, та чи замислювалися вони колись про історію пам’яток архітектури, що там знаходяться. Окраса Маріуполя – Драматичний театр. Мало кому відомо, що він з’явився у нашому місті саме завдяки ініціативі місцевих жителів, які й запропонували, щоб фронтон будівлі прикрашав металург з хліборобом.

ОЛЬГА ДЕМІДКО, ІСТОРИК, ЕКСКУРСОВОД: «У нас у місці заборонено будувати театри, тільки в областях, але маріупольці були наполегливі, трошечки нахабні. Написали листа у Донецьк і попросили – будь ласка, відкрийте театр, нам потрібні наші вистави. І все ж таки відкрили. Театр цей був побудований 1960 році. Будівництво коштувало 1 млн рублів».

Ще одна з визначних пам’яток міста — будинки зі шпилем, які побудували у другій половині 20 сторіччя. Це приклад класичної архітектури. А ось ця будівля з 19 сторіччя вражає своєю самобутністю та неординарністю, оскільки має насичену історію. Свого часу тут жив відомий громадський діяч Ілля Юр’єв, потім розташовувалася редакція газети «Мариупольский справочный листок».

ОЛЬГА ДЕМІДКО, ІСТОРИК, ЕКСКУРСОВОД: «Після цього тут був відкритий кінозал «20 век». Але пізніше, коли в нас прийшла радянська влада, саме в цій будівлі розташувалися НКВС. Коли почалася окупація, в цій же будівлі розташувалися гестапо. Цю будівлю обходили завжди стороною, але пізніше, коли в нас окупація вже закінчилася, у цій будівлы була відкрита крамниця. І тут призначали побачення хлопці і дівчата».

Однією з найцікавіших пам’яток архітектури в нашому місті є будівля палацу культури «Молодіжний». У різні часи в її стінах проходили репетиції та виступи як місцевих, так і українських, зарубіжних акторів, співаків, музикантів, творчих колективів.

ОЛЬГА ДЕМІДКО, ІСТОРИК, ЕКСКУРСОВОД: «Будівля ця побудована у стилі монументального класицизму з такими вікнами-кокошниками. Навпроти нашої архітектурної споруди є арочка 19 століття з маскароном лева. Маскарон — це маска людини, яка має сакральну зберігаючу функцію. Біля цієї арочки завжди загадували бажання маріупольці і вони здійснювалися. Тому що лев — це цар звірів».

Жителі інших міст України вважають нашу історію дуже цікавою й часто приїздять сюди на екскурсії. То чому б нам – маріупольцям – не проявляти більше інтересу до історично-культурної спадщини рідного міста.

СВІТЛАНА КРЬОКА, ВИКЛАДАЧ ДРУЖКІВСЬКОГО ТЕХНІКУМУ ДОНБАСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ МАШИНОБУДІВНОЇ АКАДЕМІЇ: «Це – місто-порт, місто, яке повинно розвивати свою інфраструктуру відпочинку. Стара частина вражає. Маріуполь мені дуже подобається. Враження велике, я завжди люблю екскурсії, це ще з юнацтва, завжди люблю пізнавати щось нове».

Анна Дорохова, Микола Лупаненко, Олександр Ратушний, МСН.Поделиться новостью

comments powered by Disqus

Новости

25 мая 2018
Маріупольська Служба Новин
25 мая 2018
Останній дзвоник
25 мая 2018
Відродження маріупольського автоспорту
25 мая 2018
«Сталевий кулак» у Маріуполі
25 мая 2018
Гість програми — Олександр Лашин
25 мая 2018
Капітальний ремонт покрівлі
25 мая 2018
Обіцяють допомогти
25 мая 2018
Останній дзвоник у школі-інтернаті №2
25 мая 2018
«Чарівний світ дитинства»
25 мая 2018
Продовжуються ігри з міні-футболу
25 мая 2018
Реконструкція пляжу для людей з інвалідністю
24 мая 2018
Маріупольська Служба Новин
24 мая 2018
Гість програми — лікар-терапевт, консультант МОЗ України Юлія Брикульська
24 мая 2018
Кіберзагроза
24 мая 2018
Капітальний ремонт магістрального водогону
24 мая 2018
Відновлення автосполучення
24 мая 2018
Доброзичлива медицина
24 мая 2018
Допомога військовим
23 мая 2018
Маріупольська Служба Новин
23 мая 2018
Гість студії — секретар міської ради Степан Махсма
23 мая 2018
31 сесія міської ради
23 мая 2018
В ім’я науки
23 мая 2018
Талаківка потрапила під обстріл
23 мая 2018
День морської піхоти України
23 мая 2018
Пенсійні перепони